DZIELNICOWY – TWÓJ CZŁOWIEK

DZIELNICOWY – TWÓJ CZŁOWIEK

Rozpoczęła się kolejna edycja plebiscytu na najbardziej popularnego...
"MAMA I JA"

"MAMA I JA"

Mieszkanka Wejherowa Karolina Kass wraz z córką Lenką ma szanse zwyciężyć w...
KASZUBSKIE HISTORIE

KASZUBSKIE HISTORIE

Bez języka i literatury kaszubskiej nie byłoby Kaszubów. Jest ona...
Z KART HISTORII

Z KART HISTORII

Przypadającą w tym roku 375. rocznicę powstania Wejherowa radni uczczą w...
SPRAWCA W ARESZCIE

SPRAWCA W ARESZCIE

Stracił panowanie nad pojazdem i potrącił troje pieszych. Policjanci...
27
Niedziela
Maj 2018
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

MIŁOŚNICY BRONI

2018-02-09 10:12:59

Jak legalnie stać się posiadaczem broni. Co zrobić aby uzyskać niezbędne licencje i pozwolenia oraz gdzie kupić i jak przechowywać broń. Spotkanie informacyjne na ten temat, współorganizowane przez lokalne struktury partii Wolność, odbyło się w wejherowskim muzeum.

Spotkanie odbyło się we wtorek 6 lutego br. Otworzył je Marcin Kamień prezes okręgu gdyńsko-słupskiego partii Wolność zachęcając do wysłuchania wykładu na temat jak skutecznie przejść procedurę i uzyskać patent strzelectwa sportowego, co w praktyce jest najprostszym i najszybszym sposobem na legalne posiadanie broni palnej w Polsce. Szczegółowe informacje na ten temat przedstawił Jacek Siutkowski, który omówił procedurę administracyjną zdobywania patentu strzeleckiego oraz pozwoleń na zakup, posiadanie, przechowywanie i przenoszenie broni.

Uczestnicy wykładu otrzymali także sporą dawkę wiedzy na temat rodzajów broni i amunicji. Można było się dowiedzieć gdzie znajdują się kluby strzelectwa sportowego i jakie należy spełnić wymogi formalne aby zapisać się w ich szeregi. Jak wygląda egzamin, a także gdzie kupić broń.

Omówiono także różnice w procedurze uzyskiwania pozwolenia na broń do celów ochrony osobistej, do celów kolekcjonerskich i sportowych. Jacek Siutkowski przedstawił także praktyczne różnice pomiędzy różnymi rodzajami broni, w tym także bronią pneumatyczną, gładkolufową oraz na tzw. czarny proch.

Wskazówki i podpowiedzi jak pomyślnie przejść procedurę uzyskania patentu strzelectwa sportowego wraz ze wzorami dokumentów niedługo znajdą się na facebookowym profilu wejherowskiego oddziału partii Wolność. Każdy zainteresowany tym zagadnieniem będzie mógł z nich skorzystać.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Poznaliśmy kolejnego kandydata do fotela prezydenta miasta. Swój akces zgłosił Tomir Ponka, kandydat Prawa i Sprawiedliwości. To trzecia osoba która kandydować będzie na prezydenta Wejherowa w...

2018-05-22 10:03:58

Wiosna buchnęła majem co ma swoje negatywne konsekwencje dla zmotoryzowanych. Bujnie rozwijająca się roślinność skutecznie zasłania znaki drogowe, a przydrożne rośliny i chwasty z poboczy...

2018-05-23 11:18:17

Przypadającą w tym roku 375. rocznicę powstania Wejherowa radni uczczą w najbliższy poniedziałek na uroczystej sesji Rady Miasta w Wejherowskim Centrum Kultury. Po południu w wejherowskim Muzeum...

2018-05-25 12:30:12

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!