LAUR DLA URZĘDNIKÓW STAROSTWA

LAUR DLA URZĘDNIKÓW STAROSTWA

Wyróżnienie dla urzędników powiatowych. Podczas VI Konferencji...
SENIORZY ZAPŁACĄ WIĘCEJ

SENIORZY ZAPŁACĄ WIĘCEJ

Złą informację dla mieszkańców miał do zakomunikowania zastępca Prezydenta...
TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Wczoraj, podczas specjalnej konferencji w Starostwie Powiatowym,...
"POWIEW WENY" ROZSTRZYGNIĘTY

"POWIEW WENY" ROZSTRZYGNIĘTY

W piątek poznaliśmy laureatów XIV Wejherowskiego Konkursu Literackiego...
PIEŚNI PATRIOTYCZNE

PIEŚNI PATRIOTYCZNE

Wśród wielu imprez towarzyszących obchodom 101. Rocznicy odzyskania...
20
Środa
Listopad 2019
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Anatola, Edyty, Rafała
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NOWY BUDYNEK SOCJALNY ODDANY

2015-01-29 11:10:14

Wejherowo wzbogaciło się o nowy budynek socjalny. W miejscu spalonego przed kilkoma laty baraku na ul. Iwaszkiewicza, stoi nowy, funkcjonalny budynek.

Czterokondygnacyjny budynek powstał w miejscu, w którym w styczniu 2012 roku spłonął inny budynek socjalny. Miasto bardzo szybko podjęło decyzje o wzniesieniu na tym miejscu nowego budynku. Zajęło to trzy lata, z czego większość czasu zajęła walka o wypłatę odszkodowania za spalony budynek. Sam proces budowlany trwał około 10 miesięcy.

Nowy budynek socjalny to nowoczesna, funkcjonalna, czterokondygnacyjna konstrukcja. Posiada 64 lokale mieszkalne, w tym dwa mieszkania przystosowane dla potrzeb osób z niepełnosprawnością. Większość lokali to mieszkania jednopokojowe z aneksem kuchennym i łazienką. W budynku jest także kilka mieszkań dwupokojowych.

Inwestycja kosztowała około 4,3 mln. zł., z czego 1,3 mln. zł. stanowiły środki z Banku Gospodarstwa Krajowego. Środki te pochodzą ze specjalnego programu dopłat BGK do budowy budynków socjalnych i komunalnych przez samorządy. W ramach tego programu można pozyskać 30 procentową dopłatę do inwestycji. Kwotę 3 mln. zł. wyłożyło bezpośrednio miasto Wejherowo, w czym zawierało się odszkodowanie wypłacone przez ubezpieczyciela.

We środę, 28 stycznia miał miejsce odbiór budynku przy ul. Iwaszkiewicza 29 oraz przekazanie pierwszych przydziałów i kluczy do nowych mieszkań. Otrzymały je rodziny, które straciły swoje lokale w pożarze w 2012 roku. W uroczystości uczestniczyli między innymi: Krzysztof Hildebrandt – Prezydent Wejherowa, Bogusław Białowąs - dyrektor Banku Gospodarstwa Krajowego, Teresa Skowrońska - przewodnicząca Komisji Mieszkaniowej, Jarosław Jędrzejewski - dyrektor WZNK, Piotr Bochiński - zastępca prezydenta, Bogdan Tokłowicz - przewodniczący Rady Miasta, a także radni miejscy i mieszkańcy. Poświęcenia budynku dokonał dziekan dekanatu wejherowskiego ks. prałat Tadeusz Reszka.

Po przecięciu wstęgi i symbolicznym odsłonięciu tablicy pamiątkowej na froncie budynku, Krzysztof Hildebrandt i Bogusław Białowąs wręczyli przydziały lokali mieszkalnych pierwszym dziesięciu rodzinom. Następnie wszyscy udali się do wnętrza budynku aby obejrzeć lokale mieszkalne.

Budynek jak i poszczególne pomieszczenia są schludne i funkcjonalne. W mieszkaniach znajdują się indywidualne łazienki z kabinami prysznicowymi, umywalką i muszlą kompaktową. Na podłodze i ścianach znajdują się kafle ceramiczne. Pokoje wyłożone są panelami podłogowymi, ściany wycekolowane. Okna plastykowe. Każde z mieszkań posiada media: prąd, woda, kanalizacja. Budynek podłączony jest do sieci ciepłowniczej OPEC. Na korytarzach na każdym piętrze znajdują się wspólne pomieszczenia gospodarcze oraz pomieszczenia na wózki dziecięce. W całym budynku jest założona instalacja domofonowa.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Wśród wielu imprez towarzyszących obchodom 101. Rocznicy odzyskania Niepodległości był Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej w Wejherowie. Impreza, która odbyła się po raz drugi,...

2019-11-17 21:47:49

Złą informację dla mieszkańców miał do zakomunikowania zastępca Prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz. Musiał poinformować seniorów o utracie przez nich ulgi w stawce podatku od...

2019-11-19 12:56:53

Ruszyła XVII edycja, popularnego w Wejherowie, Konkursu na najbardziej atrakcyjną dekorację świąteczną balkonu, okna lub ogrodu na terenie Wejherowa. Najpiękniejsze dekoracje zostaną nagrodzone.

2019-11-14 11:00:40

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!