DZIELNICOWY – TWÓJ CZŁOWIEK

DZIELNICOWY – TWÓJ CZŁOWIEK

Rozpoczęła się kolejna edycja plebiscytu na najbardziej popularnego...
"MAMA I JA"

"MAMA I JA"

Mieszkanka Wejherowa Karolina Kass wraz z córką Lenką ma szanse zwyciężyć w...
KASZUBSKIE HISTORIE

KASZUBSKIE HISTORIE

Bez języka i literatury kaszubskiej nie byłoby Kaszubów. Jest ona...
Z KART HISTORII

Z KART HISTORII

Przypadającą w tym roku 375. rocznicę powstania Wejherowa radni uczczą w...
SPRAWCA W ARESZCIE

SPRAWCA W ARESZCIE

Stracił panowanie nad pojazdem i potrącił troje pieszych. Policjanci...
27
Niedziela
Maj 2018
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

INAUGURACJA TYGODNIA BIBLIOTEK

2018-05-09 15:17:52

Bardzo okazale wypadła inauguracja Tygodnia Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie. Przybyło wielu gości oraz liczne grono młodych sympatyków czytelnictwa, którzy zostali laureatami konkursów organizowanych przez wejherowską książnicę.

Podczas uroczystości nagrodzeni zostali wyróżniający się czytelnicy Wypożyczalni dla Dzieci. Osoby, które wypożyczyły najwięcej książek w minionym roku otrzymały tytuł Mistrza Czytelnictwa Wypożyczalni dla Dzieci, pamiątkowe dyplomy oraz gry planszowe. Rekordziści wypożyczyli ponad 200 książek.

Tego dnia oficjalnie zakończono także XI Powiatowy Konkurs Czytelniczy "Polska Niepodległa", który składał się z trzech modułów:

  • I moduł - konkurs rysunkowy "Niepodległość w oczach dziecka" skierowany do dzieci z przedszkoli i klas 0-3 szkół podstawowych na terenie powiatu wejherowskiego,  
  • II moduł - konkurs na przygotowanie gry planszowej inspirowanej odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku dla uczniów klas IV-VI ze szkół podstawowych z terenu powiatu wejherowskiego,
  • III moduł - konkurs na nagranie wywiadu z Józefem Piłsudskim, którego adresatami są uczniowie klas VII szkół podstawowych oraz klas II i III szkół gimnazjalnych z terenu powiatu wejherowskiego.

Celem konkursu było włączenie się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, popularyzacja biblioteki, książek i czytelnictwa w środowisku lokalnym, rozwijanie u dzieci pasji czytania i zainteresowania literaturą, odkrywanie talentów plastycznych, rozwijanie i kształtowanie wrażliwości artystycznej dzieci, inwencji, wyobraźni i pasji poprzez własną aktywność twórczą oraz wdrażanie do korzystania z różnorodnych źródeł informacji. Podczas inauguracji Tygodnia Bibliotek zaprezentowano efekty pracy i wiedzy wszystkich uczestników konkursu oraz wręczono nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy laureatom.

Wtorkową uroczystość uświetnił występ grupy teatralnej "Fuzja" ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie pod kierunkiem Aleksandry Ucińskiej-Makowskiej, w składzie: Dominika Gac, Amelia Wilkowska, Paulina Dopka, Wiktoria Klanczkowska, Oktawia Tusien, Oliwia Walasiewicz i Nadia Stain. Uczniowie zaprezentowali spektakl "Poplątane bajki".

Zgromadzeni w bibliotece mieli także okazję obejrzeć zwycięskie nagranie wywiadu z Józefem Piłsudskim autorstwa uczniów kl. II A z Gimnazjum im. Adama Loreta w Łęczycach, które w sposób współczesny i z humorem przybliżyło postać Józefa Piłsudskiego.

Prace plastyczne można oglądać na wystawie udostępnionej na parterze budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kaszubskiej 14.

opr. qrator

źródło: MBP  WejherowoPrzeczytaj również
W ramach cyklu koncertów "Akademia w Pałacu" organizowanych przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, studenci Akademii Muzycznej w Gdańsku zaprezentują się w klasycznym...

2018-05-24 10:57:39

W obecnych czasach biblioteka to nie tylko miejsce wypożyczania książek. To multimedialne centrum literatury, rozrywki i kultury, oferujące szeroką ofertę zajęć kierowaną do osób w każdym wieku....

2018-05-24 11:10:06

Wejherowianie nie zawiedli. Tłumnie przybyli do amfiteatru gdzie znajdowało się biuro zawodów Wejherowo Biega. Po raz szósty mieszkańcy wzięli udział w imprezie rekreacyjnej promującej aktywny...

2018-05-23 20:43:14

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!