UROCZYSTE OTWARCIE SĄDU

UROCZYSTE OTWARCIE SĄDU

W miniony piątek odbyła się uroczystość oficjalnego oddania do użytku nowej...
ZASŁUŻONA PORAŻKA GRYFA

ZASŁUŻONA PORAŻKA GRYFA

W sobotę Gryf poniósł pierwszą porażkę na własnym boisku w sezonie. Na...
TYTANI ZWYCIĘŻAJĄ

TYTANI ZWYCIĘŻAJĄ

Okazałe zwycięstwo Tytanów w Elblągu. W meczu drugiej kolejki I ligi piłki...
WEEKEND SENIORA

WEEKEND SENIORA

Specjalnie dla osób 60+, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej...
PROJEKT "DOSTĘPNA SZKOŁA"

PROJEKT "DOSTĘPNA SZKOŁA"

Dostępna szkoła to szkoła, w której każde dziecko może w pełni rozwinąć...
26
Niedziela
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

KADETKI DZIEWIĄTE

2016-04-08 09:49:59

Rozegrany we Wrocławiu w ostatni weekend Półfinał Mistrzostw Polski był dla kadetek Akademii Piłki Siatkowej Rumia ostatnim przystankiem w kończącym się sezonie. Rumianki zajęły w tych zawodach trzecie miejsce ale to nie wystarczyło aby awansować do finału. Swoją szansę będą za to mieć młodziczki.

Kadetki APS wywalczyły w tym sezonie tytuł Wicemistrzyń Pomorza. To osiągnięcie oznaczało prawo udziału w rozgrywkach centralnych o tytuł Mistrza Polski. Pierwszym etapem były zawody ćwierćfinałowe w Bydgoszczy, gdzie rumianki pokazały się z bardzo dobrej strony i zajęły drugie miejsce. Dało im to przepustkę do startu w zawodach półfinałowych. Zawody odbyły się w miniony weekend we Wrocławiu.

Podobnie jak w turnieju ćwierćfinałowym, pierwsze spotkanie przeciwko gospodyniom (Gwardia Wrocław) rumianki przegrały. Drugie spotkanie z Budowlanymi Łódź to prawdziwy popis Akademii Piłki Siatkowej Rumia. Dzięki koncentracji i determinacji rumskie siatkarki nie pozwoliły nawiązać przeciwniczkom walki w żadnym z setów. Układ wyników pozostałych spotkań spowodował, że niedzielny mecz Akademia Piłki Siatkowej Rumi – Lider Konstantynów Łódzki decydował o tym który z tych klubów wywalczy awans do Finału Mistrzostw Polski Kadetek. Akademiczkom nie udało się utrzymać dobrej dyspozycji i to przeciwniczki po zakończeniu spotkania świętowały wejście do najlepszej ósemki w Polsce. Dziewczęta z Rumi zajęły ostatecznie trzecie miejsce w turnieju lecz nie było ono premiowane awansem do finału.

Końcowa klasyfikacja Półfinału Mistrzostw Polski Kadetek

  • 1. Gwardia Wrocław – awans do finału
  • 2. Lider Konstantynów Łódzki – awans do finału
  • 3. Akademia Piłki Siatkowej Rumia
  • 4. Budowlani Łódź

Drużyna kadetek Akademii Piłki Siatkowej Rumia oparta jest o siatkarki, które w ubiegłym roku zdobyły Mistrzostwo Polski Młodziczek. Przejście między kategoriami oznacza dla młodych dziewcząt zwykle problemy z dostosowaniem i spadek formy. U młodych siatkarek APS-u to zjawisko w zasadzie nie wystąpiło.

Część dziewcząt grających w zespole kadetek Akademii Piłki Siatkowej to jeszcze młodziczki, a właśnie w tej kategorii wiekowej rozpoczynają się dzisiaj zawody Ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Turniej odbywać się będzie w hali MOSiR w Rumi, ul. Mickiewicza 49. Przeciwniczkami rumianek będą zespoły z Braniewa, Nowej Soli, Szczecina, Malborka i Świecia. Trudno określić potencjał każdej z tych drużyn, tym niemniej możemy zakładać, że gospodynie będą faworytkami do zajęcia jednego z dwóch pierwszych miejsc które są premiowane awansem do półfinału. Trzymamy kciuki.

qratorPrzeczytaj również
W miniony piątek, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi, odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Chłopców. Zwycięzcami zawodów została drużyna ze Społecznej Szkoły...

2020-02-26 12:43:07

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt, w których bezkonkurencyjne okazały się gospodynie. Ekipa ze SP nr 9 w Rumi...

2020-02-24 14:08:15

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Rumi, odbył się Finał Powiatowej Licealiady w Piłce Siatkowej Chłopców. Zawody te były jednocześnie eliminacją do Półfinału Wojewódzkiego w tej...

2019-04-01 11:56:11

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!