ZAWODY SIŁACZY

ZAWODY SIŁACZY

Zdobyciem tytułu Wicemistrzów Europy w Parach zakończyła udział w zawodach...
WOJSKOWE ŚWIĘTO

WOJSKOWE ŚWIĘTO

Święto Wojska Polskiego miało swoje obchody centralne w Warszawie ale...
ŚMIERĆ MOTOCYKLISTY

ŚMIERĆ MOTOCYKLISTY

Kolejny raz alkohol i brawura zebrały śmiertelne żniwo. Tragiczny wypadek w...
KONCERT PLENEROWY

KONCERT PLENEROWY

Bogactwo muzyki ludowej jest przeogromne. To niewyczerpana skarbnica...
RAJD PIAŚNICKI

RAJD PIAŚNICKI

Po raz pierwszy w Wejherowie zorganizowany zostanie Motocyklowy Rajd...
17
Piątek
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Anity, Elizy, Mirona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

MIŁOŚNICY BRONI

2018-02-09 10:12:59

Jak legalnie stać się posiadaczem broni. Co zrobić aby uzyskać niezbędne licencje i pozwolenia oraz gdzie kupić i jak przechowywać broń. Spotkanie informacyjne na ten temat, współorganizowane przez lokalne struktury partii Wolność, odbyło się w wejherowskim muzeum.

Spotkanie odbyło się we wtorek 6 lutego br. Otworzył je Marcin Kamień prezes okręgu gdyńsko-słupskiego partii Wolność zachęcając do wysłuchania wykładu na temat jak skutecznie przejść procedurę i uzyskać patent strzelectwa sportowego, co w praktyce jest najprostszym i najszybszym sposobem na legalne posiadanie broni palnej w Polsce. Szczegółowe informacje na ten temat przedstawił Jacek Siutkowski, który omówił procedurę administracyjną zdobywania patentu strzeleckiego oraz pozwoleń na zakup, posiadanie, przechowywanie i przenoszenie broni.

Uczestnicy wykładu otrzymali także sporą dawkę wiedzy na temat rodzajów broni i amunicji. Można było się dowiedzieć gdzie znajdują się kluby strzelectwa sportowego i jakie należy spełnić wymogi formalne aby zapisać się w ich szeregi. Jak wygląda egzamin, a także gdzie kupić broń.

Omówiono także różnice w procedurze uzyskiwania pozwolenia na broń do celów ochrony osobistej, do celów kolekcjonerskich i sportowych. Jacek Siutkowski przedstawił także praktyczne różnice pomiędzy różnymi rodzajami broni, w tym także bronią pneumatyczną, gładkolufową oraz na tzw. czarny proch.

Wskazówki i podpowiedzi jak pomyślnie przejść procedurę uzyskania patentu strzelectwa sportowego wraz ze wzorami dokumentów niedługo znajdą się na facebookowym profilu wejherowskiego oddziału partii Wolność. Każdy zainteresowany tym zagadnieniem będzie mógł z nich skorzystać.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Święto Wojska Polskiego miało swoje obchody centralne w Warszawie ale również powiatowe w Wejherowie, które odbyły się 14 sierpnia w naszym garnizonie wojskowym. Uroczystość nie tylko...

2018-08-16 12:48:32

W najbliższy poniedziałek nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców w Wejherowie. Planowane wyłączenie obejmie mieszkańców Wejherowa zamieszkałych na ul. 12 Marca i Judyckiego.

2018-08-12 12:45:14

Miasto Wejherowo wraz z trzynastoma innymi gminami z terenu województwa pomorskiego, zdobyło grant w programie "Ja w Internecie", w ramach którego sfinansowane zostaną bezpłatne szkolenia dla...

2018-08-15 15:53:41

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!