ROADPOL SAFETY DAYS

ROADPOL SAFETY DAYS

Równolegle z Europejskim Tygodniem Mobilności, we wszystkich krajach...
V WEJHER CROSS GAMES

V WEJHER CROSS GAMES

Po raz piąty do Wejherowa przyjadą atleci, którzy wezmą udział w zawodach...
PRZYSTAŃ KAJAKOWA JUŻ DZIAŁA

PRZYSTAŃ KAJAKOWA JUŻ DZIAŁA

Po blisko dwóch latach od pozyskania dofinansowania, przystań kajakowa na...
NOWY RADIOWÓZ

NOWY RADIOWÓZ

Wejherowska drogówka otrzymała nowy pojazd służbowy. Od dziś na wyposażeniu...
TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU

TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO...

Rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji...
18
Sobota
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

LATO Z KSIĄŻKĄ

2018-07-20 20:00:21

Dobre maniery to wizytówka człowieka kulturalnego. Umiejętność zachowania się w różnych sytuacjach to cenna zaleta, która może zdecydować o sukcesie zawodowym lub powodzeniu osobistym. Czy można się tego nauczyć?

Nauczyć się można wszystkiego, pod warunkiem że ma się dobrych i doświadczonych nauczycieli. Gdy ich brakuje, trzeba skorzystać z innych rozwiązań. Jednym z nich może być kompendium wiedzy w formie książkowej przygotowane przez doświadczonego praktyka.

Wspólnie z Księgarnią Feniks przedstawiamy książkę Andrzeja Wacława Bortnowskiego "Współczesny protokół dyplomatyczny, savoir-vivre i ceremoniał w praktyce", która ukazała się staraniem wydawnictwa Adam Marszałek.

Na ponad czterystu stronach autor przybliża nam dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w różnych grupach. Znajdziemy tu informacje między innymi o tym jak nakrywać i podawać do stołu, jak prawidłowo zadbać o swój wygląd i ubiór w zależności od sytuacji, czy też jakie formy grzecznościowe stosować w określonych relacjach. Dowiemy się również jakie zasady obowiązują podczas rozmowy bezpośredniej, telefonicznej i internetowej.

Savoir-vivre jest uwarunkowany kulturowo, a więc znacząco różni się od siebie w zależności od regionu świata. Znajomość międzykulturowych zasad określana jest mianem cross-cultural savoir-vivre. Ich znajomość może się bardzo przydać nie tylko podczas spotkań oficjalnych ale nawet w czasie spędzania wakacji za granicą w kraju odmiennym kulturowo od Polski.

"Współczesny protokół dyplomatyczny, savoir-vivre i ceremoniał w praktyce" dostępny jest w Księgarni "Feniks" w Wejherowie, mieszczącej się przy ul. Puckiej 16/8. Można także zakupić ją w formie wysyłkowej składając zamówienie poprzez stronę internetową księgarni.

qratorPrzeczytaj również
Wielkimi krokami zbliża się IV edycja Motocyklowego Rajdu Piaśnickiego. Już w najbliższą niedzielę barwna kawalkada jednośladów pojedzie do Piaśnicy aby uczcić pamięć pomordowanych w Lesie...

2021-08-30 13:18:10

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, Puck będzie gospodarzem XXII Światowego Zjazdu Kaszubów. Impreza odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia. W programie wiele wydarzeń artystycznych,...

2021-08-09 10:48:27

Północne Kaszuby kojarzą się najczęściej z morzem i plażami. Tymczasem nasz rejon ma o wiele więcej do zaoferowania. Znajduje się tu wiele wspaniałych dworków, pałaców i rezydencji, które nie...

2021-05-27 10:16:16

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!