31
Anieli, Juliana, Przemysława

MAMY ŚWIETNYCH SZACHISTÓW

2016-11-24 11:00:33

W dniach 5-6 listopada w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Szachach. Na starcie stanęła także drużyna Integracyjnego Stowarzyszenia Sportowego "Start" z Wejherowa.

Podczas  zawodów został rozegrany turniej w szachach szybkich oraz szachach błyskawicznych. Rywalizacja odbywała się równolegle w dwóch kategoriach: grupa A - zawodnicy niepełnosprawni ze schorzeniami narządu ruchu i grupa B - zawodnicy niepełnosprawni z pozostałymi schorzeniami fizycznymi.

W zawodach udział wzięło 70 zawodników z całej Polski (Bydgoszcz, Wrocław, Jelenia Góra, Radom, Kędzierzyn Koźle, Warszawa, Rybnik, Łódź, Wolsztyn, Gorzów Wielkopolski). Reprezentanci ISS "Start" Wejherowo zajęli kilka czołowych miejsc.

Oto wyniki naszych zawodników:

W turnieju błyskawicznym (grupa A) Mistrzem Polski został Zygmunt Wielecki, a brąz wywalczył Krzysztof Jurkiewicz. Na 7 miejscu sklasyfikowany został Tadeusz Panek, a na 9 Marek Uziałko. Drużynowe złoto także przypadło w udziale ekipie ISS "Start" Wejherowo.

W turnieju szybkim (grupa A) Wicemistrzem Polski został Krzysztof Jurkiewicz, a brąz zdobył Marek Uziałko. Na miejscu 4 sklasyfikowano Zygmunta Wieleckiego, na 14 Adama Hebla, 18 był Adam Panek, a 30 Zdzisław Szczodrowski. Drużynowo także najlepsi byli wejherowianie.

Organizatorem zawodów był Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych "START". W mistrzostwach brali udział szachiści niepełnosprawni, posiadający udokumentowaną grupę KIZ, dotyczącą schorzeń fizycznych, z wyłączeniem osób niepełnosprawnych narządu wzroku i słuchu  zrzeszeni w Polskim Związku Sportu Niepełnosprawnych "START".

W sobotę na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie odbyło się podsumowanie rozgrywek Redzkiej Ligi Tenisowej oraz wręczenie nagród dla zwycięzców poszczególnych lig.

2020-10-13 10:06:47

W minioną środę na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zawody te były...