NIE UNIKNĄ KONSEKWENCJI

NIE UNIKNĄ KONSEKWENCJI

Trójka nieletnich za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed...
UROCZYSTE OTWARCIE

UROCZYSTE OTWARCIE

Oficjalnie oddano II etap Węzła Zryw. Po dwóch latach mieszkańcy mogą...
PZS W REDZIE PRYMUSEM

PZS W REDZIE PRYMUSEM

Technikum w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie zostało laureatem...
CHCEMY ROZWIJAĆ BIZNES

CHCEMY ROZWIJAĆ BIZNES

Gdyńska Wyższa Szkołą Administracji i Biznesu pomoże w opracowaniu...
DEWASTACJA GRUNTU

DEWASTACJA GRUNTU

Czy na terenie warsztatu samochodowego doszło do celowego zatrucia gleby...
19
Poniedziałek
Luty 2018
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234
imieniny:
Bettiny, Konrada, Mirosława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

MIŁOŚNICY BRONI

2018-02-09 10:12:59

Jak legalnie stać się posiadaczem broni. Co zrobić aby uzyskać niezbędne licencje i pozwolenia oraz gdzie kupić i jak przechowywać broń. Spotkanie informacyjne na ten temat, współorganizowane przez lokalne struktury partii Wolność, odbyło się w wejherowskim muzeum.

Spotkanie odbyło się we wtorek 6 lutego br. Otworzył je Marcin Kamień prezes okręgu gdyńsko-słupskiego partii Wolność zachęcając do wysłuchania wykładu na temat jak skutecznie przejść procedurę i uzyskać patent strzelectwa sportowego, co w praktyce jest najprostszym i najszybszym sposobem na legalne posiadanie broni palnej w Polsce. Szczegółowe informacje na ten temat przedstawił Jacek Siutkowski, który omówił procedurę administracyjną zdobywania patentu strzeleckiego oraz pozwoleń na zakup, posiadanie, przechowywanie i przenoszenie broni.

Uczestnicy wykładu otrzymali także sporą dawkę wiedzy na temat rodzajów broni i amunicji. Można było się dowiedzieć gdzie znajdują się kluby strzelectwa sportowego i jakie należy spełnić wymogi formalne aby zapisać się w ich szeregi. Jak wygląda egzamin, a także gdzie kupić broń.

Omówiono także różnice w procedurze uzyskiwania pozwolenia na broń do celów ochrony osobistej, do celów kolekcjonerskich i sportowych. Jacek Siutkowski przedstawił także praktyczne różnice pomiędzy różnymi rodzajami broni, w tym także bronią pneumatyczną, gładkolufową oraz na tzw. czarny proch.

Wskazówki i podpowiedzi jak pomyślnie przejść procedurę uzyskania patentu strzelectwa sportowego wraz ze wzorami dokumentów niedługo znajdą się na facebookowym profilu wejherowskiego oddziału partii Wolność. Każdy zainteresowany tym zagadnieniem będzie mógł z nich skorzystać.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Nieznane są powody dla których w ostatnich dniach na terenie Wejherowa znajdowano chore lub osłabione sarny. Dziwne zachowanie tych zwierząt łączone jest z wilkami, które polują w lasach...

2018-02-15 08:40:32

Trójka nieletnich za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem. Najmłodszy z nich odpowie za ostrzelanie autobusu z pistoletu pneumatycznego, a pozostali dwaj za wybijanie szyb w...

2018-02-18 18:46:40

Oficjalnie oddano II etap Węzła Zryw. Po dwóch latach mieszkańcy mogą korzystać z nowych, bezkolizyjnych rozwiązań drogowych w północnej części Śmiechowa. Do kompletu brakuje jeszcze tunelu pod...

2018-02-18 18:19:21

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!