ROADPOL SAFETY DAYS

ROADPOL SAFETY DAYS

Równolegle z Europejskim Tygodniem Mobilności, we wszystkich krajach...
V WEJHER CROSS GAMES

V WEJHER CROSS GAMES

Po raz piąty do Wejherowa przyjadą atleci, którzy wezmą udział w zawodach...
PRZYSTAŃ KAJAKOWA JUŻ DZIAŁA

PRZYSTAŃ KAJAKOWA JUŻ DZIAŁA

Po blisko dwóch latach od pozyskania dofinansowania, przystań kajakowa na...
NOWY RADIOWÓZ

NOWY RADIOWÓZ

Wejherowska drogówka otrzymała nowy pojazd służbowy. Od dziś na wyposażeniu...
TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU

TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO...

Rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji...
18
Sobota
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ANTOLOGIA POETÓW I SATYRYKÓW

2018-09-29 14:54:37

We wtorek 25 września 2018 r. w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie odbyła się promocja VII Antologii Poetów i Satyryków Powiatu Wejherowskiego. Wydarzenie zainaugurowało obchody XIV Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego.

W tym roku, ukazująca się co dwa lata ANTOLOGIA, po raz pierwszy wydana została przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. Dzięki niej mamy okazję już po raz kolejny zetknąć się z różnorodnością utworów, zarówno poetyckich jak i satyrycznych, które zgromadzone w jedną całość ukazują unikatową wrażliwość lokalnych twórców. W tegorocznej edycji swoje utwory zaprezentowało 21 poetów i 2 satyryków z powiatu wejherowskiego:

  • Tomasz Albecki, Adam Dąbrowa-Klein, Eugenia Drawz, Rafał Górkowski, Krystyna Kobus, Marcin Lewiński, Wioletta Majer-Szreder, Piotr Mazurowski, Anna Michowska, Teresa Mielewczyk, Mateusz Odyniecki, Alicja Orszulak, Patrycja Pionke, Henryk Połchowski, Barbara Sędzicka, Aleksandra Ewa Sikorska – Berendt, Lidia Szczepańska, Krystyna Trybowska-Goman, Daria Węsierska, Lili Wilczyńska, Alicja Wysocka, Tadeusz Buraczewski i Mirosław Odyniecki.  

Promocję uświetniła wystawa grafik i rysunków Danuty Rutkowskiej, emerytowanej nauczycielki, mieszkanki Wejherowa, której dzieła uświetniły także tegoroczną ANTOLOGIĘ oraz recital Andrzeja Marczyńskiego, znanego wejherowskiego barda.

Specjalnym punktem programu był konkurs jednego wiersza, w którym "na żywo" prezentowali swoje utwory poeci. Konkurs, poddany ocenie wszystkich obecnych na promocji, wygrała Anna Michowska, pochodząca z Kujaw emerytowana nauczycielka – polonistka, autorka m.in. hymnu Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie do muzyki Marka Rocławskiego.

Realizacja ANTOLOGII, której pomysłodawcą i twórcą jest Mirosław Odyniecki, była i jest możliwa dzięki wsparciu władz Powiatu Wejherowskiego i zaangażowaniu pracowników instytucji takich jak Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej a obecnie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie, za co należą się im gorące podziękowania tak ze strony twórców, jak i czytelników.

(mirody)W miniony piątek w Białej odbyły uroczystości patriotyczno-religijne, upamiętniające miejsce walki i spoczynku żołnierzy 1 Morskiego Pułku Strzelców, którzy zginęli w obronie Ziemi Wejherowskiej...

2021-09-12 14:43:47

W związku z występującym wciąż zagrożeniem epidemicznym COVID-19 oraz w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, Starostwo Powiatowe w Wejherowie wprowadza zmiany w systemie obsługi petentów.

2021-09-09 10:36:39

Uroczystość poświęcenia, podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod rozbudowę budynku Starostwa Powiatowego, miała miejsce w miniony piątek. Gościem specjalnym uroczystości była sekretarz w...

2021-09-06 12:18:33

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!