TO BYŁO PODPALENIE

TO BYŁO PODPALENIE

W sobotę wieczorem służby ratowniczo-gaśnicze zostały wezwane do pożaru...
MARSZ PROTESTU

MARSZ PROTESTU

Był w sobotę, w niedzielę, będzie i w poniedziałek. Mieszkańcy Wejherowa,...
TYLKO PANIE ZAGRAŁY

TYLKO PANIE ZAGRAŁY

Podczas gdy szczypiorniści Tytanów mieli nieplanowaną przerwę w...
GRYF POLEGŁ W ŚWINOUJŚCIU

GRYF POLEGŁ W ŚWINOUJŚCIU

Miłe złego początki. Gryf pierwszy strzelił bramkę ale później stracił aż...
STYPENDIA STAROSTY

STYPENDIA STAROSTY

Po raz dwudziesty pierwszy przyznane zostały Stypendia Starosty, dla...
27
Wtorek
Październik 2020
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Iwony, Noemi, Szymona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WSPÓLNY ZABIEG

2019-02-26 11:25:45

Dzięki współpracy kardiologów i kardiochirurgów Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie, możliwe jest przeprowadzanie nowatorskie i wysoce skomplikowane operacje i zabiegi ratujące życie. Niewiele szpitali w kraju jest w stanie podjąć się tak skomplikowanych i wymagających operacji.

Tydzień temu w pracowni hemodynamicznej Oddziału Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej w Wejherowie wykonano zabieg walwuloplastyki krytycznie zwężonej zastawki aortalnej u 69 letniej pacjentki. Ze względu na liczne choroby towarzyszące, chora nie kwalifikowała się do klasycznego zabiegu operacyjnego. Obecnie w ośrodku w Wejherowie  nie ma możliwości przezcewnikowej implantacji protezy zastawkowej (TAVI). Z uwagi na ciężki stan pacjentki bezpośrednio zagrażający jej życiu, podjęto decyzję o przezskórnym poszerzeniu zastawki za pomocą specjalnego balonu. Procedura wymaga dobrego dostępu naczyniowego, który w swojej klasycznej formie był nieosiągalny u tej chorej ze względu na zaawansowany proces miażdżycowy tętnic kończyn dolnych.

Swoją pomoc zaoferowali kardiochirurdzy, którzy wypreparowali tętnicę ramienną umożliwiając jej nakłucie i wykonanie zabiegu, a następnie zeszyli tętnicę zabezpieczając miejsce dostępu. Po zabiegu stan pacjentki uległ ustabilizowaniu.

Zabieg walwuloplastyki krytycznie zwężonej zastawki aortalnej wykonał zespół w składzie: dr Łukasz Lewicki i Maciej Karwowski (kardiolodzy) oraz dr Sebastian Beta (kardiochirurg) oraz pielęgniarka Izabela Mgłowska i technik Sylwia Zabielska.

Tego typu procedury są możliwe do wykonania w wejherowskim szpitalu dzięki doskonałej współpracy między zespołami kardiologii i kardiochirurgii wchodzącymi w skład Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń. Stanowią one wstęp do wdrożenia w przyszłości zabiegów przezskórnej implantacji zastawek serca (TAVI).

źródło: szpitale pomorskiePrzeczytaj również
Rząd wprowadza nowe obostrzenia w walce z pandemią korona wirusa. Milcząco przyznaje się, że dotychczasowe działania okazały się kompletnym fiaskiem. Nowo obostrzenia, według premiera oraz...

2020-10-23 12:15:20

Już wkrótce jarmark produktów regionalnych ponownie zagości w Porcie Rumia. Podczas jesiennej edycji oferowane będą produkty rękodzielnicze, biżuteria, ozdoby oraz żywność z różnych regionów...

2020-09-28 11:20:11

Miło, gdy o naszym mieście mówi się, pisze lub robi filmy. Wejherowo pojawia się także w literaturze. Czasem to tylko wzmianki, jak np. w książce "Czterej pancerni i pies" Janusza...

2020-09-24 09:32:03

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!