DZIEŃ WCZEŚNIAKA

DZIEŃ WCZEŚNIAKA

Światowy Dzień Wcześniaka to doskonała okazja, by przypomnieć jak ważna...
BENEFIS WESSERLINGA

BENEFIS WESSERLINGA

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie wraz z...
KUCHENNE PRZYGODY

KUCHENNE PRZYGODY

Zabawa nie tylko dla miłośników naleśników. W najbliższą sobotę Port Rumia...
MARATON ŚPIEWACZY

MARATON ŚPIEWACZY

Piękną tradycję kultywuje wejherowskie muzeum. Co roku z okazji Święta...
BRĄZ "ELEKTRYKA"

BRĄZ "ELEKTRYKA"

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie odbył się Finał...
16
Piątek
Listopad 2018
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Edmunda, Marii, Marka
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

NAUCZYCIELE TEŻ SIĘ UCZĄ

2015-06-26 09:41:06

Kadra pedagogiczna z popularnego "Sobieskiego" będzie podnosić swoje kwalifikacje i umiejętności na zagranicznych kursach. Dzięki unijnym funduszom EFS, szkoła pozyskała pieniądze na realizację dwóch międzynarodowych projektów dedykowanych kadrze nauczycielskiej w ramach programu Erasmus+.

Szkoła, przy wsparciu Starosty Wejherowskiego złożyła 2 wnioski o przyznanie funduszy z EFS na 2 projekty: "Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej" oraz "Wysoko kwalifikowana kadra edukacyjna kluczem do sukcesu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie." Oba wnioski uzyskały akceptację, dzięki czemu 23 nauczycieli będzie uczestniczyć w 34 wyjazdowych szkoleniach w krajach Unii, na łączna kwotę ponad 300 tyś. złotych.

Cele projektu:

    • podniesienie jakości pracy szkoły na rzecz uczniów poprzez poznanie przez nauczycieli nowych metod nauczania i narzędzi pracy oraz stosowanie ich w codziennej praktyce;
    • doskonalenie umiejętności językowych nauczycieli;
    • pogłębienie i rozszerzenie współpracy międzynarodowej;
    • wymiana doświadczeń z nauczycielami krajów europejskich.

18 czerwca w I LO w Wejherowie nastąpiła inauguracja projektów unijnych, realizowanych przez nauczycieli liceum. Otwarcia projektów dokonał członek zarządu Powiatu Wejherowskiego Wojciech Rybakowski. Pierwsze spotkanie w ramachprogramu Erasmus+ akcja KA1 miało na celuobserwację pracy nauczycieli przez gości z zagranicznej szkoły partnerskiej.

Do ogólniaka przybyły nauczycielki z Hiszpanii Estefanía Gutierrez Tenedor (nauczycielka historii) i María Pilar Vicente Hernando (nauczycielka języka angielskiego) ze szkoły IES Miguel de Cervantes w Mostoles koło Madrytu.

Podczas wizyty nauczyciele przyglądają się lekcjom matematyki, podstaw przedsiębiorczości, chemii, wychowania fizycznego i języka angielskigo. Poznają historię szkoły, jej tradycje, realizowane projekty, ofertę zajęć pozalekcyjnych, a także zapoznają się z polskim systemem edukacji. Goście prezentują hiszpański system edukacji i informacje o swojej szkole. Podczas roboczego spotkania nauczycieli planowana jest dyskusja na temat metod nauczania, wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych, omówienie dalszej współpracy w ramach programu Erasmus+, prezentacja hiszpańskich programów "Fourth Grade in Business" i "Education at Home for Sick Students". W programie wizyty przewidziane jest także zwiedzanie Trójmiasta oraz pięknych zakątków Wejherowa.

Kolejnym etapem projektu będzie wizyta delegacji nauczycieli z I LO w Wejherowie w szkole w Mostoles. W okresie od czerwca do grudnia 2015, 7 nauczycieli I LO wyjedzie na dwutygodniowe kursy do wybranych krajów: Hiszpania, Włochy, Austria, Wielka Brytania. Możliwości dokształcania zagranica, zwłaszcza ciekawych metod nauczania i umiejętności językowych znacząco wpłynie na podniesienie jakości pracy szkoły i efektów kształcenia. Pozwoli również na realizację ambitnego zamierzenia, jakim jest otwarcie pierwszego, dwujęzycznego oddziału klasy pierwszej w I LO w Wejherowie.

opr. qrator/ foto: I LO w WejherowiePrzeczytaj również
Oprócz obchodów oficjalnych, większość instytucji kultury, szkół i placówek oświatowych przygotowały własne uroczystości z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Obchody Święta Niepodległości...

2018-11-12 11:50:51

Wspólne zajęcia lekcyjne oraz warsztaty integracyjne oraz zwiedzanie pięknej Toskanii. Grupa osiemnastu uczniów I LO im. króla Jana III Sobieskiego po raz kolejny uczestniczyła w wymianie...

2018-11-12 17:52:56

Trzecie miejsce zajęła ekipa Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Bohaterskiej Załogi ORP Orzeł w Wejherowie w konkursie Pomorskie Drogi do Niepodległości. Finał konkursu dla szkół...

2018-10-21 18:41:03

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!