ŁOPATY W RUCH

ŁOPATY W RUCH

Spadł śnieg, a wraz z nim właścicielom posesji przybyło obowiązków. Trzeba...
BĘDZIE MROŹNO

BĘDZIE MROŹNO

Będzie padał śnieg, powieje silny wiatr i spadnie temperatura. Wzrasta...
PRACOWNICY SZPITALA ODZNACZENI

PRACOWNICY SZPITALA ODZNACZENI

Pracownicy Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie wyróżnieni Odznakami za...
MZK INFORMUJE

MZK INFORMUJE

W związku z powrotem dzieci klas I – III szkół podstawowych do nauczania...
UWAGA POBOROWI

UWAGA POBOROWI

W związku z panującą pandemią koronawirusa, MSWiA i MON podjęły decyzję o...
18
Poniedziałek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

RZEMIEŚLNICY WYRÓŻNIENI

2019-04-19 09:43:58

Marszałek województwa pomorskiego i wojewoda pomorski wręczyli listy gratulacyjne najlepszym rzemieślnikom z Pomorza. Wśród nich znaleźli się także przedstawiciele naszego powiatu. Uroczystość, która organizuje Pomorska Izba Rzemieślnicza.

Wojewoda Dariusz Drelich i marszałek Mieczysław Struk uhonorowali specjalnymi gratulacjami przedsiębiorców odnoszących wybitne sukcesy zawodowe oraz aktywnie włączających się w działalność społeczną i charytatywną. Wyróżniono także laureatów konkursów branżowych – absolwentów szkół rzemieślniczych, którzy odnieśli sukcesy na arenie regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Listy gratulacyjne otrzymało łącznie 51 osób, szkół oraz przedsiębiorstw, które w 2018 roku zdobyły prestiżowe wyróżnienia, propagowały pracę rzemieślników, a część z nich udzielała się charytatywnie. Laureaci zostali wybrani z wąskiego grona rzemieślników z terenu województwa pomorskiego. Wśród wyróżnionych znaleźli się także przedstawiciele powiatu wejherowskiego.

Listy gratulacyjne odebrali: Sylwia Borowicka - Libor J.Lica Spółka Jawna Reda, Zbigniew Stencel - STENCEL Stolarstwo Wejherowo, Marek Czylkowski - Salon Fryzjersko-Kosmetyczny Czylkowscy Rumia, Wojciech Hebel - "Hebel" S.C. Wojciech Piotr Hebel Rumia, Joanna Jakóbek - Artistic Hair Design Rumia, Henryk Mosiejko - Studio Fryzjerskie "HENRYK" Wejherowo.

Wyróżnienia wręczono w pięciu kategoriach. Pierwsza to rozwój i nowoczesność. Znaleźli się tu przedsiębiorcy, którzy mogą pochwalić się nowoczesną, prężnie działającą firmą i sukcesami odniesionymi w 2018 r., zaangażowani w działalność społeczną i charytatywną.

Listy gratulacyjne otrzymali także laureaci konkursów branżowych, a zdobyte przez nich wysokie miejsca są potwierdzeniem wielkiego talentu oraz pasji i zamiłowania do wykonywanego rzemiosła.

Trzecia kategoria to rzemieślnicy angażujący się w działalność szkoleniową, społeczną i charytatywną.

Wyróżnienia otrzymały też szkoły za przygotowanie z sukcesem uczniów do Otwartego Konkursu Międzyszkolnego Open Hair Cup 2018.

Ostatnia kategoria wyróżniała przedsiębiorców za wkład w rozwój samorządu gospodarczego i pielęgnowanie rzemieślniczych tradycji.

Uroczystość miała miejsce 15 kwietnia br. w Dworze Artusa w Gdańsku.

qrator

foto: @pomorskaizbaPrzeczytaj również
Za nami pierwsze szczepienia przeciw COVID-19. Dokonano tego w niedzielę 27 grudnia br. w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Pierwszymi osobami zaszczepionymi był personel...

2020-12-27 14:18:04

Prawie 25 mln dodatkowych złotych ze środków unijnych na walkę z pandemią korona wirusa otrzymają szpitale na Pomorzu. Wśród beneficjentów jest także Szpital specjalistyczny w Wejherowie....

2020-12-23 08:33:33

Jeden z największych Polskich banków – PEKAO SA, wprowadził ujemne oprocentowanie sald na rachunkach klientów korporacyjnych. Bardzo możliwe, że tą drogą pójdą kolejne banki. Specjaliści...

2020-12-21 09:53:27

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!