STARTOWALI KARATECY

STARTOWALI KARATECY

Młodzi zawodnicy Karate Klub Wejherowo startowali w XX Ogólnopolskim...
PIOSENKA O WEJHEROWIE

PIOSENKA O WEJHEROWIE

Trwa II Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski na piosenkę o Wejherowie....
KORONAWIRUS W NATARCIU

KORONAWIRUS W NATARCIU

Zakażeń korona wirusem Sars-CoV-2 nieustannie przybywa. Każdy dzień...
MTB SERIES WEJHEROWO

MTB SERIES WEJHEROWO

Za nami pierwszy z sześciu wyścigów z cyklu Garmin MTB Series 2020. W...
SPRZĄTANIE ŚWIATA

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Po raz 27 w całym kraju odbywała się akcja Sprzątanie Świata 2020. Choć...
22
Wtorek
Wrzesień 2020
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

STRAGANY ART - FOTOREPORTAŻ

2018-09-10 10:41:43

Rzadko się zdarza aby ulica Wałowa tętniła gwarem i była przepełniona tłumem spacerowiczów. Tak dzieje się tylko raz w roku za sprawą Stragany Art, imprezy artystyczno handlowej. Pamiętając jej początki z satysfakcją obserwowaliśmy na przestrzeni lat jak się rozrasta i ewoluuje. Jej tegoroczna, piąta edycja wypadła imponująco.

Ciepła i słoneczna pogoda zachęciła wielu mieszkańców do niedzielnego spaceru. Ci którzy wybrali się na ulicę Wałową z pewnością nie byli zawiedzeni. Wzdłuż ulicy usytuowane były liczne kramy handlowe z rękodziełem, bibelotami, biżuterią, ozdobami, kwiatami i maskotkami. Dzieci miały swój edukacyjny zakątek, który łączył naukę z zabawą. Można było poeksperymentować z ciekłym azotem i poznać jego właściwości. Pobawić się elektrycznością, stworzyć mini piorun a nawet siłą swoich mięśni rozpalić żarówkę. Chętni mogli stworzyć własną mieszankę przyprawową rozgniatając w moździerzu przeróżne przyprawy i zioła lub pobawić się w detektywa i poznać tajniki daktyloskopii.

Furorę na Stragany Art robił zakątek z drewnianymi i metalowymi zabawkami oraz starymi urządzeniami gospodarskimi. Był rower biegowy wzorowany na XIX-wiecznym, huśtawki, a nawet łoże tortur. Ciekawostką była proca, z której najmłodsi mogli sobie postrzelać, balia z tarkami gdzie można było spróbować jak dawniej się prało oraz zabawki przypominające współczesne kręgle czy rzutki. Odważniejsi mogli nawet spróbować przejażdżek konnych.

Stragany Art to także liczne wydarzenia artystyczne – teatrzyk dla dzieci, pokazy muzyczne, akrobatyczne, cyrkowe, prestidigitatorskie i inne. Wraz z tłumem ulicą Wałową spacerowali mimowie zachęcający do wspólnej zabawy oraz szczudlarze, którzy górowali nad przechodniami. Zmęczeni mogli odpocząć na ławeczkach i posilić się w którymś z foodtrucków. Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje, głównie dla dzieci. Ale i dorośli nie mogli się nudzić.

Tegoroczne Stargany Art przepięknie odmieniły ulicę Wałową, która w tym dniu stała się pasażem handlowo-rozrywkowym, który do późnych godzin tętnił życiem.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Po raz 27 w całym kraju odbywała się akcja Sprzątanie Świata 2020. Choć tegoroczna edycja różniła się od poprzednich, głównie z uwagi na epidemię COVID-19, to do sprzątania tłumnie ruszyły dzieci...

2020-09-21 10:57:27

Już za kilka dni rusza druga edycja ogólnopolskiej akcji #sadziMY, w ramach której każdy może bezpłatnie otrzymać sadzonkę i zasadzić drzewko. Inicjatywie patronuje Prezydent RP Andrzej Duda i...

2020-09-16 09:19:59

Wejherowo bierze udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportuj jaki jest organizowany każdego roku w połowie września. Celem działań jest promocja ekologicznych form mobilności, takich...

2020-09-15 12:26:34

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!