KTO ZBUDUJE ELEKTROWNIE?

KTO ZBUDUJE ELEKTROWNIE?

Polskie Elektrownie Jądrowe wraz z Polskim Instytutem Ekonomicznym...
WARSZTATY PROZDROWOTNE

WARSZTATY PROZDROWOTNE

Najbliższy weekend upłynie pod znakiem wykładów, treningów i warsztatów...
UWAGA KIEROWCY

UWAGA KIEROWCY

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – Oddział w...
POLICYJNY AWANS

POLICYJNY AWANS

Dotychczasowa Komendant Powiatowa Policji w Wejherowie insp. Anna Kos...
RADNI ZDECYDOWALI

RADNI ZDECYDOWALI

We wtorek 9 lipca odbyła się IV zwyczajna sesja Rady Miasta Wejherowa. W...
12
Piątek
Lipiec 2024
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Brunona, Jana, Wery
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

NAUCZYCIELE TEŻ SIĘ UCZĄ

2015-06-26 09:41:06

Kadra pedagogiczna z popularnego "Sobieskiego" będzie podnosić swoje kwalifikacje i umiejętności na zagranicznych kursach. Dzięki unijnym funduszom EFS, szkoła pozyskała pieniądze na realizację dwóch międzynarodowych projektów dedykowanych kadrze nauczycielskiej w ramach programu Erasmus+.

Szkoła, przy wsparciu Starosty Wejherowskiego złożyła 2 wnioski o przyznanie funduszy z EFS na 2 projekty: "Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej" oraz "Wysoko kwalifikowana kadra edukacyjna kluczem do sukcesu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie." Oba wnioski uzyskały akceptację, dzięki czemu 23 nauczycieli będzie uczestniczyć w 34 wyjazdowych szkoleniach w krajach Unii, na łączna kwotę ponad 300 tyś. złotych.

Cele projektu:

    • podniesienie jakości pracy szkoły na rzecz uczniów poprzez poznanie przez nauczycieli nowych metod nauczania i narzędzi pracy oraz stosowanie ich w codziennej praktyce;
    • doskonalenie umiejętności językowych nauczycieli;
    • pogłębienie i rozszerzenie współpracy międzynarodowej;
    • wymiana doświadczeń z nauczycielami krajów europejskich.

18 czerwca w I LO w Wejherowie nastąpiła inauguracja projektów unijnych, realizowanych przez nauczycieli liceum. Otwarcia projektów dokonał członek zarządu Powiatu Wejherowskiego Wojciech Rybakowski. Pierwsze spotkanie w ramachprogramu Erasmus+ akcja KA1 miało na celuobserwację pracy nauczycieli przez gości z zagranicznej szkoły partnerskiej.

Do ogólniaka przybyły nauczycielki z Hiszpanii Estefanía Gutierrez Tenedor (nauczycielka historii) i María Pilar Vicente Hernando (nauczycielka języka angielskiego) ze szkoły IES Miguel de Cervantes w Mostoles koło Madrytu.

Podczas wizyty nauczyciele przyglądają się lekcjom matematyki, podstaw przedsiębiorczości, chemii, wychowania fizycznego i języka angielskigo. Poznają historię szkoły, jej tradycje, realizowane projekty, ofertę zajęć pozalekcyjnych, a także zapoznają się z polskim systemem edukacji. Goście prezentują hiszpański system edukacji i informacje o swojej szkole. Podczas roboczego spotkania nauczycieli planowana jest dyskusja na temat metod nauczania, wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych, omówienie dalszej współpracy w ramach programu Erasmus+, prezentacja hiszpańskich programów "Fourth Grade in Business" i "Education at Home for Sick Students". W programie wizyty przewidziane jest także zwiedzanie Trójmiasta oraz pięknych zakątków Wejherowa.

Kolejnym etapem projektu będzie wizyta delegacji nauczycieli z I LO w Wejherowie w szkole w Mostoles. W okresie od czerwca do grudnia 2015, 7 nauczycieli I LO wyjedzie na dwutygodniowe kursy do wybranych krajów: Hiszpania, Włochy, Austria, Wielka Brytania. Możliwości dokształcania zagranica, zwłaszcza ciekawych metod nauczania i umiejętności językowych znacząco wpłynie na podniesienie jakości pracy szkoły i efektów kształcenia. Pozwoli również na realizację ambitnego zamierzenia, jakim jest otwarcie pierwszego, dwujęzycznego oddziału klasy pierwszej w I LO w Wejherowie.

opr. qrator/ foto: I LO w WejherowiePrzeczytaj również
Powiatowy Zespół Szkół Policealnych im. Zdzisława Kieturakisa w Wejherowie obchodzi w tym roku 50-lecie swojego istnienia. Z tej okazji odbyła się specjalna gala w której uczestniczyło m.in....

2024-06-21 13:00:35

W ramach cyklu edukacyjno-historycznego "Filmowe muzeum", w najbliższy czwartek w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego pt. "Książęta...

2024-05-23 09:07:07

Kolejny raz ekipa ze Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego zdobyła pierwsze miejsce w  Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu. Jako Mistrzowie Polski, uczniowie z Wejherowa będą...

2024-04-24 10:26:34

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!