ZAGRALI DLA HOSPICJUM

ZAGRALI DLA HOSPICJUM

Osoby Premiera była wyczekiwana z dużym zainteresowaniem i ciekawością. Ci...
PIENIĄDZE DLA PIŁKARZY

PIENIĄDZE DLA PIŁKARZY

Wczoraj WKS Gryf Wejherowo otrzymał dotację na promocję miasta. W kwocie...
SZEWCZYK DRATEWKA

SZEWCZYK DRATEWKA

Jakie zadania będzie miał do wykonania Szewczyk Dratewka, aby uwolnić...
GRYF GOŚCI WICELIDERA

GRYF GOŚCI WICELIDERA

Po porażce w Bełchatowie piłkarze Gryfa Wejherowo nie mają zbyt wiele czasu...
ZBIÓRKA ODPADÓW NIEBEZPIECZNYCH

ZBIÓRKA ODPADÓW...

W kwietniu i maju Komunalny Związek Gmin Dolina Redy i Chylonki organizuje...
24
Środa
Kwiecień 2019
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Bony, Horacji, Jerzego
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

CZAS DECYZJI

2019-03-22 11:48:28

Wybór szkoły dla ósmoklasistów oraz uczniów kończących gimnazjum, tu duże wyzwanie. Pomocny w tym będzie folder przygotowany przez starostwo Powiatowe w Wejherowie, gdzie znajdują się informacje o szkołach podstawowych z terenu naszego powiatu. Informatory już trafiają do zainteresowanych.

Pierwszy dzień wiosny był okazją do zaprezentowania nowego informatora opisującego profile wszystkich szkół ponadpodstawowych działających na terenie powiatu, którego organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Wydawnictwo ukazuje się co rok i jest bardzo pomocne dla osób zastanawiających się nad wyborem dalszej ścieżki kształcenia. Biuletyn zawiera podstawowe informacje na temat każdej ze szkół ponadpodstawowych (liceum, technikum, szkoła branżowa) oraz opis wszystkich oferowanych profili i kierunków kształcenia.

Prezentacja tegorocznej edycji informatora o nazwie "Rekrutacja 2019" miała miejsce we czwartek 21 marca w Starostwie Powiatowym. Wydawnictwo zaprezentowali i zarekomendowali starosta Gabriela Lisius, wicestarosta Jacek Thiel, członek Zarządu Powiatu Ludwik Zegzuła oraz naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Mirosław Lademann.

Wydawnictwo zostało przygotowane w dwóch wariantach: dla ósmoklasistów oraz dla uczniów trzecich klas gimnazjów. To bezpłatne wydawnictwo będzie dystrybuowane w każdej gminie i trafi do każdej ze szkół podstawowych i gimnazjów.

W tym samym dniu we wszystkich szkołach ponadpodstawowych odbyły się "Dzień Otwarty", podczas których każda ze szkół prezentowała swoje atuty uczniom, którzy stają przed decyzją o wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Z tej okazji krótkie wizyty w szkołąch złożyli także starosta i wicestarosta.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Podwójne zwycięstwo wejherowskich uczniów. W finale XIV Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, jak zakończył się w piątek w Gdańsku, dwa pierwsze miejsca zajęli uczniowie...

2019-04-16 12:04:19

Odniosły wspaniały sukces, a teraz walczą o zebranie funduszy na wyjazd na Finał Europejski Odysei Umysłu. Dzieci ze Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego z Wejherowa ścigają się z...

2019-04-13 20:05:08

W I LO im. króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie po raz szósty zorganizowano Dzień Kaszubski. Impreza od lat służy propagowaniu wiedzy o Kaszubach, a szczególnie literaturę oraz twórczość...

2019-03-19 22:48:15

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!