123456
Andrzeja, Maury, Ondraszka

PRZEGRANA Z BENIAMINKIEM

2017-10-22 14:25:20

Ta porażka może być bardzo kosztowna dla Gryfu Wejherowo. Żółto-czarni przegrali na własnym boisku z ostatnią drużyną z tabeli Gwardią Koszalin 1:2. Porażka zepchnęła wejherowian na przedostatnie miejsce w tabeli.

Gryf przespał pierwszą połowę. Od początku meczu oddał inicjatywę gościom i pozwolił zepchnąć się do defensywy. Gwardia skwapliwie skorzystała z prezentu i śmiało atakowała bramkę Gryfa. Beniaminek śmiało sobie poczynał, a nasi piłkarze nie potrafili się przeciwstawić groźnym akcjom przyjezdnych. Poważne ostrzeżenie nadeszło w 16 minucie, kiedy to goście zmarnowali sytuację sam na sam z bramkarzem. Niedługo później po groźnym strzale żółto-czarnych uratował słupek.

Do trzech razy sztuka. W 37 minucie pierwszej połowy szybką i składną akcję celnym strzałem wykończył Kamil Poźniak i Gwardia Koszalin cieszyła się z prowadzenia 1:0.

Po przerwie obraz gry początkowo nie uległ zmianie. Stroną przeważającą i stwarzającą więcej sytuacji podbramkowych była Gwardia. W miarę upływu czasu Gryf zaczął grać aktywniej i odważniej. Goście, zadowoleni z wyniku, cofnęli się. Gra naszej drużyny nabrała rumieńców ale problemem była skuteczność. Mając przewagę żółto-czarni nie potrafili jej skutecznie wykorzystać. W miarę zbliżania się końca meczu ataki wejherowian stawały się coraz bardziej chaotyczne, a goście groźnie kontratakowali. Po jednej z takich akcji na 2:0 dla Gwardii Koszalin podwyższył Adrian Kwiatkowski. Była to 87 minuta spotkania i stało się jasne, że Gryf tego meczu nie wygra, ani nawet nie zremisuje.

Wprawdzie kilka chwil później sędzia podyktował „jedenastkę” dla wejherowian ale strzał Piotra Kołca obronił bramkarz gości. Tuż przed końcowym gwizdkiem honorową bramkę dla Gryfa strzela Piotr Okuniewicz ale to goście cieszą się ze zwycięstwa.

Gryf Wejherowo przegrywa na własnym boisku z Gwardią Koszalin 1:2. Wynik niestety zasłużony. Wejherowianie zaprezentowali się słabo i przede wszystkim razili nieskutecznością. W takiej formie ciężko będzie zdobywać punkty, a bez nich szans na utrzymanie się w Ii lidze nie będzie.

W ostatnim, zaległym meczu tej jesieni, Gryf Wejherowo zremisował na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg. Na trudnym terenie nasi piłkarze wywalczyli bardzo potrzebny, jeden punkt. Wlewa to nieco...

2020-11-23 10:36:22

Zaległym, wyjazdowym meczem z Kotwicą Kołobrzeg pożegnamy piłkarską jesień w 2020 roku. W najbliższą sobotę Gryf Wejherowo rozegra zaległe spotkanie 11. kolejki III ligi piłki nożnej.

2020-11-19 10:31:30

Sukcesem zakończył się sobotni, wyjazdowy mecz III ligi piłki nożnej Gryfu Wejherowo. Żółto-czarni pokonali na wyjeździe Sokół Kleczew 2:1. Dzięki zwycięstwu Gryf znacznie przybliżył się do...