TO BYŁO PODPALENIE

TO BYŁO PODPALENIE

W sobotę wieczorem służby ratowniczo-gaśnicze zostały wezwane do pożaru...
MARSZ PROTESTU

MARSZ PROTESTU

Był w sobotę, w niedzielę, będzie i w poniedziałek. Mieszkańcy Wejherowa,...
TYLKO PANIE ZAGRAŁY

TYLKO PANIE ZAGRAŁY

Podczas gdy szczypiorniści Tytanów mieli nieplanowaną przerwę w...
GRYF POLEGŁ W ŚWINOUJŚCIU

GRYF POLEGŁ W ŚWINOUJŚCIU

Miłe złego początki. Gryf pierwszy strzelił bramkę ale później stracił aż...
STYPENDIA STAROSTY

STYPENDIA STAROSTY

Po raz dwudziesty pierwszy przyznane zostały Stypendia Starosty, dla...
27
Wtorek
Październik 2020
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Iwony, Noemi, Szymona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PRAWDZIWE ŻYCIE

2017-03-13 12:17:30

Prawdziwa historia o nienawiści, miłości, bólu, przebaczeniu, cierpieniu i nadziei. Opowie ją Tim Guénard, autor bestsellerowej autobiograficznej książki "Silniejszy od nienawiści" podczas spotkania z młodzieżą w wejherowskim ogólniaku.

Tim Guénard urodził się w 1958 r. we Francji. Ma podwójne obywatelstwo francusko-kanadyjskie. Jego korzenie sięgają plemion indiańskich. Jest dumnym ze swojego pochodzenia Irokezem.

Tim jako pisarz zdobył popularność autobiograficzną książką pt. "Silniejszy od nienawiści" (wyd. ZNAK). Książkę tę czyta się jednym tchem, niczym znakomitą powieść sensacyjną. Trudno dać wiarę, że to życie napisało taki scenariusz i doświadczyło tak wielkim cierpieniem jednego człowieka. Historia jego życia i przemiany jest głęboko poruszająca.

Opowieść Tima zaczyna się od pokiereszowanego, traumatycznego dzieciństwa. Został porzucony przez matkę, kiedy miał trzy lata. Ta przywiązała go do słupa jednej z polnych dróg i odeszła. Nad ranem zziębniętego i wystraszonego chłopca znalazła policja. Oddano go w ręce agresywnego, uzależnionego od alkoholu ojca. Ten znęcał się nad nim bezlitośnie. W dniu piątych urodzin pobił go tak mocno, że Tim ledwie przeżył. Po tym ciężkim pobiciu chłopiec spędził w szpitalu, przykuty do łóżka, ponad trzy lata. Miał zmiażdżone nogi, które lekarze składali jak puzzle. Był zupełnie sam, nikt go nie odwiedzał, poza pielęgniarkami podającymi zastrzyki. Po wyjściu ze szpitala nie miał dokąd pójść. Był dzieckiem niechcianym, pozostającym w rękach państwa. Przeszedł przez takie instytucje jak: szpitale psychiatryczne, domy dziecka, domy starców, rodziny zastępcze i poprawczaki.

Przy życiu trzymały go trzy marzenia: że wyrzucą go z poprawczaka, że zostanie szefem bandy i że zabije ojca. Ostatnie, największe marzenie, jako jedyne nie spełniło się.

Od 13 roku życia mieszkał na ulicach Paryża. Karmił się nienawiścią i obsesyjną chęć zemsty. Któregoś dnia odkrył dla siebie boks i zaczął treningi. Ćwicząc wyobrażał sobie że zadaje kolejne ciosy i mści się na swoim ojcu. Został mistrzem Francji w boksie, stał się popularny, wpływowy i majętny. Zaczął pełnymi garściami czerpać z życia. Do czasu…

O tym, co spowodowało że kipiąca nienawiść ustąpiła miejsca miłości, co skruszyło serce ringowego twardziela, jak przebaczenie zatriumfowało nad zemstą i co najważniejsze, jak udało się niechcianemu i poniżanemu chłopakowi odnaleźć radość życia, miłość i rodzinę, dowiesz się ze spotkania z Timem Guénard’em jakie odbędzie się we czwartek 16 marca o godzinie 12:00 w Liceum Ogólnokształcacym nr 1 w Wejherowie, przy ul. Bukowej.

qratorPrzeczytaj również
Ruszyła 5 edycja ogólnopolskiej kampanii: Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo,  organizowanej przez Komendę Główną Policji oraz Instytut Transportu Samochodowego. W ramach akcji kierowcy mogą...

2020-10-23 13:45:13

Z inicjatywą o jak najszybsze naprawienie sytuacji młodych matek a także kobiety, które w trakcie ciąży przebywają na zwolnieniach lekarskich, zwróciły się do parlamentarzystów pomorskich...

2020-10-23 10:18:01

W nocy z soboty na niedzielę przechodzimy z czasu letniego na zimowy. Zegarki cofamy z godziny trzeciej na drugą i śpimy dłużej. Pomimo ogólnoeuropejskiej inicjatywy w  sprawie zaprzestania...

2020-10-22 10:45:46

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!