31
Marka, Wiktoryny, Zenona

KOMPROMITACJA W TARNOBRZEGU

2019-03-24 15:28:58

Klęską zakończyła się wyjazdowa potyczka Gryfu Wejherowo z Siarką Tarnobrzeg w meczu II ligi piłki nożnej. Żółto-czarni przegrali aż 0:3, co gorsza, nie potrafili nawiązać równorzędnej walki z zespołem, który jest jednym z głównych kandydatów do spadku.

Od siedmiu miesięcy Siarka nie zwyciężyła na własnym boisku. Udała im się ta sztuka w meczu z Gryfem. Gospodarze od początku spotkania ostro ruszyli do przodu, spychając żółto-czarnych do obrony. Grali aktywniej, bardzo zależało im na zwycięstwie. Wynik został otwarty w 20 minucie, kiedy to do bramki Gryfa piłkę przypadkowo skierował pomocnik żółto-czarnych Łukasz Pietroń. Dwie minuty później było już 2:0 dla gospodarzy. Znakomitym strzałem z dystansu popisał się Maksymilian Sitek. Wiesław Ferra był bez szans.

W drugiej połowie obraz gry zanadto się nie zmienił. Nadal to Siarka dyktowała warunki gry i w 58 minucie meczu cieszyli się z trzeciej bramki. Kolejne samobójcze trafienie, które tym razem zaliczył Grzegorz Gólczyński. Stojąc tyłem do bramki, głową chciał podać piłkę do bramkarza. Na jego nieszczęście, ten nie spodziewając się takiego zagrania, wyszedł z bramki i został przelobowany. Obrazu rozpaczy dopełniła czerwona kartka jaką w 66 minucie ujrzał Przemysław Macierzyński, prze co Gryf do końca meczu grał w dziesięciu.

Po bardzo słabym spotkaniu Gryf Wejherowo uległ na wyjeździe Siarce Tarnobrzeg 0:3 (0:2), strzelając sobie dwie bramki samobójcze. Zamiast odskoczyć od strefy spadkowej, nasi piłkarze najprawdopodobniej osuną się niżej. Jakie będą zajmować miejsce – przekonamy się w niedzielę wieczorem, kiedy to zakończy się kolejka spotkań II ligi piłki nożnej.

Gorzką pigułkę musieli przełknąć wejherowscy kibice. W sobotę, piłkarze WKS Gryf Wejherowo przegrali na własnym boisku 1:3 z Pogonią Lębork. Żółto-czarni wciąż pozostają bez zwycięstwa w tym roku.

2024-03-25 10:18:00

Kolejny mecz bez zwycięstwa. Tym razem Gryf Wejherowo po zaciętej walce przegrał na wyjeździe z Gryfem Słupsk 0:2. Najbardziej niepokoi brak skuteczności żółto-czarnych.

2024-03-17 22:19:20

Na pierwsze zwycięstwo piłkarzy w rozgrywkach ligowych w tym roku przyjdzie nam jeszcze poczekać. W niedzielę, 10 marca na Wzgórzu Wolności Gryf Wejherowo przegrywa z Jaguarem Gdańsk 0:2.