KASZUBSKIE SŁOWO ROKU

KASZUBSKIE SŁOWO ROKU

Tylko do 31 stycznia można oddać swój głos w plebiscycie na Kaszubskie...
NARKOTYKI W DOKUMENTACH

NARKOTYKI W DOKUMENTACH

Niecodzienna sytuacja. W Znalezionych dokumentach jakie uczciwy znalazca...
DOWÓZ NA SZCZEPIENIE

DOWÓZ NA SZCZEPIENIE

W Wejherowie jest możliwe zamówienie bezpłatnego transportu dla seniorów...
ZŁAPALI PODEJRZANEGO

ZŁAPALI PODEJRZANEGO

Po niecałych dwóch miesiącach intensywnych działań śledczych, kryminalni z...
REDA I RUMIA

REDA I RUMIA

Dwie największe i najkosztowniejsze drogowe inwestycje powiatowe roku 2020...
25
Poniedziałek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Miłosza, Pawła, Tatiany
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ZŁOTE PIÓRO

2016-06-05 21:22:41

W piątek 3 czerwca 2016 r. w Filii Nr 1 Biblioteki Publicznej Gminy Wejherowo im. Aleksandra Labudy przy ul. Reja 9 w Bolszewie odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Literackiego pt. "O złote pióro Wójta Gminy Wejherowo", podczas którego wręczono nagrody jego laureatom, otwarto wystawę prac fotograficznych i wręczono również statuetkę "Anioł Kultury 2016".

Bogaty program miało podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Literackiego "O złote pióro Wójta Gminy Wejherowo". 92 przybyłych gości, w tym uczestników konkursu, w imieniu organizatorów: Wójta Gminy Wejherowo, Biblioteki w Bolszewie, Koła Literackiego Krzosańc i Gdyńskiej Szkoły Społecznej, przywitała Janina Borchmann – Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Wejherowo.

Imprezę otworzył spektakl pt. "Aptekarz" w wykonaniu aktorów z Teatru Maszoperia, który przedstawia losy trojga naukowców: Anny, Feliksa i Profesora. Po wielu latach mozolnej pracy, dokonują oni wiekopomnego odkrycia leku – panaceum na wszystkie choroby duszy i ciała. Powstały w 2007 roku dramat poetycki "Aptekarz" nawiązuje również do biblijnej historii Adama i Ewy, którzy zapragnęli spożyć zakazany owoc. Gorące brawa otrzymali aktorzy: Anna Miller i Ludwik Lubieński.

Następnie odbyło się rozdanie nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Literackiego "O złote pióro Wójta Gminy Wejherowo". Na konkurs zorganizowany w pięciu kategoriach wiekowych dla: uczniów ze szkół podstawowych: klasy I-IV, uczniów ze szkół podstawowych: klasy V-VI, uczniów ze szkół gimnazjalnych, uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych, wpłynęło 142 prac 55 autorów, przy czym ocenie z powodu niezgodności z regulaminem nie podlegały prace dwóch autorów.

Protokół z posiedzenia komisji konkursowej w której skład wchodzili: Grażyna Wirkus - st. kustosz MPiMK–P w Wejherowie i Wiesława Waldowska - redaktora miesięcznika samorządowego "Nasza Gmina", odczytał jej przewodniczący Stanisław Janke, podkreślając, że kryteriami branymi pod uwagę przez komisję konkursową były przede wszystkim: zgodność z regulaminem, ogólny wyraz artystyczny, samodzielność napisania pracy.

W kat. klas I-IV laureatką została Anastazja Ustowska z Somonina a wyróżnienia odebrali: Paulina Podbiał z Wejherowa i Tobiasz Roda z Bolszewa.

W kat. klas V-VI laureatką została Jessica Mering z Bolszewa a wyróżnienia otrzymali: Maciej Mitrowski z Wejherowa i Nadia Kowalewska z Kosakowa.

W kat. gimnazjów laureatką została Alicja Klein z Bolszewa a wyróżnienia otrzymały: Antonina Szachowska z Bolszewa i Róża Walaszczyk z Rumi.

W kat. szkół ponadgimnazjalnych laureatką została Klaudia Walczak z Bolszewa a wyróżnienia otrzymali: Dawid Szreter z Gościcina i Patryk Zamojski z Kębłowa.

W kat. osoby dorosłe laureatką została Hanna Makurat z Gdańska a wyróżnienia otrzymali: Magdalena Kubiak z Wicka i Wiesław Piwowarczyk z Kościerzyny.

Nagrody laureatom konkursu wręczali: Henryk Skwarło - Wójt Gminy Wejherowo, Wojciech Kuziel – radny z Bolszewa oraz Grażyna Wirkus - st. kustosz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Laureaci konkursu otrzymali okolicznościowe statuetki w postaci złotego pióra, nagrody rzeczowe: tablety, słuchawki, głośniki rowerowe, dyski przenośne, radia, mp3, książki oraz pamiątkowe dyplomy zaś osoby wyróżnione nagrody rzeczowe, książki i pamiątkowe dyplomy.

Zadbano także upominki w postaci książek i podziękowań dla opiekunów uczestników konkursu. Sponsorami nagród była Gmina Wejherowo.

Biblioteka co roku przyznaje statuetki "Anioł Kultury". W tym roku tym zaszczytnym tytułem i statuetką wyróżniono Mirosława Odynieckiego - poetę i dziennikarza z Wejherowa. Statuetkę wręczył Henryk Skwarło, a wiersz ks. Jana Sochonia pt. "Anioły są miłością zesłaną z nieba" przeczytała Dorota Wicka.

Zachwyt wśród gości wzbudziła wystawa z okazji 25-lecia Galerii Sztuki Szkolnej przy Gdyńskiej Szkole Społecznej. Otwarcia wernisażu II wystawy przeglądowej pt. "Stawiam kroki milowe zamaszyste jak świat" dokonali: Małgorzata Kusyk - dyrektor Gdyńskiej Szkoły Społecznej i Mirosław Pawlik – nauczyciel religii i opiekun Galerii Sztuki Szkolnej przy Gdyńskiej Szkole Społecznej.

Z rąk Henryka Skwarło podziękowania i upominki w postaci książek "Monografia Gminy Wejherowo" otrzymali opiekunowie, uczniowie oraz absolwenci Gdyńskiej Szkoły Społecznej.

Dokonano również podsumowania działalności Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2015/2016, którego opiekunem jest Violetta Wiśniewska, nauczycielka SSP w Gościcinie. Dzieci, młodzież i opiekunkę DKK wyróżniono nagrodami rzeczowymi i dyplomami.

Wręczono także malarzom książki pt. "Trzëmôjta w sercu kaszëbiznã" – ilustracje wykonane przez malarzy z Koła Pasji Twórczych – Plener Góra 2014 r.

OMPrzeczytaj również
Dwie największe i najkosztowniejsze drogowe inwestycje powiatowe roku 2020 doczekały się swojego podsumowania, które swoją obecnością zaszczycił wicewojewoda Michał Bąkowski.

2021-01-23 13:24:43

Od nowego roku, dzięki pieniądzom z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, w powiecie wejherowskim uruchomiono kilkadziesiąt nowych połączeń autobusowych oraz zorganizowano dodatkowe kursy na...

2021-01-19 12:01:07

W związku z panującą pandemią koronawirusa, MSWiA i MON podjęły decyzję o wprowadzeniu nowych zasad przeprowadzania kwalifikacji wojskowej i w dwóch terminach.

2021-01-14 11:28:41

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!