CZYSZCZENIE KOLEKTORA

CZYSZCZENIE KOLEKTORA

W związku z koniecznością czyszczenia kolektora sanitarnego, mieszkańcy...
KASZUBSKI KOSMOS

KASZUBSKI KOSMOS

Inicjatywa stworzenia spektaklu o Kaszubszczyźnie z wolna nabiera realnych...
ZMIANA PRZEDŚWIĄTECZNA

ZMIANA PRZEDŚWIĄTECZNA

Na przedświąteczne zakupy dojedziesz autobusem. Miejski Zakład...
PODWYŻKA CEN BILETÓW

PODWYŻKA CEN BILETÓW

Od 12 grudnia 2021 r. wzrastają ceny biletów komunikacji kolejowej w...
REWITALIZACJA ŚRÓDMIEŚCIA

REWITALIZACJA ŚRÓDMIEŚCIA

W ramach projektu Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa powstało nowe...
7
Wtorek
Grudzień 2021
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

STOLEM SATYRYCZNY

2018-11-22 22:05:11

XIV Ogólnopolski Konkurs Satyryczny "O Statuetkę Stolema" rozstrzygnięty. Zwycięzcą został Sebastian Markiewicz godło z Lublina, którego utwór pt. "SEN" zyskał największą przychylność jury. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace znalazły się w "Almanachu pokonkursowym" który publikujemy.

Na tegoroczny konkurs satyryczny wpłynęło 128 prac nie tylko z Polski, ale i z USA. Po zapoznaniu się z nadesłanymi utworami, jury konkursu w składzie: Mirosław Odyniecki – przewodniczący oraz Wioletta Majer-Szreder i Tomasz Fopke – członkowie, zadecydowało o przyznaniu następujących nagród i wyróżnień:

  • I nagroda i statuetka "STOLEMA" - Sebastian Markiewicz (Lublin), za "Sen",
  • II nagroda - Marek Kwiatkowski (Legnica) za "Pan tu nie stał",
  • III nagroda ex aequo - Witold Słabuszewski (Warszawa), za "Marzenia ściętej głowy" i Marzenna Lewandowska (Kowal), za "Ale odlot!",
  • Wyróżnienia: Jerzy Kędzierski (Poznań), za "Napisz to sam", Bartłomiej Bill (Konin), za zestaw fraszek "Lekarze na wesoło", Zygmunt Królak (Witolubie), za "Jest dobrze…"

Utwory nagrodzonych i wyróżnionych autorów zostały opublikowane w wydanym przez organizatora "Almanachu pokonkursowym". Ponadto jury zdecydowało dołączyć do niego także inne wybrane inne utwory które zostały zgłoszone do konkursu. Ich autorami są: Iwona Buczkowska (Warszawa), Paweł Nogaj (Dwikozy), Mirosław Welz (Iwonicz-Zdrój), Angelina Kusowska (Łódź), Jan Migielicz (Lesko), Radosław Kowalski (Gumowo), Joanna Ryszowska (Wejherowo), Jerzy Fryckowski (Dębnica Kaszubska), Apoloniusz Ciołkiewicz (Białystok), Tadeusz Charmuszko (Suwałki), Jarosław Zaręba (Łódź), Beata Muszyńska (Szczecin).

Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a wszystkich miłośników humoru i satyry zapraszamy na Galę Satyry, która odbędzie się w sobotę 8 grudnia 2018 r. o godzinie 17:00 w sali widowiskowo-kinowej Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Bibliotece w Gniewinie, podczas której nastąpi uroczyste wręczenie nagród.

MODPrzeczytaj również
W ostatnim czasie na Pomorzu mamy największe dobowe przyrosty ilości osób zakażonych koronawirusem Sars-CoV-2 od początku epidemii. Co gorsz, zakażenia pojawiają się także w szpitalach i...

2020-08-18 09:56:05

Koronawirus zdiagnozowany w przychodni w Gniewinie. Placówka została zamknięta, poddana dezynfekcji, a personel pracuje zdalnie, udzielając teleporad.

2020-04-06 11:04:44

Gospodynie z Kaczkowa zwyciężyły w XXI Powiatowym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, jaki zakończył się w minioną sobotę w Gniewinie. W nagrodę będą reprezentować nasz powiat w Turnieju Kół...

2020-01-20 13:59:15

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!