UROCZYSTE OTWARCIE SĄDU

UROCZYSTE OTWARCIE SĄDU

W miniony piątek odbyła się uroczystość oficjalnego oddania do użytku nowej...
ZASŁUŻONA PORAŻKA GRYFA

ZASŁUŻONA PORAŻKA GRYFA

W sobotę Gryf poniósł pierwszą porażkę na własnym boisku w sezonie. Na...
TYTANI ZWYCIĘŻAJĄ

TYTANI ZWYCIĘŻAJĄ

Okazałe zwycięstwo Tytanów w Elblągu. W meczu drugiej kolejki I ligi piłki...
WEEKEND SENIORA

WEEKEND SENIORA

Specjalnie dla osób 60+, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej...
PROJEKT "DOSTĘPNA SZKOŁA"

PROJEKT "DOSTĘPNA SZKOŁA"

Dostępna szkoła to szkoła, w której każde dziecko może w pełni rozwinąć...
26
Niedziela
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

SIATKARSKIE ROZGRYWKI

2016-03-04 09:06:47

Juniorki Akademii Piłki Siatkowej Rumia w ostatni weekend lutego wzięły udział w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski. Z rozegranych w Policach zawodów nie udało przywieźć awansu do kolejnej fazy rozgrywek, ale zacięta walka jaką podjęły rumianki spotkała się z uznaniem obserwatorów. Do walki na szczeblu centralnym szykują się także pozostałe zespoły Akademii – Kadetki i Młodziczki.

Po zdobyciu Wicemistrzostwa Pomorza Juniorek Akademia Piłki Siatkowej Rumia udała się do dalekich Polic, aby walczyć o awans do Półfinału Mistrzostw Polski. Siatkarki z Rumi przed zawodami nie były faworytkami – trafiły do grupy z uznanymi firmami – Pałacem Bydgoszcz i Chemikiem Police. Mecze ćwierćfinału Mistrzostw Polski Juniorek rozgrywano w dniach 25 - 28 lutego.

Ponieważ z turnieju promocję do następnej rundy uzyskiwały tylko dwie najlepsze drużyny, aby awansować rumianki musiały pokonać jednego z potentatów. Do spotkań z obiema drużynami akademiczki podeszły bez żadnych kompleksów i stoczyły dwa zacięte boje, niestety przegrane. Szczególnie pasjonujący był mecz przeciwko gospodyniom. Po wygraniu pierwszego seta przez rumianki zawodniczki Chemika musiały zagrać na najwyższym dostępnym dla nich poziomie, aby przechylić szalę na swoją korzyść. Z drugiej strony napotkały zdecydowany opór i na boisku rozgorzała walka o każdy punkt. Ostatecznie policzanki zagrały lepiej w końcówkach setów i rozstrzygnęły kwestię awansu na swoją korzyść. W zespole z Rumi większość stanowiły dziewczęta, które także w przyszłym sezonie występować będą w kategorii juniorek. Jest więc nadzieja, że za rok cieszyć będziemy się z awansu akademiczek na wyższy szczebel Mistrzostw Polski.

Końcowa klasyfikacja ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorek:

 1. KS Pałac Bydgoszcz
 2. PSPS Chemik Police
 3. UMKS Amber Kalisz
 4. Akademia Piłki Siatkowej Rumia
 5. UKS Libero Wałcz
 6. UKS Ares Nowa Sól

Po juniorkach przyjdzie czas na kadetki i młodziczki, które także będą walczyć o awans do półfinału Mistrzostw Polski. Zanim rumskie kadetki udadzą się na ćwierćfinałowe zawody do Bydgoszczy (17-20 marca) w nadchodzący weekend wezmą udział w bardzo silnie obsadzonym turnieju towarzyskim w Poznaniu. W zawodach wezmą udział Mistrz Wielkopolski – Energetyk Poznań, Mistrz Śląska- Zorza Wodzisław Śląski, Mistrz województwa łódzkiego – Lider Konstantynów Łódzki, Mistrz Dolnego Śląska – Impel Wrocław oraz Wicemistrz województwa kujawsko-pomorskiego – Libero Wałcz. Zmierzenie się z tak mocnymi przeciwniczkami będzie dla akademiczek doskonałą okazją do sprawdzenia formy przed kluczowym turniejem.

Z kolei w niedzielę w hali MOSiR Rumia zobaczyć będzie można cztery najlepsze na Pomorzu zespoły w kategorii młodziczek - Akademia Piłki Siatkowej Rumia będzie gospodarzem ostatniego turnieju ligi wojewódzkiej.

Bez względu na wynik niedzielnej rywalizacji rumianki już zapewniły sobie pierwsze miejsce w rankingu po sezonie zasadniczym. Dzięki temu akademiczki mają zapewniony awans do rozgrywek szczebla centralnego Mistrzostw Polski oraz będą gospodyniami Finału Mistrzostw Pomorza Młodziczek, który odbędzie się 13 marca w hali MOSiR Rumia.

Program turnieju ligowego młodziczek w Rumi 6 marca 2016 roku:

 • 10:00 Akademia Piłki Siatkowej Rumia - GKS Wieżyca 2011 Stężyca
 • 10:00 Energa Gedania Gdańsk - UKS Orzeł Malbork
 • 11:15 GKS Wieżyca 2011 Stężyca - UKS Orzeł Malbork
 • 11:15 Akademia Piłki Siatkowej Rumia - Energa Gedania Gdańsk
 • 12:30 Energa Gedania Gdańsk - GKS Wieżyca 2011 Stężyca
 • 12:30 UKS Orzeł Malbork - Akademia Piłki Siatkowej Rumia

Nie próżnują także najmłodsze siatkarki trenujące w Akademii. Ostatni turniej ligowy zagrają w dalekim Pelplinie. Wyjazdowy turniej to okazja do zdobycia kolejnych cennych doświadczeń, a znając ambicję podopiecznych Anny Brodackiej można też liczyć zdobycz punktową.

opr. qratorPrzeczytaj również
W miniony piątek, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi, odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Chłopców. Zwycięzcami zawodów została drużyna ze Społecznej Szkoły...

2020-02-26 12:43:07

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt, w których bezkonkurencyjne okazały się gospodynie. Ekipa ze SP nr 9 w Rumi...

2020-02-24 14:08:15

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Rumi, odbył się Finał Powiatowej Licealiady w Piłce Siatkowej Chłopców. Zawody te były jednocześnie eliminacją do Półfinału Wojewódzkiego w tej...

2019-04-01 11:56:11

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!