SAM SIĘ PROSIŁ
Nocna wizyta na komendzie miała dla 36-latka niespodziewany finał. Grożą mu...2024-03-25
2024-03-24
CENNE ZWYCIĘSTWO»2024-03-18
TURNIEJ JUDO»2024-03-18
MEDALE FULL CONTACT»2024-03-17
PORAŻKA W SŁUPSKU»IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE
2019-05-24 10:35:10
Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie, odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lekkoatletyce Dziewcząt oraz Chłopców. Zawody wyłoniły mistrzów powiatu, którzy będą reprezentować powiat wejherowski w Wojewódzkim Półfinale Igrzysk.
Zawody odbyły się we wtorek 21 maja br. Wzięło w nich udział ponad 100 zawodników i zawodniczek ze szkół podstawowych z terenu całego powiatu wejherowskiego. Rywalizowano w biegach płaskich i przez płotki, skoku w dal, wzwyż, pchnięciu kulą, rzucie oszczepem i dyskiem. Rozegrano także biegi sztafetowe.
Wyniki poszczególnych konkurencji:
100 m chłopcy
- 1. Błażej Miklewicz (SP Bolszewo) - 11.63 s
- 2. Artur Ostrowski (SP nr 1 Rumia) - 11,71 s
- 3. Miłosz Mycio (SP nr 4 Reda) - 11,75 s
100 m dziewczyny
- 1. Patrycja Trzmielewska (SP nr 8 Rumia) - 13,41 s
- 2. Olga Gołębiowska (SP Bojano) - 13,55 s
- 3. Oliwia Szpakowicz (SP nr 8 Wejherowo) - 13,71 s
300 m chłopcy
- 1. Miłosz Mycio (SP nr 4 Reda) - 37,93 s
- 2. Jakub Kwidziński (SP nr 8 Wejherowo) - 39,44 s
- 3. Artur Ostrowski (SP nr 1 Rumia) - 40,50 s
300 m dziewczyny
- 1. Daria Teska (SP nr 4 Reda) - 45,85 s
- 2. Oliwia Macioszek (SP nr 8 Rumia) - 48,16 s
- 3. Maja Szymichowska (SP nr 4 Reda) - 48,45 s
600 m chłopcy
- 1. Oliwier Baran (SP nr 4 Reda) - 1.32,47 min
- 2. Dawid Kloskowski (SP Bojano) - 1.35,88 min
- 3. Szymon Baranowski (SP nr 9 Wejherowo) - 1.40,92 min
600 m dziewczyny
- 1. Weronika Oryl (SP nr 5 Wejherowo) - 1.53,95 min
- 2. Oliwia Kościelska (SP nr 8 Rumia) - 2.00,30 min
- 3. Paulina Nowak (SP nr 8 Wejherowo) - 2.01,10 min
1000 m chłopcy
- 1. Miłosz Bałdyga (PESS Rumia) - 2.46,04 min
- 2. Michał Wiśniewski (SP nr 9 Wejherowo) - 2.47,36 min
- 3. Marcin Plotzke (SP nr 4 Reda) - 3.10,87 min
1000 m dziewczyny
- 1. Daria Domżalska (SP nr 8 Rumia) - 3.08,69 min
- 2. Małgorzata Górska (SP nr 6 Wejherowo) - 3.20,72 min
- 3. Natalia Molenda (SP nr 4 Reda) - 3.35,37 min
2000 m chłopcy
- 1. Bartosz Rusoń (SP nr 8 Rumia) - 6.29,26 min
- 2. Jakub Godlewski (SP nr 8 Wejherowo) - 6.30,34 min
- 3. Marcel Sajka (SP nr 4 Reda) - 7.16,73 min
110 m przez płotki
- 1. Norbert Czerwionka (SP Bolszewo) - 15,43 s
- 2. Rafał Kowalewski (SP Bolszewo) - 16,17 s
- 3. Dawid Kloskowski (SP Bojano) - 20,44 s
80 m przez płotki
- 1. Marta Piecuch (SP nr 8 Rumia) - 12,69 s
- 2. Anna Gackowska (SP Bojano) - 16,62 s
200 m przez płotki
- 1. Rafał Kowalewski (SP Bolszewo) - 27,90 s
- 2. Marcel Grzenkowicz 9 (SP Bolszewo) - 29,97 s
