IX FESTIWAL SERC

IX FESTIWAL SERC

Po raz dziewiąty w kościele p.w. Chrystusa Króla i bł. siostry Alicji...
KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

Z uwagi na społeczne obostrzenia epidemiczne, laureatów VII Regionalnego...
KASZUBSKIE SŁOWO ROKU

KASZUBSKIE SŁOWO ROKU

Tylko do 31 stycznia można oddać swój głos w plebiscycie na Kaszubskie...
NARKOTYKI W DOKUMENTACH

NARKOTYKI W DOKUMENTACH

Niecodzienna sytuacja. W znalezionych dokumentach jakie uczciwy znalazca...
DOWÓZ NA SZCZEPIENIE

DOWÓZ NA SZCZEPIENIE

W Wejherowie jest możliwe zamówienie bezpłatnego transportu dla seniorów...
26
Wtorek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Lutosława, Normy, Pauliny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ŁĄCZYMY SZPITALE

2016-12-30 22:49:51

Decyzja zapadła. Podczas sesji 29 grudnia radni Sejmiku Województwa Pomorskiego podjęli decyzję o połączeniu trzech spółek szpitalnych: Szpitali Wojewódzkich w Gdyni, Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku oraz Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie. Do końca marca 2017 r. spółka łącząca te trzy szpitale ma zostać wpisana do KRS pod jedną wspólną nazwą.

- Połączenie trzech spółek szpitalnych umożliwi, co jest niezmiernie istotne, wypracowanie kompleksowego modelu opieki zdrowotnej nad pacjentami poprzez poszerzenie wachlarza świadczeń medycznych oraz rozwinięcie dotychczasowej działalności w kierunku nowoczesnych centrów diagnostyczno-leczniczych, jak np. utworzenie w Wejherowie Kaszubskiego Centrum Chorób Sercowo-Naczyniowych mówi Paweł Orłowski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego.

W świetle projektowanej przez Ministerstwo Zdrowia ustawy o tzw. sieci szpitali, im bardziej kompleksowy jest podmiot leczniczy, tym ma większe szanse na stabilne finansowanie oferowanych świadczeń.

W związku z planowanym połączeniem spółek, Zarząd Województwa Pomorskiego powołał Zespół roboczy ds. pracowniczych, którego zadaniem będzie analiza funkcjonujących w poszczególnych spółkach regulacji z zakresu zatrudnienia i wynagradzania pracowników oraz wypracowanie satysfakcjonujących wszystkie strony rozwiązań prawno-organizacyjnych. W skład zespołu wchodzą przedstawiciele pracowników oraz związków zawodowych z każdego z trzech szpitali, a także Włodzimierz Szordykowski, pełnomocnik marszałka ds. dialogu społecznego. Pierwsze spotkanie Zespołu odbędzie się w styczniu 2017 r. Co niezmiernie istotne, stosunki pracy z pracownikami zatrudnionymi na umowę o pracę (w tym warunki pracy i płacy) w tych trzech podmiotach pozostaną nie zmienione. Każdy ze szpitali zachowa autonomię w podstawowych zakresach działalności.

Dokonane dotychczas procesy przekształceniowe podmiotów szpitalnych w województwie pomorskim zostały pozytywnie ocenione przez organy kontrolne - Ministerstwo Zdrowia, Najwyższa Izba Kontroli. Ponadto proces konsolidacji i przekształceń pomorskich podmiotów leczniczych jest często wskazywany w Polsce jako wzorcowy.

opr. qrator

źródło: pomorski urząd marszałkowskiPrzeczytaj również
Za nami pierwsze szczepienia przeciw COVID-19. Dokonano tego w niedzielę 27 grudnia br. w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Pierwszymi osobami zaszczepionymi był personel...

2020-12-27 14:18:04

Prawie 25 mln dodatkowych złotych ze środków unijnych na walkę z pandemią korona wirusa otrzymają szpitale na Pomorzu. Wśród beneficjentów jest także Szpital specjalistyczny w Wejherowie....

2020-12-23 08:33:33

Jeden z największych Polskich banków – PEKAO SA, wprowadził ujemne oprocentowanie sald na rachunkach klientów korporacyjnych. Bardzo możliwe, że tą drogą pójdą kolejne banki. Specjaliści...

2020-12-21 09:53:27

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!