KONKURS ANULOWANY

KONKURS ANULOWANY

Nie odbędzie się popularny w Wejherowie konkursu na najbardziej atrakcyjną...
UCIECZKA ŚWINI

UCIECZKA ŚWINI

Scena jak z komedii Stanisława Barei. Samotny tucznik spaceruje sobie po...
ZBUDUJ SZOPKĘ – KONKURS

ZBUDUJ SZOPKĘ – KONKURS

Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza do wzięcia udział w konkursie na...
DLA BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH

DLA BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH

Od października trwa kolejna edycja ogólnopolskiej akcji przypominającej...
URATOWALI DZIECI

URATOWALI DZIECI

Dzięki szybkiemu zdiagnozowaniu nowej i rzadkiej choroby PIMS-TS, udało się...
27
Piątek
Listopad 2020
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Franciszka, Kseni, Maksymiliana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

POWIATOWY TURNIEJ KGW - FOTO

2019-01-31 20:59:34

W pięciu konkurencjach panie z Kół Gospodyń Wiejskich z pięciu gmin powiatu wejherowskiego rywalizowały w powiatowym turnieju, który odbył się w Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Bibliotece w Gniewinie. Zwyciężczyniami i zdobywczyniami zaszczytnej nagrody Grand Prix zostały panie ze Strzepcza.

W sobotę 26 stycznia br. na scenie sali widowiskowo-kinowej CKSTiB w Gniewinie pojawiły się panie z pięciu Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu wejherowskiego, by rywalizować w XX POWIATOWYM TURNIEJU KGW. Były to koła gospodyń z Bolszewa (gmina Wejherowo), Leśna (gmina Szemud), Brzeźna Lęborskiego (gmina Łęczyce), Strzepcza (gmina Linia) i Rybna (gmina Gniewino).

- Koła KGW to najlepszy przykład społecznego zaangażowania, takiego bez patosu i bez bufonady, za to pełne radości, humoru i radości życia stwierdziła Gabriela Lisius, starosta wejherowski, otwierając tegoroczny turniej i witając jego uczestników.

Panie rywalizowały aż w pięciu punktowanych przez jury konkurencjach, w których trzeba było wykazać się talentem kulinarnym, poczuciem humoru i zacięciem artystycznym. Pierwsza – to stworzenie potrawa ze śledzia, który jest produktem regionalnym Pomorza, druga – przygotowanie tablicy nawiązującej do 100-lecia odzyskania niepodległości, trzecia – to pokaz mody pt. "Otulona kwiatami", w którym panie wystąpiły w strojach przygotowanych ze sztucznych kwiatów. Czwartą konkurencją były występy w kabaretowym tonie pt. "Kagiewuszki kandydują - program wyborczy na wesoło", a ostatnią punktowaną konkurencją - piosenki poświęcone mamom.

Jury w składzie: Jacek Thiel – przewodniczący oraz Piotr Skurzyński, Dorota Grzywacz i Agnieszka Czerska – członkowie, nie miało łatwego zadania. Po ponad godzinnych obradach ogłoszono wyniki konkursu. I tak w poszczególnych konkurencjach zwyciężyły:

  • produkt tradycyjny "Śledź marynowany w oleju" - KGW Bolszewo,
  • tablica "1918-2018 My Polacy" - KGW Strzepcz,
  • moda "Otulona kwiatami" - KGW Brzeźno Lęborskie,
  • scenka kabaretowa "Kagiewuszki kandydują - program wyborczy na wesoło" - KGW Rybno
  • piosenka "O mojej mamie" - KGW Leśno.

Jury miało twardy orzech do zgryzienia, komu przyznać nagrodę główną. Ostatecznie jednogłośnie ogłoszono, iż tegorocznym zdobywcą Grand Prix jest Koło Gospodyń Wiejskich ze Strzepcza, które tym samym reprezentować będzie powiat wejherowski na Wojewódzkim Turnieju KGW.

Dodatkową, pozakonkursową atrakcją dla uczestniczek konkursu była możliwość gry na kręgielni w CKSTiB, z czego sporo pań z chęcią skorzystało.

opr. Mirody

foto: K. Kropidłowska, A. MiedziakPrzeczytaj również
W ostatnim czasie na Pomorzu mamy największe dobowe przyrosty ilości osób zakażonych koronawirusem Sars-CoV-2 od początku epidemii. Co gorsz, zakażenia pojawiają się także w szpitalach i...

2020-08-18 09:56:05

Koronawirus zdiagnozowany w przychodni w Gniewinie. Placówka została zamknięta, poddana dezynfekcji, a personel pracuje zdalnie, udzielając teleporad.

2020-04-06 11:04:44

Gospodynie z Kaczkowa zwyciężyły w XXI Powiatowym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, jaki zakończył się w minioną sobotę w Gniewinie. W nagrodę będą reprezentować nasz powiat w Turnieju Kół...

2020-01-20 13:59:15

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!