ZŁAPALI PODEJRZANEGO

ZŁAPALI PODEJRZANEGO

Po niecałych dwóch miesiącach intensywnych działań śledczych, kryminalni z...
REDA I RUMIA

REDA I RUMIA

Dwie największe i najkosztowniejsze drogowe inwestycje powiatowe roku 2020...
REJESTRACJA NA SZCZEPIENIE

REJESTRACJA NA SZCZEPIENIE

Rząd zdecydował o nowym podziale etapu I szczepień. Skorygowany plan został...
ULICZNA BIJATYKA

ULICZNA BIJATYKA

Agresora zatrzymano, a poszkodowanego opatrzono. Funkcjonariusze Straży...
OSZUKIWAŁ NA BLIKA

OSZUKIWAŁ NA BLIKA

Obcokrajowiec oszukujący metodą na Blika został zatrzymany przez...
25
Poniedziałek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Miłosza, Pawła, Tatiany
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

OPEN ARTS FESTIVAL

2015-09-03 00:32:29

Otwieramy umysły, poszerzamy horyzonty! Znany i popularny wejherowski Open Air Rock Festival przekształca się w Open Arts Festival. Na czym polegają zmiany?

Festiwal muzyki rockowej, który już od dwunastu lat odbywa się w wejherowskim Amfiteatrze, w tym roku zaprezentuje się publiczności w zupełnie nowej odsłonie. To już nie Open Air Rock Festival, choć rock wciąż odgrywa wielką rolę w całym przedsięwzięciu a impreza wciąż ma miejsce na świeżym powietrzu, ale Open Arts Festival – festiwal, który nie tylko rozgrywać się będzie na otwartej przestrzeni, ale też chce otworzyć głowy i serca wszystkich tych, którzy zainteresują się inicjatywą Wejherowskiego Centrum Kultury. Organizatorzy pragną, aby zmiany w wyglądzie i organizacji imprezy miały charakter „ewolucyjny, nie rewolucyjny”, stąd właśnie kolejne innowacje dotyczące festiwalu zostają stopniowo wprowadzane. Open Arts Festiwal odbędzie się 5 września (sobota) na polanie za Amfiteatrem w Parku Miejskim.

W zeszłym roku zmiana dotyczyła miejsca, w jakim rozgrywa się impreza: festiwal opuścił co prawda Amfiteatr ale pozostał w plenerze. Od ubiegłego roku festiwal przeniósł się na parkową polanę, za sprawą czego jeszcze bardziej nawiązuje do pierwotnej idei przedsięwzięcia reklamującego się jako „rockowy piknik”. Kontakt z naturą nie był jednak jedynym powodem przenosin wydarzenia. Festiwal z roku na rok cieszy się wśród Wejherowian coraz większą popularnością. Przez wielu traktowany jest jako symboliczne pożegnanie wakacji. Z uwagi na bezpieczeństwo coraz liczniej przybywających na imprezę fanów muzyki, którzy nie wyobrażają sobie udanego koncertu bez skakania i tańczenia pod sceną, organizatorzy postanowili przenieść imprezę na polanę znajdującą się przy Amfiteatrze. Nowa lokalizacja stwarza miłośnikom „aktywnego” słuchania muzyki dużo większe – i zdecydowanie bezpieczniejsze – pole do popisu.

OARF to festiwal, który od początku swego istnienia promuje hasło „Stop przemocy i terrorowi”, co w tym roku jest szczególnie silnie podkreślane. Przykładów przemocy fizycznej nie trzeba szukać daleko, wszyscy jesteśmy boleśnie świadomi tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą, pamiętajmy jednak, że przemoc ma różne oblicza. Niemal każdego dnia zalewa nas mowa nienawiści, której pełno w mediach, szczególnie w Internecie. Twórcy festiwalu pragną udowodnić, że nie jesteśmy skazani na to, by godzić się na taki stan rzeczy. Z nienawiścią i przemocą może walczyć każdy z nas, choćby poprzez okazywanie sobie nawzajem szacunku – do czego zachęcają organizatorzy, przypominając o życzliwym traktowaniu tak artystów, jak i wszystkich czuwających nad bezpieczeństwem uczestników zabawy.

To jednak nie jedyne zmiany, jakimi zaskoczą nas w tym roku twórcy OARF-u. Wejherowski festiwal od zawsze kojarzył się z muzyką rockową, która to tendencja osiągnęła w zeszłym roku apogeum, kiedy na imprezie zagrał znany z mocnych brzmień legendarny już w Trójmieście zespół Illusion. W tym roku organizatorzy postanowili nie tylko zaprosić do współpracy artystów trudniących się innymi dziedzinami sztuki, ale też złagodzić brzmienia, jakie będą rozlegały się w parku Majkowskiego. Co ważne, propozycja taka wyszła od samych mieszkańców. Jednym z pomysłów była inicjatywa stworzenia festiwalu hip-hopowego. Organizatorzy OARF-u postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom publiczności: od tego roku wrześniowa impreza otwiera się także na artystów grających reggae, rap, soul, pop... Otwieramy umysły, poszerzamy horyzonty!

W tym roku na wejherowskiej polanie zagra The Secret Hayko, a także heavyrockowa grupa Revan i wejherowski zespół Bruno Światłocień eksperymentujący z takimi gatunkami jak darkwave, new wave, industrial noise, ale też ambient i punk. Na scenie pojawią się również Czarne Kwiaty grające głównie rocka alternatywnego oraz zespół Moove, którego muzyka przywodzi na myśl brytyjski rock'n'roll. Gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu będzie jeden z popularniejszych rodzimych zespołów: happysad, który ma na koncie mnóstwo przebojów, trzy złote płyty oraz dziesiątki tysięcy fanów w całej Polsce. Happysad znany jest z bezpretensjonalnych tekstów poruszających tak ważkie problemy, jak i sprawy dnia codziennego, które w ujęciu tekściarza i wokalisty Kuby „Quki” Kawalca zadziwiają wrażliwością i innowacyjnym podejściem do spraw, o jakich, zdawałoby się, napisano już wszystko. Zespół może pochwalić się niezwykle bogatym i zróżnicowanym repertuarem. W piosenkach grupy, której twórczość zalicza się zwykle do rocka alternatywnego, pobrzmiewa także punk i punk-rock. Znakiem rozpoznawczym zespołu pozostają jednak gitary, których wyraziste dźwięki obecne są niemal w każdym utworze happysadu, a także niesamowicie energetyczne występy na żywo, z jakich zespół słynie. Wielbiciele mocnych wrażeń z pewnością się nie zawiodą!

źródło: materiały prasowePrzeczytaj również
Nietypowe ferie wymagają nietypowych propozycji spędzania czasu. W okresie epidemii, podczas której obowiązują ostre reżimy sanitarne ograniczające możliwości spędzania czasu wolnego, Miejska...

2021-01-05 21:33:33

W niedzielę 3 stycznia 2021 r., w ramach Rumskich Spotkań Muzycznych, odbędzie się Koncert Świąteczno-Noworoczny – online przygotowany wspólnie przez Starostwo Powiatowe. Koncert zrealizowany...

2020-12-31 09:17:49

Najbliższy koncert z cyklu: Spotkania z muzyką Kaszub, przygotowany przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie został przeniesiony do Internetu. Z uwagi na obostrzenia...

2020-11-28 13:31:50

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!