NOWE POŁĄCZENIA PKS

NOWE POŁĄCZENIA PKS

Od nowego roku, dzięki pieniądzom z Funduszu Rozwoju Przewozów...
PILI NA ROZGRZEWKĘ?

PILI NA ROZGRZEWKĘ?

W miniony weekend wejherowscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych...
WSTRZYMANIE DOSTAW WODY

WSTRZYMANIE DOSTAW WODY

Ważna wiadomość dla mieszkańców osiedla Przemysłowa w Wejherowie. Jak...
ŁOPATY W RUCH

ŁOPATY W RUCH

Spadł śnieg, a wraz z nim właścicielom posesji przybyło obowiązków. Trzeba...
BĘDZIE MROŹNO

BĘDZIE MROŹNO

Będzie padał śnieg, powieje silny wiatr i spadnie temperatura. Wzrasta...
20
Środa
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Fabioli, Miły, Sebastiana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

BUSOLA PEŁNA WRAŻEŃ

2016-06-22 11:20:56

Pełen niecodziennych, poetycko - muzyczno - plastycznych wrażeń wieczór mieli okazję przeżyć miłośnicy sztuki z Wejherowa i okolic, którzy w niedzielę 19 czerwca przybyli do "podziemia" kawiarni "BUSOLA".

Aktualni "właściciele" oficjalnie przekazanych poetyckich pałeczek – poeta Marcin Lewiński i bard Andrzej Marczyński – pod hasłem "FORMA BARDZIEJ POJEMNA" zorganizowali w piwnicy kawiarni BUSOLA niecodzienny wieczór. Ci którzy przybyli, mieli okazję doznać wielu niezapomnianych przeżyć. A to dzięki Sławomirowi Płatkowi, mieszkającemu w Rumi znakomitemu poecie, laureatowi wielu poetyckich konkursów, prezesowi Stowarzyszenia "SALON LITERACKI", który w ciekawy sposób zaprezentował swoje wiersze z kilku wydanych ostatnio poetyckich tomików.

Po nim wystąpił znany gdański bard Łukasz Majewski, zdobywca wielu prestiżowych nagród, w tym m.in. Grand Prix Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, nagrody im. Wojtka Bellona na SFP w Krakowie, trzykrotnie Złotej Piątki na międzynarodowym festiwalu bardów OPPA, czy nagrody im. Janka i Jacka Stefańskich na BAZUNIE. Pieśni wykonane przez barda z Gdańska spotkały się z gorącym przyjęciem przez uczestników wieczoru.

Całość wieczoru uzupełniała wystawa pełnych refleksji prac malarskich Anny Kaczor, mieszkającej i tworzącej w Wejherowie artystki, organizatorki i uczestniczki licznych plenerów malarskich, współpracującej ze Stowarzyszeniem Promocji Artystów Wybrzeża ERA-ART w Gdyni.

Okazało się, że przekazanie przez Tadeusza Buraczewskiego i Mirosław Odynieckiego "poetyckich pałeczek" młodym wejherowskim twórcom, było trafionym pomysłem. Zorganizowany przez nich w podziemiach BUSOLI wieczór pozostawił niezapomniane wrażenie wśród jego uczestników. Podziękowania należą się także właścicielom lokalu za udostępnienie "podziemia" kawiarni i pomoc w organizacji wieczoru. Oby więcej takich spotkań!

MirodyPrzeczytaj również
Nietypowe ferie wymagają nietypowych propozycji spędzania czasu. W okresie epidemii, podczas której obowiązują ostre reżimy sanitarne ograniczające możliwości spędzania czasu wolnego, Miejska...

2021-01-05 21:33:33

W niedzielę 3 stycznia 2021 r., w ramach Rumskich Spotkań Muzycznych, odbędzie się Koncert Świąteczno-Noworoczny – online przygotowany wspólnie przez Starostwo Powiatowe. Koncert zrealizowany...

2020-12-31 09:17:49

Najbliższy koncert z cyklu: Spotkania z muzyką Kaszub, przygotowany przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie został przeniesiony do Internetu. Z uwagi na obostrzenia...

2020-11-28 13:31:50

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!