TYTANKI PRZEGRYWAJĄ

TYTANKI PRZEGRYWAJĄ

Minimalną przegraną naszych pań zakończył się sobotni mecz 6. kolejki II...
TYTANI POLEGLI W KWIDZYNIE

TYTANI POLEGLI W KWIDZYNIE

Nierówna gra Tytanów zdecydowała o porażce na wyjeździe. W meczu I ligi...
ŚMIERTELNY WYPADEK

ŚMIERTELNY WYPADEK

Trwają czynności policyjne mające wyjaśnić przyczyny śmiertelnego zdarzenia...
KONCERT W INTERNECIE

KONCERT W INTERNECIE

Najbliższy koncert z cyklu: Spotkania z muzyką Kaszub, przygotowany przez...
TUNEL JEST GOTOWY

TUNEL JEST GOTOWY

Z rocznym opóźnieniem kończy się budowa węzła drogowego wraz z tunelem...
29
Niedziela
Listopad 2020
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Błażeja, Margerity, Saturnina
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

UDANY POCZĄTEK SEZONU

2018-02-19 17:27:36

Kickboxerzy Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego walczyli w niedzielę w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego. Pokazali wysoką formę już u progu obecnego sezonu i wrócili do domu z 6 tytułami mistrzowskimi.

Zawody odbyły się w niedzielę 18 lutego br. w Prabutach w Miejskiej Hali Sportowej. Na starcie zjawili się zawodnicy z kilkunastu klubów, nie tylko z terenu województwa pomorskiego. Oprócz kickboxerów o tytuły mistrzów województwa walczyli także grapplerzy.

Ekipa z Wejherowa liczyła sobie 7 osób. Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe wystawiło zawodników wśród kadetów, juniorów i seniorów. Nasi kickboxerzy walczyli w formułach pointfighting i kick-light.

Zawodnicy WSS pokazali wysoką formę już u progu sezonu i potwierdzili, że sa wiodącymi na arenie krajowej kickboxerami. W sumie aż sześciokrotnie stawali na najwyższym podium – jeden z zawodników dwukrotnie. Dubletem może pochwalić się Adam Wróbel (kategoria seniorów), który wywalczył tytułu mistrza województwa zarówno w formule pointfighting jak i kick-light. Ta sztuka nie udała się Dorianowi Kupcowi (kategoria kadeci młodsi), który w pięknym stylu zwyciężył i zdobył tytuł mistrzaw formule pointfighting, natomiast w formule kick-light po wyrównanym pojedynku przegrywa decyzją sędziów. Znakomicie spisały się dziewczęta, Zuzanna Kalbarczyk (junior), Paulina Stenka (junior) i Nikola Sicińska (kadet starszy), rywalizując w formule kick-light pewnie zwyciężyły w swoich kategoriach wagowych. Ich występ został także wysoko oceniony przez organizatorów mistrzostw, którzy uznali Nikolę i Zuzannę najlepszymi zawodniczkami w kategorii kadetek i juniorek.

W barwach Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego walczyli także, a był to ich debiut w imprezie turniejowej rangi mistrzowskiej, Kacper Krause (junior) i Dominik Zander (kadet młodszy). Obaj przegrali swoje walki.

Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy i liczymy, że podobnie wysoką formę zaprezentują w kolejnych zawodach.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: WSSPrzeczytaj również
W sobotę odbył się w Szczecinie turniej sportowy dla dzieci i kadetów trenujących kickboxing, karate, taekwondo, muay thai - Polish Fighter KIDS 5, któremu patronował Polski Związek Kickboxingu....

2020-11-23 12:40:59

Nasze panie kolejny raz potwierdziły swoje nieprzeciętne umiejętności, zdobywając złote medale na Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu w Formule Kick Light. Na zawodach jakie w...

2020-10-26 09:58:32

Młodzi pięściarze Wejherowskiego Klubu Bokserskiego pokazali talent i moc. Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Kraśniku zdobyli złoto i brąz. Turniej miał rangę Mistrzostwa Polski Kadetów w...

2020-10-26 09:21:04

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!