COVID-19 ODPUSZCZA

COVID-19 ODPUSZCZA

Kolejne dni pokazują poprawiającą się sytuację epidemiczna na terenie...
GRYF PODEJMUJE GARBARNIĘ

GRYF PODEJMUJE GARBARNIĘ

Nie w niedzielę a w sobotę 11 lipca odbędzie się kolejny mecz II ligi piłki...
KAMIENICA SZTUKI

KAMIENICA SZTUKI

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w...
KOMUNIKAT URZĘDU MIASTA

KOMUNIKAT URZĘDU MIASTA

W związku z planowaną budową ulicy Necla i Gryfa Pomorskiego Urząd Miasta...
NOWY SOLARIS W BARWACH MZK

NOWY SOLARIS W BARWACH MZK

Kolejny autobus marki Solaris zasilił tabor pojazdów Miejskiego Zakładu...
10
Piątek
Lipiec 2020
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Filipa, Sylwany, Witalisa
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ROZBUDOWA URZĘDU W REDZIE

2015-09-12 08:37:43

Rozpoczęła się rozbudowa Urzędu Miasta w Redzie. Obok już istniejącego, powstanie całkowicie nowy budynek połączony łącznikiem z siedzibą Urzędu Miasta przy ul. Gdańskiej 33.

Aktualnie redzki magistrat mieści się w dwóch lokalizacjach na ul. Gdańskiej i Puckiej. Ten stan nie jest dobrym rozwiązaniem. Komplikuje to sprawną obsługę interesantów oraz jest niewygodne dla mieszkańców. Przeniesienie całości obsługi administracyjnej w jedno miejsce jest zatem palącym problemem.

W celu poprawy warunków lokalowych urzędu oraz w trosce o jakość obsługi interesantów władze Redy podjęły decyzje o rozbudowie siedziby Urzędu Miasta przy ul. Gdańskiej. Rozbudowa polega na wzniesienie nowego budynku obok już istniejącego. W tym celu wyburzono znajdujący się tam niewielki budynek gospodarczy oraz rozpoczęto prace ziemne. Nowy budynek urzędu będzie trzykondygnacyjny, częściowo podpiwniczony, przyjazny i otwarty dla mieszkańców, architektonicznie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Zastosowanie pochylni zewnętrznej oraz windy w części istniejącej, która będzie też dostępna z części projektowanej, umożliwi osobom niepełnosprawnym dostanie się samodzielnie na wszystkie kondygnacje. Nowy budynek zostanie połączony z dotychczasowym specjalnym łącznikiem. Projekt przewiduje także budowę miejsc parkingowych, w tym dla osób niepełnosprawnych.

Wykonawcą robót jest, wyłoniona w przetargu, firma BUDREM-RYBAK sp. z o.o. z Luzina. Koszt inwestycji szacowany jest na sumę około 4,7 mln. zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to wrzesień 2016. Do tego czasu mieszkańcu powinni przygotować się na okresowe utrudnienia w dostępie do budynku Urzędu Miasta, który niezależnie od prowadzonych prac budowlanych, będzie funkcjonował na niezmienionych zasadach.

qrator

foto: Iwona Miklewska-SzczygiełPrzeczytaj również
Kończy się pierwszy etap modernizacji ulicy Obwodowej w Redzie. Prawdopodobnie już w czwartek możliwy będzie powrót ruchu dwukierunkowego na tej ulicy. Kierowcy będą mieli łatwiej, a mieszkańcy...

2020-06-10 10:19:34

Od najbliższego czwartku rozpoczyna się przebudowa ulicy Obwodowej w Redzie. Na czas robót na części tej ulicy wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy. Prace wymuszają także czasową zmianę tras...

2020-02-29 19:27:15

Potężny projekt infrastrukturalny skutecznie zrealizowany. W Redzie oficjalnie oddano do użytku kolejowo-drogowy węzeł integracyjny, który służyć będzie mieszkańcom całego powiatu oraz turystom.

2020-01-11 15:46:28

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!