PETYCJA MIESZKAŃCÓW

PETYCJA MIESZKAŃCÓW

Akcja społeczna pod nazwą Zryw na Śmiechowie, zatacza coraz szersze kręgi....
PROTEST POD SĄDEM

PROTEST POD SĄDEM

Wczoraj przed jednym z budynków Sądu Rejonowego w Wejherowie miał miejsce...
NOWY PARTNER KPSW

NOWY PARTNER KPSW

Kaszubsko-Pomorska Szkołą Wyższa uatrakcyjnia ofertę edukacyjną i pozyskuje...
NOWE POŁĄCZENIA PKS

NOWE POŁĄCZENIA PKS

Od nowego roku, dzięki pieniądzom z Funduszu Rozwoju Przewozów...
PILI NA ROZGRZEWKĘ?

PILI NA ROZGRZEWKĘ?

W miniony weekend wejherowscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych...
21
Czwartek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Agnieszki, Jarosława, Nory
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

GŁOSUJ NA WEJHEROWO

2014-12-27 11:10:59

Trwa szósta edycja programu "Świeć się z Energą" - czyli coroczny konkurs na najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Polsce. Wejherowo bierze udział w konkursie.

Podczas, trwającej kilka tygodni akcji, jej pomysłodawca - Grupa Energa, motywuje wszystkich do dekorowania i uwieczniania na zdjęciach swojego publicznego czy prywatnego otocznia, a tysiące Polaków, głosując wybiera najpiękniej rozświetlone miasto oraz zdjęcia, które najlepiej oddają atmosferę świąt.

Zimowa zabawa Grupy Energa składa się z trzech konkursów: ogólnopolskiego plebiscytu miast, konkursu na najlepiej udekorowaną galerię oraz konkursu fotograficznego dla osób indywidualnych.

Od kilkunastu lat tradycją polskich miast jest przygotowywanie miejskich choinek, tworzenie świątecznych instalacji i niepowtarzalnych ozdób, które budują magiczny klimat i umilają rzeczywistość przechodniom. Od 5 już lat w okresie świątecznym Energa stwarza miastom okazję do rywalizacji i dodatkowo motywuje je do ozdabiania zimowych ulic, kamienic oraz placów iluminacjami świetlnymi, aby dodać przestrzeni publicznej jeszcze więcej energii i blasku. W "Świeć się z Energą" świąteczny wystrój miast poddawany jest ocenie tysięcy Polaków, którzy wybierają w głosowaniu najpiękniej oświetloną miejscowość. W tegorocznej edycji konkursu internauci po raz kolejny wybiorą miasta, w których najlepiej oddano nastrój świąt dekorując światłem przestrzeń miejską. Na podstawie zdjęć udostępnionych w prasie i Internecie, w dwóch etapach rywalizacji wyłaniane będą najpiękniejsze miasta w poszczególnych województwach, a następnie w całej Polsce.

Etap regionalny konkursu wyłoni z każdego województwa miasta, które zdobędą tytuły Najpiękniej Rozświetlonego Świątecznie Miasta w województwie. Do drugiego, ogólnopolskiego etapu plebiscytu automatycznie przechodzą miasta z najlepszymi wynikami z pierwszej tury. W tej części konkursu internauci wybierać będą ulubione miasto o najpiękniejszej świątecznej iluminacji spośród szesnastu reprezentantów województw. Internauci będą mogli oddawać swoje głosy na obu etapach zabawy korzystając z dedykowanych formularzy na serwisach mediów regionalnych (m.in. Dziennik Zachodni, Gazeta Krakowska, czy Dziennik Bałtycki) lub poprzez aplikację na facebooku. Fani mogą także wspierać miasta wysyłając SMSy.

Harmonogram Plebiscytu Miast

Etap regionalny:

  • Publikacja zdjęć i start głosowania 5 grudnia
  • Koniec głosowania 9 stycznia

Etap ogólnopolski:

  • Start głosowania 13 stycznia
  • Koniec głosowania 23 stycznia

Zachęcamy do głosowania na Wejherowo w plebiscycie internetowym "Świec Się z Energą" na najpiękniejszą iluminację świąteczną w Polsce.

Szczegóły: http://www.dziennikbaltycki.pl/plebiscyt/wybierz-najpiekniej-oswietlone-na-swieta-miasto-w-woj-pomorskim,24917,t,id.html

Dla wszystkich osób, którzy w świątecznych iluminacjach odnajdą inspirację, w ramach "Świeć się z Energą" przygotowano tradycyjnie także konkurs fotograficzny. Jest on szansą dla każdego, kto chce pochwalić się swoimi umiejętnościami fotograficznymi, ale też wrażliwością, dzięki której potrafi uchwycić w obiektywie wyjątkowe, świąteczne chwile w swoim domu, ogrodzie, czy na ulicach miast. Informacje o zgłoszeniach do konkursu znajdują się na SwiecSie.pl Każdy uczestnik może założyć album zawierający do ośmiu zdjęć o szeroko pojętej tematyce świątecznej.

Zdjęcia autorów z całej Polski w pierwszej kolejności będą konkurować na etapie regionalnym. Łącznie jury spośród wszystkich fotografii zgłoszonych do udziału w plebiscycie dokona wyboru dziesięciu zdjęć, które zostaną zakwalifikowane do ogólnopolskiego etapu konkursu. Do rywalizacji o zwycięstwo staną autorzy 160 zdjęć. Nagrody otrzymają zdjęcia najpopularniejsze lub najwyżej oceniane przez jury konkursu. W głosowaniu publiczności zwycięży pierwsza trójka autorów, którzy zdobędą największą ilość głosów. Jury wybierze natomiast pięciu laureatów i zdobywcę Grand Prix konkursu W obu etapach konkursu głosy internautów oddawane będą za pośrednictwem serwisu www, Facebooka lub SMS. Głosowanie i możliwość wsparcia swoich ulubionych prac i autorów w etapie regionalnym startuje 12 grudnia. Ogólnopolski finał, potrwa od 13 do 23 stycznia 2015 r. Następnie jury wyłoni pozostałych laureatów i zwycięzcę całego konkursu.

Harmonogram Konkursu Fotograficznego

Etap regionalny

  • Start głosowania 12 grudnia
  • Koniec przyjmowania zgłoszeń 6 stycznia
  • Koniec głosowania 9 stycznia

Etap ogólnopolski

  • Start głosowania 13 stycznia
  • Koniec głosowania 23 stycznia

Więcej informacji na stronie SwiecSie.pl

opr. qratorPrzeczytaj również
Za nami pierwsze szczepienia przeciw COVID-19. Dokonano tego w niedzielę 27 grudnia br. w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Pierwszymi osobami zaszczepionymi był personel...

2020-12-27 14:18:04

Prawie 25 mln dodatkowych złotych ze środków unijnych na walkę z pandemią korona wirusa otrzymają szpitale na Pomorzu. Wśród beneficjentów jest także Szpital specjalistyczny w Wejherowie....

2020-12-23 08:33:33

Jeden z największych Polskich banków – PEKAO SA, wprowadził ujemne oprocentowanie sald na rachunkach klientów korporacyjnych. Bardzo możliwe, że tą drogą pójdą kolejne banki. Specjaliści...

2020-12-21 09:53:27

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!