DOBRE DANE

DOBRE DANE

Kolejny dobry dzień, który napawa optymizmem na wygaszenie epidemii...
WEEKEND NA DROGACH

WEEKEND NA DROGACH

Pracowity weekend Policji. W ostatnich dniach funkcjonariusze wejherowskiej...
WSPOMÓŻ HOSPICJUM

WSPOMÓŻ HOSPICJUM

W ramach akcji #dobrysąsiad Port Rumia Centrum Handlowe Auchan zachęca do...
ODMRAŻANIE STAROSTWA

ODMRAŻANIE STAROSTWA

Od poniedziałku 25 maja, z zachowaniem procedur sanitarnych, Starostwo...
TRUDNIEJ O BILET

TRUDNIEJ O BILET

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym PKP SKM Trójmiasto zmieniło...
27
Środa
Maj 2020
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PODZIĘKOWANIA DLA BOHATERÓW

2019-03-14 12:37:15

Za ofiarność i odwagę otrzymali z rąk starosty wyróżnienae i specjalne podziękowania. Czwórka policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie została uhonorowana za działania ratujące zdrowie i mienie mieszkańców w sytuacji zagrażającej życiu ratowanych i ratujących.

Wczoraj w gabinecie starosty odbyła się kameralna uroczystość wręczenie listów gratulacyjnych i upominków policjantom z KPP w Wejherowie, którzy podczas pożaru na Osiedlu Fenikowskiego w Wejherowie (sierżant Wojciech Bolda i posterunkowy Patryk Nurkowski) oraz akcji ratunkowej w Bożympolu Wielkim (starszy sierżant Wiesław Sychowski, starszy posterunkowy Wojciech Naczke) wykazali się bohaterską postawą i wielką odwagą.

Będąc na służbie, po otrzymaniu wezwania o pożarze, niezwłocznie przybyli na miejsce zdarzenia i nie czekając na przybycie jednostek ratowniczo-gaśniczych, samodzielnie rozpoczęli akcję ewakuacji osób z płonących budynków. Ich działanie uratowało mieszkańców i ułatwiło akcję gaśniczą – o zdarzeniach pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ.

We środę 13 marca br., w obecności Komendant Powiatowej Policji insp. Beaty Perzyńskiej i komendanta Powiatowej Straży Pożarnej starszego brygadiera Jacka Niewęgłowskiego, czwórka funkcjonariuszy policji z rąk starosty Gabrieli Lisius i wicestarosty Jacka Thiela odebrała pisemne podziękowania. Osobne podziękowania złożył także komendant PSP w Wejherowie Jacek Niewęgłowski, ponieważ obie interwencje dokonane przez policjantów miały miejsce podczas pożaru budynków wielorodzinnych, a ich działanie bardzo pomogło w dalszym prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczej przez strażaków.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Od kilku dni nie przybywa nowych zakażeń. Zmniejsza się także ilość pacjentów wymagających hospitalizacji, ubywa osób przebywających na kwarantannie. Rosnie za to liczba ozdrowieńców.

2020-05-22 10:14:13

Wczoraj Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich przekazał staroście Gabrieli Lisius podpisane umowy na dofinansowanie inwestycji drogowych z Funduszu Dróg Samorządowych. W sumie powiat otrzyma...

2020-05-20 12:18:07

Zagrożenie epidemiczne w naszym powiecie wydaje się maleć. Sanepid odnotował kolejną dobę bez zdiagnozowania nowych zarażeń korona wirusem Sars-CoV-2. Rośnie ilość osób, które były...

2020-05-20 11:41:02

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!