KONIEC PRZEBUDOWY

KONIEC PRZEBUDOWY

Ulga dla pasażerów komunikacji miejskiej i zmotoryzowanych. Reda znowu...
ZATRZYMANA 15-LATKA

ZATRZYMANA 15-LATKA

Funkcjonariuszem policji jest się nie tylko na służbie. Dzięki...
POLICJANCI NA KORTACH

POLICJANCI NA KORTACH

Tym razem nie chodziło o żadna policyjną akcję, a o profilaktykę. W ramach...
NOWA ENERGIA

NOWA ENERGIA

W ramach projektu Stolemy Energii wejherowskie trafostacje stają się...
VIP HEATHLY FIT

VIP HEATHLY FIT

Na czym polega wygląd fit i jak połączyć szczupłą, atrakcyjną sylwetkę z...
21
Niedziela
Lipiec 2019
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

RZEMIEŚLNICY WYRÓŻNIENI

2019-04-19 09:43:58

Marszałek województwa pomorskiego i wojewoda pomorski wręczyli listy gratulacyjne najlepszym rzemieślnikom z Pomorza. Wśród nich znaleźli się także przedstawiciele naszego powiatu. Uroczystość, która organizuje Pomorska Izba Rzemieślnicza.

Wojewoda Dariusz Drelich i marszałek Mieczysław Struk uhonorowali specjalnymi gratulacjami przedsiębiorców odnoszących wybitne sukcesy zawodowe oraz aktywnie włączających się w działalność społeczną i charytatywną. Wyróżniono także laureatów konkursów branżowych – absolwentów szkół rzemieślniczych, którzy odnieśli sukcesy na arenie regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Listy gratulacyjne otrzymało łącznie 51 osób, szkół oraz przedsiębiorstw, które w 2018 roku zdobyły prestiżowe wyróżnienia, propagowały pracę rzemieślników, a część z nich udzielała się charytatywnie. Laureaci zostali wybrani z wąskiego grona rzemieślników z terenu województwa pomorskiego. Wśród wyróżnionych znaleźli się także przedstawiciele powiatu wejherowskiego.

Listy gratulacyjne odebrali: Sylwia Borowicka - Libor J.Lica Spółka Jawna Reda, Zbigniew Stencel - STENCEL Stolarstwo Wejherowo, Marek Czylkowski - Salon Fryzjersko-Kosmetyczny Czylkowscy Rumia, Wojciech Hebel - "Hebel" S.C. Wojciech Piotr Hebel Rumia, Joanna Jakóbek - Artistic Hair Design Rumia, Henryk Mosiejko - Studio Fryzjerskie "HENRYK" Wejherowo.

Wyróżnienia wręczono w pięciu kategoriach. Pierwsza to rozwój i nowoczesność. Znaleźli się tu przedsiębiorcy, którzy mogą pochwalić się nowoczesną, prężnie działającą firmą i sukcesami odniesionymi w 2018 r., zaangażowani w działalność społeczną i charytatywną.

Listy gratulacyjne otrzymali także laureaci konkursów branżowych, a zdobyte przez nich wysokie miejsca są potwierdzeniem wielkiego talentu oraz pasji i zamiłowania do wykonywanego rzemiosła.

Trzecia kategoria to rzemieślnicy angażujący się w działalność szkoleniową, społeczną i charytatywną.

Wyróżnienia otrzymały też szkoły za przygotowanie z sukcesem uczniów do Otwartego Konkursu Międzyszkolnego Open Hair Cup 2018.

Ostatnia kategoria wyróżniała przedsiębiorców za wkład w rozwój samorządu gospodarczego i pielęgnowanie rzemieślniczych tradycji.

Uroczystość miała miejsce 15 kwietnia br. w Dworze Artusa w Gdańsku.

qrator

foto: @pomorskaizbaPrzeczytaj również
Zakończyły się jubileuszowe XX Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej COSTERINA. Jest to nie tylko impreza komercyjna, mająca charakter festynu wydawniczego ale także okazja do...

2019-07-16 12:00:09

Aż dwa wejherowskie obiekty biorą udział w ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku i Budowa. Startuje budynek byłej Wojskowej Komendy Uzupełnień w Wejherowie, który został przebudowany i...

2019-07-13 15:38:21

Pora odświeżyć stare wspomnienia. Miłośnicy motoryzacji będą mogli podziwiać wyjątkowe egzemplarze polskich motocykli. Najstarszy oldtimer pochodzi z 1936 roku. Wystawie towarzyszyć będą także...

2019-07-09 09:12:33

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!