- 3. Kajetan Szczodrowski (SP Bolszewo) - 31,66 s
200 m przez płotki
- 1. Marta Piecuch (SP nr 8 Rumia) - 33,57 s
- 2. Julia Górniak (SP nr 4 Reda) - 34,78 s
- 3. Olga Gołębiowska (SP Bojano) - 36,57 s
4x100m dziewczyny
- 1. SP nr 4 Reda (A. Hermann, J. Górniak, D. Teska, N. Molenda) - 55,77 s
- 2. SP Bolszewo - 56,20 s
4x100m chłopcy
- 1. SP Bolszewo (B. Miklewicz, N. Czerwionka, M. Grzenkowicz, P. Pyszka) -47,67 s
- 2. Miasto Wejherowo - 48,16 s
- 3. SP Bojano - 49,36 s
skok w dal chłopcy
- 1. Norbert Czerwionka (SP Bolszewo) - 6,00 m
- 2. Dawid Gruba (SP nr 2 Luzino) - 5,50 m
- 3. Krystian Zdankiewicz (SP nr 4 Reda) - 5,30 m
skok w dal dziewczyny
- 1. Oliwia Bielska (SP Bolszewo) - 5,02 m
- 2. Sara Kas (SP nr 11 Wejherowo) - 4,48 m
- 3. Maja Szymichowska (SP nr 4 Reda) - 4,41 m
skok wzwyż chłopcy
- 1. Mikołaj Miketyński (SP nr 6 Wejherowo) - 1,60 m
- 2. Antoni Józefczyk (SP nr 6 Wejherowo) - 1,55 m
- 3. Adam Fedde (SP nr 4 Reda) - 1,50 m
skok wzwyż dziewczyny
- 1. Oliwia Bielska (SP Bolszewo) - 1,50 m
- 2. Paulina Żygo (SP Bolszewo) - 1.42 m
- 3. Amelia Hermann (SP nr 4 Reda) - 1,34 m
pchnięcie kulą (5 kg) chłopcy
- 1. Michał Rychter (SP nr 5 Wejherowo) - 11,58 m
- 2. Kacper Jaszewski (SP nr 2 Luzino) - 10,98 m
- 3. Dawid Gruba (SP nr 2 Luzino) - 10,34 m
pchnięcie kulą (3 kg) dziewczyny
- 1. Julia Gehrmann (SP Bolszewo) - 11,92 m
- 2. Agata Krzemieniewska (SP nr 4 Reda) - 10,28 m
- 3. Magdalena Bobkowska (SP nr 6 Wejherowo) - 8,06 m
rzut oszczepem (600 g) chłopcy
- 1. Karol Kwidziński (SP Bolszewo) - 34,12 m
- 2. Kacper Socha (SP Bojano) - 31,50 m
- 3. Maciej Matalewski (SP Bolszewo) - 20,10 m
rzut oszczepem (600 g) dziewczyny
- 1. Magdalena Bobkowska (SP nr 6 Wejherowo) - 32,22 m
- 2. Marta Węska (SP nr 6 Wejherowo) - 23,58 m
- 3. Zuzanna Szreder (SP Bolszewo) - 17,02 m
rzut dyskiem (1 kg) chłopcy
- 1. Karol Kwidziński (SP Bolszewo) - 33,40 m
- 2. Karol Białk (SP Bolszewo) - 32,40 m
- 3. Antoni Dopke (SP Bojano) - 27,20 m
rzut dyskiem (0,75 kg) dziewczyny
- 1. Julia Gehrmann (SP Bolszewo) - 28,20 m
- 2. Agata Krzemieniewska (SP nr 4 Reda) - 27,40 m
- 3. Zuzanna Tryba (SP Bojano) - 23,30 m
miasto/gmina | złoto | srebro | brąz | razem |
Bolszewo | 11 | 5 | 3 | 19 |
Rumia | 6 | 3 | 1 | 10 |
Wejherowo | 4 | 8 | 4 | 16 |
Reda | 4 | 3 | 9 | 16 |
Szemud/Bojano | - | 2 | 5 | 7 |
Luzino | - | 2 | 1 | 3 |
Na zakończenie zawodów zawodnicy oraz zawodniczki zostali nagrodzeni medalami oraz dyplomami. Organizatorami igrzysk byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Redzie.
opr. qrator
foto: PZPOW
Tagi:
PZPOW | igrzyska | młodzież | szkołą podstawoiwa | mosir | reda | zawody | eliminacje | mistrzostwa powiatu |-
2023-12-15
-
2023-11-13
-
2023-10-29
2023-12-15 11:17:01
NAJNOWSZE OKAZJE
NAJNOWSZE TUBONY
NAJNOWSZE GAZETKI
swoich znajomych!
z innymi!