OSZUKIWAŁ NA BLIKA

OSZUKIWAŁ NA BLIKA

Obcokrajowiec oszukujący metodą na Blika został zatrzymany przez...
PETYCJA MIESZKAŃCÓW

PETYCJA MIESZKAŃCÓW

Akcja społeczna pod nazwą Zryw na Śmiechowie, zatacza coraz szersze kręgi....
PROTEST POD SĄDEM

PROTEST POD SĄDEM

Wczoraj przed jednym z budynków Sądu Rejonowego w Wejherowie miał miejsce...
NOWY PARTNER KPSW

NOWY PARTNER KPSW

Kaszubsko-Pomorska Szkołą Wyższa uatrakcyjnia ofertę edukacyjną i pozyskuje...
NOWE POŁĄCZENIA PKS

NOWE POŁĄCZENIA PKS

Od nowego roku, dzięki pieniądzom z Funduszu Rozwoju Przewozów...
22
Piątek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Dominiki, Mateusza, Wincentego
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

APS GRA DALEJ

2016-04-27 10:39:47

Po ciężkim boju młode siatkarki Akademii Piłki Siatkowej z Rumi wywalczyły awans do Finału Mistrzostw Polski Młodziczek. Przepustką okazało się zdobycie drugiego miejsca w turnieju półfinałowym jaki rozegrano w miniony weekend w Aleksandrowie Łódzkim.

Rumianki jechały na zawody w roli faworyta. W zeszłym roku młodziczki APS-u wywalczyły tytuł mistrzyń Polski. Apetyty były więc duże. Przeciwniczkami naszych siatkarek były drużyny: UKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki, UKS "Szóstka" Biała Podlaska i UKS "Czwórka" Aleksandrów Łódzki. Ten ostatni zespół był gospodarzem turnieju. Awans do finału zdobywały dwie najlepsze drużyny.

W pierwszym meczu rumianki zmierzyły się z rówieśniczkami z Tomaszowa Mazowieckiego. Od pierwszych piłek siatkarki Dargfilu starały się zdominować akademiczki. Wywieranie presji zagrywką opłaciło się. Pierwszy set padł łupem Dargfilu. W drugim siatkarki APS-u wyraźnie się rozkręciły i nie dały większych szans rywalkom. O wszystkim decydował set trzeci, w którym po zaciętej walce zwyciężył Dargfil. W ten sposób siatkarki z Rumi weszły w turniej z przegraną 1:2.

W kolejnym meczu APS Rumia spotkał się z "Szóstką" Biała Podlaska. Akademiczki przystąpiły do niego bardzo zmobilizowane. W pierwszym secie zdominowały przeciwniczki. W drugim niepotrzebnie się rozluźniły co skwapliwie wykorzystały siatkarki z Białej Podlaskiej. O wszystkim decydował set trzeci. Rumianki ponownie zmobilizowały się i skoncentrowały co pozwoliło im wygrać tego seta i cały mecz 2:1.

Ostatni mecz turnieju dla Akademiczek był jednocześnie meczem o awans. Wiadomo było, że kto go wygra, zajmie w turnieju półfinałowym drugie miejsce, premiowane grą w finałach. W meczu "o wszystko" przeciwniczkami APS-u były gospodynie - "Czwórka" Aleksandrów Łódzki. To zwiastowało zacięty mecz. Siatkarki obu drużyn wyszły na parkiet niesamowicie zmotywowane. Oba zespoły walczyły o każdą piłkę, a wynik wciąż oscylował wokół remisu. Sety miały podobny przebieg – żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie bezpiecznej przewagi i o zwycięstwie Akademii Piłki Siatkowej Rumia zadecydowały dobrze rozegrane końcówki. Rumianki zwyciężyły 2:0 i wywalczyły awans do turnieju finałowego.

Końcowe wyniki Półfinał Mistrzostw Polski Młodziczek

  • 1. Dargfil Tomaszów Mazowiecki – awans do finału
  • 2. Akademia Piłki Siatkowej Rumia – awans do finału
  • 3. Czwórka Aleksandrów Łódzki
  • 4. Szóstka Biała Podlaska

Podczas uroczystej dekoracji zespołów, wręczono także wyróżnienia indywidualne. Najlepszą rozgrywającą Półfinału Mistrzostw Polski Młodziczek wybrana została Kamila Bryła z Akademii Piłki Siatkowej Rumia, a najlepszą siatkarką w rumskiej ekipie była Paulina Damaske.

Już za miesiąc w Tucholi (20-22 maja) odbędzie się Finał Mistrzostw Polski Młodziczek. Akademia Piłki Siatkowej Rumia po raz drugi z rzędu wprowadziła zespół do wieńczącego sezon halowy w Polsce turnieju. Z ubiegłorocznych zawodów rumianki przywiozły złote medale, a w tym roku ich aspiracje sięgają także miejsc na podium. Trzymamy kciuki!

qrator

foto: APS RumiaPrzeczytaj również
W miniony piątek, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi, odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Chłopców. Zwycięzcami zawodów została drużyna ze Społecznej Szkoły...

2020-02-26 12:43:07

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt, w których bezkonkurencyjne okazały się gospodynie. Ekipa ze SP nr 9 w Rumi...

2020-02-24 14:08:15

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Rumi, odbył się Finał Powiatowej Licealiady w Piłce Siatkowej Chłopców. Zawody te były jednocześnie eliminacją do Półfinału Wojewódzkiego w tej...

2019-04-01 11:56:11

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!