REJESTRACJA NA SZCZEPIENIE

REJESTRACJA NA SZCZEPIENIE

Rząd zdecydował o nowym podziale etapu I szczepień. Skorygowany plan został...
ULICZNA BIJATYKA

ULICZNA BIJATYKA

Agresora zatrzymano, a poszkodowanego opatrzono. Funkcjonariusze Straży...
OSZUKIWAŁ NA BLIKA

OSZUKIWAŁ NA BLIKA

Obcokrajowiec oszukujący metodą na Blika został zatrzymany przez...
PETYCJA MIESZKAŃCÓW

PETYCJA MIESZKAŃCÓW

Akcja społeczna pod nazwą Zryw na Śmiechowie, zatacza coraz szersze kręgi....
PROTEST POD SĄDEM

PROTEST POD SĄDEM

Wczoraj przed jednym z budynków Sądu Rejonowego w Wejherowie miał miejsce...
22
Piątek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Dominiki, Mateusza, Wincentego
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

WIEDZA BEZ GRANIC

2015-12-16 09:14:49

Nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie odwiedzili dwie szkoły partnerskie w Hiszpanii i Włoszech w ramach realizowanego projektu programu Erasmus+ akcja KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej".

Wizyta odbyła się w ramach projektu "Wysoko wykwalifikowana kadra edukacyjna kluczem do sukcesu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie",którego celem jest podniesienie jakości pracy szkoły na rzecz uczniów poprzez poznanie przez nauczycieli nowych metod nauczania i narzędzi pracy oraz stosowanie ich w codziennej praktyce. Projekt obejmuje 22 pedagogów i zakłada udział nauczycieli I LO w Wejherowie w kursach metodyczno-językowych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Finlandii i Niemczech oraz obserwację pracy zagranicznych szkół partnerskich w Hiszpanii, Włoszech i Szwecji.

W ramach międzynarodowego projektu nauczyciele z "Sobieskiego" w październiku i listopadzie odwiedzili szkoły w Hiszpanii i Włoszech.

W hiszpańskim liceum "Miguel de Cervantes" w Móstoles pod Madrytem nauczycielki przez trzy dni obserwowały zajęcia i poznawały metody pracy, jakimi posługują się hiszpańscy nauczyciele. Wizyta była okazją do rozmowy z hiszpańską dyrekcją i nauczycielami na temat organizacji pracy szkoły, wykorzystania nowoczesnych technologii i pracy metodą projektów. Większość sal w hiszpańskiej szkole jest wyposażonych w komputery, z których uczniowie korzystają na co dzień, na wszystkich lekcjach. Nauczyciele korzystają z programów, które umożliwiają indywidualizację nauczania i monitorowanie postępów. Szkoła oferuje też zajęcia łączące matematykę, geografię, historię i wiedzę o społeczeństwie, które są prowadzone w formie projektowej i z użyciem nowoczesnych technologii. W hiszpańskiej placówce realizowany jest też program pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Uczniowie niepełnosprawni są otoczeni opieką pielęgniarzy i fizjoterapeutów.

W listopadzie tego roku inna grupa nauczycieli odwiedziła liceum im. CH. Darwina oraz Technikum Turystyczne w Rzymie. Ta placówka składa się z liceum o profilu matematyczno- fizycznym, technikum turystycznego oraz liceum wieczorowego. Nauczycielki obserwowały lekcje biologii, fizyki, matematyki, języka angielskiego, włoskiego, prawa i geografii. Miały okazję do wymiany doświadczeń i dyskusji z włoskimi nauczycielami oraz możliwość porównania systemów edukacji w Polsce i Włoszech. Ciekawym doświadczeniem była obserwacja sposobu wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych we włoskiej szkole.

Obserwacja pracy nauczycieli w szkołach europejskich to inspirujące doświadczenie, które nie byłoby możliwe, gdyby nie dofinansowanie z programu Erasmus+. Kolejnym działaniem zaplanowanym w projekcie jest wizyta nauczycieli I LO z Wejherowa w szkole partnerskiej w Sztokholmie w lutym 2016.

qrator

źródło: I LO w WejherowiePrzeczytaj również
Kaszubsko-Pomorska Szkołą Wyższa uatrakcyjnia ofertę edukacyjną i pozyskuje do współpracy kolejną instytucję. Oficjalnym partnerem uczelni zostało Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział w...

2021-01-20 10:23:49

Decyzją rządu, uczniowie klas I-III szkół podstawowych 18 stycznia wracają do nauki stacjonarnej. Dla bezpieczeństwa dzieci oraz kadry nauczycielskiej przygotowano wytyczne sanitarne dotyczące...

2021-01-12 10:21:00

Powrót dzieci do szkół po feriach zimowych wciąż niepewny. Tymczasem rząd rozpoczyna zakrojone na szeroką skalę badania przesiewowe nauczycieli w kierunku Sars-CoV-2. O szczepieniach nauczycieli...

2021-01-10 15:16:41

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!