DWA MECZE TYTANÓW

DWA MECZE TYTANÓW

Nasi szczypiorniści i szczypiornistki w najbliższą sobotę rozegrają swoje...
KONKURS ANULOWANY

KONKURS ANULOWANY

Nie odbędzie się popularny w Wejherowie konkursu na najbardziej atrakcyjną...
UCIECZKA ŚWINI

UCIECZKA ŚWINI

Scena jak z komedii Stanisława Barei. Samotny tucznik spaceruje sobie po...
ZBUDUJ SZOPKĘ – KONKURS

ZBUDUJ SZOPKĘ – KONKURS

Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza do wzięcia udział w konkursie na...
DLA BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH

DLA BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH

Od października trwa kolejna edycja ogólnopolskiej akcji przypominającej...
27
Piątek
Listopad 2020
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Franciszka, Kseni, Maksymiliana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PILOTAŻ MAPY BEZPIECZEŃSTWA

2016-07-01 10:47:33

W dniach 1 - 31 lipca 2016 roku, na terenie województwa pomorskiego zostanie przeprowadzony pilotaż wprowadzania do użytkowania: "Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce".

Województwo pomorskie jako jedno z trzech w Polsce zostało wytypowane do pilotażu. "Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce" to nowoczesne narzędzie za pomocą którego lokalna społeczność będzie mogła przekazać policjantom informacje o potencjalnych zagrożeniach i niebezpieczeństwach.

Mapa będzie funkcjonować dwojako. Po pierwsze, jako internetowe narzędzie, które przedstawia dane statystyczne dotyczące wybranych kategorii przestępstw, wykroczeń oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Z drugiej, jako narzędzie za pomocą którego każdy mieszkaniec będzie mógł wskazać istotne z jego punktu widzenia zagrożenia.

Zaznaczając miejsce na mapie, użytkownik będzie miał możliwość zgłoszenia zagrożenia i wybrania kategorii zdarzenia, a rolą Policji będzie weryfikacja otrzymanej w ten sposób informacji. Każde zaznaczone przez użytkownika "zagrożenie" będzie posiadało na początku status "NOWE", w momencie podjęcia przez Policję działań w stosunku do tego miejsca, jego status zostanie zmieniony na "WERYFIKACJA", a po przeprowadzeniu wszelkich możliwych czynności, „zagrożenie” otrzyma status "POTWIERDZONE" lub "NIEPOTWIERDZONE". Zgłaszane przez mieszkańców zagrożenia nie będą uznawane jako zgłoszenia procesowe.

Mapa dostępna jest tutaj: https://pomorska.policja.gov.pl/mapa_zagrozen.php

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa opiera się o informacje skatalogowane w trzech obszarach:

  • informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,
  • informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp. oraz w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu,
  • informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Informacje prezentowane na mapach będą uwzględniały zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Policja prosi o rozważne korzystanie z tego internetowego narzędzia, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

qratorPrzeczytaj również
Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza do wzięcia udział w konkursie na zbudowanie szopki bożonarodzeniowej. Konkurs przeznaczony jest dla rodzin, grup znajomych, sąsiadów lub indywidualnych osób...

2020-11-26 11:27:41

We miniony wtorek w  Powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie oficjalnie oddano do użytku łącznik dobudowany pomiędzy budynkami szkolnymi. Nadbudowa znacząco poprawiła komunikację w całej...

2020-11-20 09:50:56

Pomimo epidemii korona wirusa trwa akcja szczepień przeciwko pneumokokom dla seniorów z Pomorza. Program kierowany jest do osób powyżej 65 roku życia z grypy ryzyka – tzn. chorujące m.in. na...

2020-11-20 09:35:34

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!