ROADPOL SAFETY DAYS

ROADPOL SAFETY DAYS

Równolegle z Europejskim Tygodniem Mobilności, we wszystkich krajach...
V WEJHER CROSS GAMES

V WEJHER CROSS GAMES

Po raz piąty do Wejherowa przyjadą atleci, którzy wezmą udział w zawodach...
PRZYSTAŃ KAJAKOWA JUŻ DZIAŁA

PRZYSTAŃ KAJAKOWA JUŻ DZIAŁA

Po blisko dwóch latach od pozyskania dofinansowania, przystań kajakowa na...
NOWY RADIOWÓZ

NOWY RADIOWÓZ

Wejherowska drogówka otrzymała nowy pojazd służbowy. Od dziś na wyposażeniu...
TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU

TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO...

Rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji...
18
Sobota
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

FESTIWAL JĘZYKOWY

2018-04-19 12:20:02

Nie tylko mówią ale także śpiewają i deklamują w języku Shakespear’a. W I LO w Wejherowie odbył się jubileuszowy XX Festiwal Poezji w Języku Angielskim dla uczniów szkół średnich z terenu powiatu wejherowskiego.

Powiatowy Festiwalu Poezji w Języku Angielskim to impreza z tradycjami. Organizowany jest zawsze na wiosnę w gościnnych progach I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie. Od lat integruje młodzież, rozwijając ich talenty językowe oraz artystyczne. Uczestnicy prezentują na scenie swoje umiejętności wokalne, aktorskie, literackie i językowe w czterech konkursowych kategoriach: wiersz, scenka, proza i piosenka. (W tym roku zabrakło zgłoszeń do kategorii proza). Wszystkiemu przygląda się jury, które wnikliwie analizuje każdy występ.

Tegoroczna komisja konkursowa obradowała w składzie: dr hab. Danuta Stanulewicz (profesor Uniwersytetu Gdańskiego, Kierownik Katedry Językoznawstwa w Instytucie Anglistyki i Amerykanistyki UG, autorka licznych publikacji z zakresu językoznawstwa i dydaktyki języków obcych), Antonina Papierowska (nauczycielka oraz tłumacz języka angielskiego), Urszula Zakrzewska – (absolwentka  Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Instrumentalnym, prowadzi klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia w Wejherowie), Jacek Loroch (multiinstrumentalista, miłośnik i popularyzator amerykańskiego nurtu muzycznego bluegrass), Mariusz Królikowski (aktor "Teatru Pod Wieżą", autor muzyki teatralnej, wokalista i autor tekstów, a także wychowawca i nauczyciel języka angielskiego). Jury miało twardy orzech do zgryzienia ponieważ młodzież przygotował wiele interesujących i zaskakujących wykonań, które stały na wysokim poziomie.

W tegorocznej edycji Festiwalu wzięło udział 65 uczestników z 7 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wejherowskiego. Zwycięzcami zostali:

kategoria wiersz

 • 1. Tomasz Patok za wiersz "All the world’s a stage" (William Shakespeare)
 • 2. Julia Rąpała z PZS nr 4 w Wejherowie za wiersz "Persephone" (Doris Vanderlipp)
 • 3. Dagmara Cichacka z PZS w Redzie za wiersz "I Am Vertical" (Sylvia Plath)
 • wyróżnienie: Paulina Salamucha z PZS nr 4 w Wejherowie za wiersz "Dare I Hope?" (Sophia White)

kategoria scenka

 • 1. "The dream team" w składzie: Dariusz Brzeski, Oliwia Janica, Magdalena Szwarc, Agata Jeżdżewska, Dawid Jabłoński, Marek Gross z PZS nr 1 w Rumi
 • 2. grupa "Electric Discharge": Kacper Drzymalski, Jakub Zadomski, Sandra Rogala, Mikołaj Filip, Karol Malottki z PZS nr 2 w Wejherowie
 • 3. ex-aequo: Mateusz Śliwiński, Karolina Splitthof, Kacper Waliszewski z PZS nr 3 w Wejherowie oraz grupa "Electric Wizards": Marlena Płotka, Klaudia Merchut, Łukasz Nowakowski, Jakub Pasieka, Jakub Dzieweczyński, Jakub Gaffke i statysta - Agata Karczewska z PZS nr 2 w Wejherowie

kategoria piosenka

 • 1. Adriana Czuryńska (wokal) z zespołem The Reverse (Zofia Roszman, Kinga Ziemann) z PZS nr 1 w Rumi
 • 2. zespół AUTOGRAM ( Daria Szela, Zuzanna Hajkowicz, Alina Czech, Zuzanna Frey, Kamil Schlagowski, Zofia Roszmann), z PZS nr 4 w Wejherowie
 • 3. Patrycja Szlas z PZS nr 1 w Wejherowie
 • wyróżnienie: Karolina Dampc z PZS nr 4 Wejherowie oraz Kornelia Bryła z PZS nr 4 Wejherowie

Przyznano także dwie nagrody specjalne:

 • Nagroda Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie trafiła do rąk Wiktorii Twaróg z PZS nr 1 w Wejherowie.
 • Roczny kurs języka angielskiego w Perfekt Centrum Języków Obcych w Wejherowie przyznano Izabeli Baranowskiej z PZS nr 4 w Wejherowie.

Festiwal to nie tylko rywalizacja ale i wspólna zabawa. W trakcie obrad jury, młodzież z I LO Wejherowie przygotowała specjalną zabawę muzyczną. Odbył się także gościnny koncert duetu "Newtown" (Jacek Loroch - mandolina i Mariusz Królikowski - wokal).

Niespodzianką był także tort przygotowany z okazji jubileuszu Festiwalu, którym sprawiedliwie obdzielono wszystkich uczestników.

Równolegle ze zmaganiami konkursowymi, w I LO w Wejherowie gimnazjaliści z terenu powiatu wejherowskiego uczestniczyli w VII Konkursie Języka angielskiego dla Uczniów Gimnazjum, którego stawką była możliwość zdobycia dodatkowych punktów uwzględnianych podczas rekrutacji do szkoły średniej. Laureatami zostali: Karolina Kwiatkowska z Redy (pierwsze miejsce) Martyna Turzyńska z Bolszewa (drugie miejsce) oraz Szymon Ziółkowski z Redy i Tatiana Janeczk z Bolszewa (ex aequo trzecie miejsce).

opr. qrator

foto: I LO w WejherowiePrzeczytaj również
W ostatnim dniu sierpnia, podczas skromnej uroczystości w Starostwie Powiatowym, odbyło się uroczyste ślubowanie i wręczenie aktów mianowania nauczycielom.

2021-09-02 12:03:29

Kolejny rocznik zakończył studia. W piątek blisko 40. absolwentów odebrało dyplomy ukończenia studiów socjologicznych. Na uroczystym wręczeniu dyplomów obecni byli Starosta Powiatu Puckiego...

2021-07-17 18:19:33

Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Wejherowie wywalczyli tytuł Mistrzów Świata w międzynarodowym finale konkursu Odysei Umysłu, który zakończył się na...

2021-06-01 08:42:10

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!