ROADPOL SAFETY DAYS

ROADPOL SAFETY DAYS

Równolegle z Europejskim Tygodniem Mobilności, we wszystkich krajach...
V WEJHER CROSS GAMES

V WEJHER CROSS GAMES

Po raz piąty do Wejherowa przyjadą atleci, którzy wezmą udział w zawodach...
PRZYSTAŃ KAJAKOWA JUŻ DZIAŁA

PRZYSTAŃ KAJAKOWA JUŻ DZIAŁA

Po blisko dwóch latach od pozyskania dofinansowania, przystań kajakowa na...
NOWY RADIOWÓZ

NOWY RADIOWÓZ

Wejherowska drogówka otrzymała nowy pojazd służbowy. Od dziś na wyposażeniu...
TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU

TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO...

Rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji...
18
Sobota
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

DZIEŃ SENIORA

2018-11-21 18:38:17

Uroczyście ale i wesoło obchodzono w wejherowskiej bibliotece Dni Seniora. Bogaty program atrakcji przyciągnął wiele osób, które pożytecznie spędziły czas we własnym gronie.

Październik i listopad to okres kiedy w sposób szczególny pamiętamy o osobach starszych. Obchodzone w tym czasie Dni Seniora (Europejski – 20 października i Ogólnopolski – 14 listopada) są okazją do pochylenia się nad problemami i potrzebami tej grupy osób. W obchody te włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie, która 20. listopada zorganizowała biblioteczny Dzień Seniora.

Impreza rozpoczęła się występem artystycznym przygotowanym przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie: Jolantę Arendt z grupą teatralną oraz Joannę Rompza ze szkolnym chórem. Występ nawiązywał do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości: widzowie mieli okazję wysłuchać utworów o charakterze patriotycznym oraz obejrzeć sceny z udziałem Józefa Piłsudskiego i Tadeusza Kościuszki – patrona SP nr 6.

Jako drugi, w części oficjalnej, wystąpił fitoterapeuta Michał Konkel, który wygłosił wykład dotyczący zasad zbierania ziół i korzystania z ich dobrodziejstw. Było to kolejne spotkanie z panem Michałem, znanego czytelnikom biblioteki z projektu „W kręgu zdrowia i urody”. Indywidualne konsultacje dotyczące ziołolecznictwa były jednym z punktów, które wybrać można było po części oficjalnej. Wśród pozostałych były: warsztaty tworzenia kartek świątecznych z panią Ewą Narloch-Kerszka, biblioteczna fotobudka, czy słodki poczęstunek. Największy ruch panował w Zakątku Wyobraźni, w którym pojawiły się punkty prowadzone przez słuchaczy Powiatowego Zespołu Szkół Policealnych w Wejherowie. Można było skorzystać z masażu, czy usług kosmetycznych. Prezentowana była także oferta biblioteczna dla osób starszych, w tym książki z dużą czcionką, czy audiobooki dla osób mających problem ze wzrokiem.

Aktywny udział w dniu Seniora wzięli także pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej w Wejherowie, którzy dzięki wsparciu swoich opiekunów, mogli zjawić się na miejscu spotkania.

opr. qrator

foto: MBP WejherowoPrzeczytaj również
Rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji przedsiębiorstwa transportowe wraz z samorządami promować będą idee transportu zbiorowego. Zwieńczeniem ETZT będzie Dzień Bez...

2021-09-16 12:37:31

Po blisko dwóch latach od pozyskania dofinansowania, przystań kajakowa na rzece Redzie w Wejherowie została oddana do użytku. Od wczoraj kajakarze, miłośnicy sportów wodnych oraz wszyscy...

2021-09-17 09:39:06

Wejherowska drogówka otrzymała nowy pojazd służbowy. Od dziś na wyposażeniu Komendy Powiatowej Policji jest volkswagen crafter, który wykorzystywany będzie do interwencji i obsługi podczas...

2021-09-16 15:02:42

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!