COVID-19 ODPUSZCZA

COVID-19 ODPUSZCZA

Kolejne dni pokazują poprawiającą się sytuację epidemiczna na terenie...
GRYF PODEJMUJE GARBARNIĘ

GRYF PODEJMUJE GARBARNIĘ

Nie w niedzielę a w sobotę 11 lipca odbędzie się kolejny mecz II ligi piłki...
KAMIENICA SZTUKI

KAMIENICA SZTUKI

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w...
KOMUNIKAT URZĘDU MIASTA

KOMUNIKAT URZĘDU MIASTA

W związku z planowaną budową ulicy Necla i Gryfa Pomorskiego Urząd Miasta...
NOWY SOLARIS W BARWACH MZK

NOWY SOLARIS W BARWACH MZK

Kolejny autobus marki Solaris zasilił tabor pojazdów Miejskiego Zakładu...
10
Piątek
Lipiec 2020
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Filipa, Sylwany, Witalisa
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NOWY BUDYNEK SOCJALNY ODDANY

2015-01-29 11:10:14

Wejherowo wzbogaciło się o nowy budynek socjalny. W miejscu spalonego przed kilkoma laty baraku na ul. Iwaszkiewicza, stoi nowy, funkcjonalny budynek.

Czterokondygnacyjny budynek powstał w miejscu, w którym w styczniu 2012 roku spłonął inny budynek socjalny. Miasto bardzo szybko podjęło decyzje o wzniesieniu na tym miejscu nowego budynku. Zajęło to trzy lata, z czego większość czasu zajęła walka o wypłatę odszkodowania za spalony budynek. Sam proces budowlany trwał około 10 miesięcy.

Nowy budynek socjalny to nowoczesna, funkcjonalna, czterokondygnacyjna konstrukcja. Posiada 64 lokale mieszkalne, w tym dwa mieszkania przystosowane dla potrzeb osób z niepełnosprawnością. Większość lokali to mieszkania jednopokojowe z aneksem kuchennym i łazienką. W budynku jest także kilka mieszkań dwupokojowych.

Inwestycja kosztowała około 4,3 mln. zł., z czego 1,3 mln. zł. stanowiły środki z Banku Gospodarstwa Krajowego. Środki te pochodzą ze specjalnego programu dopłat BGK do budowy budynków socjalnych i komunalnych przez samorządy. W ramach tego programu można pozyskać 30 procentową dopłatę do inwestycji. Kwotę 3 mln. zł. wyłożyło bezpośrednio miasto Wejherowo, w czym zawierało się odszkodowanie wypłacone przez ubezpieczyciela.

We środę, 28 stycznia miał miejsce odbiór budynku przy ul. Iwaszkiewicza 29 oraz przekazanie pierwszych przydziałów i kluczy do nowych mieszkań. Otrzymały je rodziny, które straciły swoje lokale w pożarze w 2012 roku. W uroczystości uczestniczyli między innymi: Krzysztof Hildebrandt – Prezydent Wejherowa, Bogusław Białowąs - dyrektor Banku Gospodarstwa Krajowego, Teresa Skowrońska - przewodnicząca Komisji Mieszkaniowej, Jarosław Jędrzejewski - dyrektor WZNK, Piotr Bochiński - zastępca prezydenta, Bogdan Tokłowicz - przewodniczący Rady Miasta, a także radni miejscy i mieszkańcy. Poświęcenia budynku dokonał dziekan dekanatu wejherowskiego ks. prałat Tadeusz Reszka.

Po przecięciu wstęgi i symbolicznym odsłonięciu tablicy pamiątkowej na froncie budynku, Krzysztof Hildebrandt i Bogusław Białowąs wręczyli przydziały lokali mieszkalnych pierwszym dziesięciu rodzinom. Następnie wszyscy udali się do wnętrza budynku aby obejrzeć lokale mieszkalne.

Budynek jak i poszczególne pomieszczenia są schludne i funkcjonalne. W mieszkaniach znajdują się indywidualne łazienki z kabinami prysznicowymi, umywalką i muszlą kompaktową. Na podłodze i ścianach znajdują się kafle ceramiczne. Pokoje wyłożone są panelami podłogowymi, ściany wycekolowane. Okna plastykowe. Każde z mieszkań posiada media: prąd, woda, kanalizacja. Budynek podłączony jest do sieci ciepłowniczej OPEC. Na korytarzach na każdym piętrze znajdują się wspólne pomieszczenia gospodarcze oraz pomieszczenia na wózki dziecięce. W całym budynku jest założona instalacja domofonowa.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Wejherowo przystępuje do opracowania strategii działania , która będzie odpowiedzią na coraz mocniej zarysowujące się zmiany klimatyczne. W tym celu Urząd Miasta przygotowuje dokument, który...

2020-07-03 11:29:57

W związku z planowaną budową ulicy Necla i Gryfa Pomorskiego Urząd Miasta zachęca wszystkich mieszkańców i właścicieli działek na tych ulicach do kontaktu w sprawie uzgodnienia i uwzględnienia w...

2020-07-09 10:00:42

Fetor, robactwo i śmieci. Mieszkanie zamienione w wysypisko pełne gnijących odpadków. Do takiego stanu doprowadził swoje mieszkanie jeden z lokatorów budynku wielorodzinnego przy ul. Necla....

2020-07-06 13:05:15

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!