MOTOCYKL I ALKOHOL

MOTOCYKL I ALKOHOL

Prawdziwie ułańską fantazją wykazł się pewien 17-latek. Który nie...
XV DNI KULTURY POWIATU

XV DNI KULTURY POWIATU

Przed nami kolejna edycja Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego. Pierwsze...
DZIECIĘCY TEATRZYK

DZIECIĘCY TEATRZYK

W najbliższą sobotę scena teatralna w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan...
BOISKO I LINARIUM

BOISKO I LINARIUM

Zakończył się III etap budowy terenu rekreacyjnego na osiedlu...
ODPUST NA KALWARII

ODPUST NA KALWARII

W sobotę i niedzielę kalwaryjski odpust Podwyższenia Krzyża św., który w...
19
Czwartek
Wrzesień 2019
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Januarego, Konstancji, Leopolda
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

JESIEŃ W ZIMIE

2018-12-20 10:56:04

Jesień życia może być pełna pasji, humoru, energii oraz rozwijania własnych talentów. Najlepszym tego typu przykładem jest osoba Małgorzaty Wociechowskiej, której wystawę obrazów będzie można podziwiać w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej W Wejherowie, a samą autorkę zarażającą ludzi swoim wigorem i pogodą ducha, poznać podczas wernisażu.

Małgorzata Wojciechowska większość swojego życia poświęciła edukacji dzieci i młodzieży pełniąc funkcję nauczycielki w szkole podstawowej oraz dyrektorki przedszkola w Gminie Gniewino. Po przejściu na zasłużoną emeryturę bardzo aktywnie uczestniczyła w życiu publicznym.

Była współinicjatorką powstania zespołu folklorystycznego "Nadolanie", w którym przez wiele lat brała czynny udział. Swoje zamiłowanie do kaszubskiego dowcipu i miłość do sceny realizuje w Grupie Kabaretowo Teatralnej UTW w Gniewinie "ALEBABKI". Właśnie w Uniwersytecie Trzeciego Wieku odkryła swoje umiejętności do malarstwa uczestnicząc w zajęciach plastycznych prowadzonych przez Teresę Marzec. Obecnie jest członkinią Stowarzyszenia Amarant gdzie realizuje swoje malarskie fantazje. Małgorzata na co dzień zaraża ludzi swoją, energią, miłością i ogromnym poczuciem humoru.

Twórczość malarska zawsze była jej marzeniem ale aktywna praca zawodowa nie pozwalała na spełnianie marzeń w tym zakresie. Splot wydarzeń sprawił, że jesień życia przyniosła spełnienie tej pasji a czas spędzany przed sztalugą sprawia że, czuje się szczęśliwa. Efekty będzie można podziwiać na wystawie w wejherowskim muzeum.

Na wernisaż wystawy obrazów Małgorzaty Wojciechowskiej pt. "Jesień życia pędzlem malowana" zapraszamy 8 stycznia 2019 r. o godzinie 18:00 do siedziby Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, ul. Zamkowa 2a.

W programie, oprócz otwarcia wystawy, przewidziana jest także rozmowa z autorką, występ grupy teatralno-kabaretowej „Alebabki” oraz poczęstunek.

Na wydarzenia zaprasza wejherowskie muzeum wraz z partnerami: Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Gniewinie oraz Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteka w Gniewinie. Wstęp wolny.

opr. qrator

foto: MPiMK-PPrzeczytaj również
Za nami kolejna edycja Open Arts Festival. W minioną sobotę na polanie w Parku Miejskim zebrali się miłośnicy mocnego brzmienia aby wspólnie bawić się na koncercie kapel rockowych. Impreza...

2019-09-10 09:08:19

Kolejna duża impreza muzyczna w Wejherowie. Miłośnicy mocnego brzmienia spotkają się w najbliższą sobotę na kolejnej edycji Open Arts Festival. Tradycyjnie na scenie w Parku Miejskim wystąpią...

2019-09-05 10:55:39

Jarmark w stylu retro. Raz w roku cicha na co dzień ulica Wałowa zamienia się w kolorowy pasaż handlowo-rozrywkowy. Podczas Stragany Art wśród gwaru i śmiechu czas spędzają całe rodziny.

2019-09-03 14:20:00

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!