WSTRZYMANIE DOSTAW WODY

WSTRZYMANIE DOSTAW WODY

Ważna wiadomość dla mieszkańców osiedla Przemysłowa w Wejherowie. Jak...
ŁOPATY W RUCH

ŁOPATY W RUCH

Spadł śnieg, a wraz z nim właścicielom posesji przybyło obowiązków. Trzeba...
BĘDZIE MROŹNO

BĘDZIE MROŹNO

Będzie padał śnieg, powieje silny wiatr i spadnie temperatura. Wzrasta...
PRACOWNICY SZPITALA ODZNACZENI

PRACOWNICY SZPITALA ODZNACZENI

Pracownicy Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie wyróżnieni Odznakami za...
MZK INFORMUJE

MZK INFORMUJE

W związku z powrotem dzieci klas I – III szkół podstawowych do nauczania...
18
Poniedziałek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

2016-09-26 16:53:20

Trwa nabór dzieci i młodzieży do kół zainteresowań kulturalno-oświatowych i sportowo-rekreacyjnych prowadzonych przez Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. Oferta skierowana jest do uczniów z terenu powiatu wejherowskiego.

Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych z siedzibą w Wejherowie utworzono we wrześniu 2007 roku, poprzez połączenie Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Wejherowie, Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Rumi, Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu i Koła Zajęć Pozalekcyjnych w Redzie. Powstały w ten sposób jeden podmiot zajął się kształceniem i edukacją w dziedzinach szeroko pojętej kultury i sportu dzieci i młodzieży z terenu całego powiatu wejherowskiego.

PZPOW prowadzi koła zainteresowań, organizuje różnorakie wydarzenia kulturalne (spotkania z artystami, pokazy filmowe, przestawienia teatralne, udział w programach międzynarodowej wymiany młodzieży, itd.), organizuje szereg konkursów plastycznych, literackich, wokalnych i tanecznych, a także zawody w wielu dziedzinach sportowych różnych grup wiekowych (Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Gimnazjada, Licealiada). Dzięki współpracy wielu nauczycieli z różnych szkół oraz animatorów kultury i rekreacji pracujących w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo - Wychowawczych, powstało kilkadziesiąt kół zainteresowań oraz sekcji sportowych. Zajęcia odbywają się na terenie Wejherowa, Rumi, Redy, Bolszewa, Luzina, Choczewa i Kostkowa.

Aktualnie trwają zapisy chętnych do kół zainteresowań kulturalno-oświatowych i sportowo-rekreacyjnych prowadzonych przez PZPOW. Szczegółowa oferta zajęć wraz z terminarzem i miejscem znajduje się na stronie internetowej Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych.

Informacji na temat zajęć udziela sekretariat PZPOW w Wejherowie przy ulicy 3 Maja 49, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30, tel.: (58) 672 45 92, e-mail: pzpow.kultura@op.pl

Uczestnictwo w zajęciach, jak i wszelkie materiały z których korzystają uczestnicy jest bezpłatne.

Koła działające pod patronatem PZPOW w Wejherowie to między innymi: Studio Wokalne, Koło Teatralne, Galeria Młodego Twórcy, Koło Informatyczno - Fotograficzne, Warsztaty Plastyczne FormART, Koło Filmowo – Telewizyjne, Odyseja Umysłu, Kaszubski Designe oraz kilkanaście kół prowadzonych w Rumi i w Redzie.

Wśród sekcji sportowych znajdują się między innymi: lekkoatletyka, piłka ręczna, iłka siatkowa, piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka, tenis ziemny, judo, nordic walking, turystyka, modelarnia – radiojachting, tenis stołowy, biegi na orientację.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Decyzją rządu, uczniowie klas I-III szkół podstawowych 18 stycznia wracają do nauki stacjonarnej. Dla bezpieczeństwa dzieci oraz kadry nauczycielskiej przygotowano wytyczne sanitarne dotyczące...

2021-01-12 10:21:00

Powrót dzieci do szkół po feriach zimowych wciąż niepewny. Tymczasem rząd rozpoczyna zakrojone na szeroką skalę badania przesiewowe nauczycieli w kierunku Sars-CoV-2. O szczepieniach nauczycieli...

2021-01-10 15:16:41

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie udostępniło na swojej stronie internetowej zakładki, które przekierowują do nowych zasobów muzealnych udostępnianych każdemu...

2021-01-05 10:31:58

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!