WYSTAWA RZEŹB

WYSTAWA RZEŹB

Od piątku w galerii Filharmonii Kaszubskiej dostępna jest wystawa rzeźb...
GRAJĄ LIGOWCY

GRAJĄ LIGOWCY

W najbliższy weekend swój pierwszy mecz w sezonie rozegrają szczypiorniści...
MISTRZ KASZUBSKIEGO CZYTANIA

MISTRZ KASZUBSKIEGO CZYTANIA

Przed nami VII edycja konkursu " Méster Bëlnégò Czëtaniô", który wyłania...
REWITALIZACJA PARKU KASZUBSKIEGO

REWITALIZACJA PARKU...

Dzisiaj Prezydent Wejherowa podpisał umowę z firmą Produkcja i Eksploatacja...
WIELKA AKCJA DROGÓWKI

WIELKA AKCJA DROGÓWKI

W czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich...
18
Piątek
Wrzesień 2020
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

BĘDĄ KARY

2019-08-26 13:05:33

Remont mostu na rzece Redzie w ciągu ulicy Ofiar Piaśnicy bardzo utrudnia życie kierowcom oraz mieszkańcom okolicznych ulic. Nie usprawiedliwia to jednak łamania ustanowionych w związku z przebudową zakazów. Straż Miejska i Policja będą uważnie przyglądać się sytuacji, a w razie konieczności posypią się mandaty.

Remont mostu, będącego elementem drogi wojewódzkiej nr 218, potrwa do połowy listopada. W tym czasie przejazd po nim nie będzie możliwy. Na czas prac remontowych zostały wyznaczone i oznakowane objazdy. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Szybko okazało się, że wielu kierowców, głównie mieszkających w okolicy, nie dostosowało się do nałożonych ograniczeń i beztrosko łamie zakaz ruchu. Część z nich omija znaki zakazu i przejeżdża mostem. Nawet na ustawione betonowe barierki uniemożliwiające jazdę kierowcy znaleźli. Są one nagminnie objeżdżane, a pod osłoną nocy nieznani sprawcy przysuwają te zapory, co umożliwia swobodny przejazd remontowanym mostem. Ryzykują przy tym bardzo wiele, ponieważ budowla ma obniżoną nośność, która ze względu na wykonywane prace konstrukcyjne jest dodatkowo nadwątlona.

Kierowcy muszą także pamiętać, że w okresie zamknięcia przejazdu ul. Ofiar Piaśnicy, wyłączona z ruchu jest także droga łącząca drogę wojewódzką 218 przez Kąpino z Wejherowem. Aktualnie trwa jej utwardzanie i budowa nowej nawierzchni.

Przypominamy także, że z ruchu kołowego wyłączony został leśny przejazd pomiędzy ul. Ofiar Piaśnicy a starą pętlą autobusową przy ul. Jagalskiego opodal szpitala. Obowiązujący tam zakaz ruchu jest nagminnie łamany przez kierujących, którzy nie tylko przejeżdżają ten odcinek ale także parkują na nim swoje pojazdy, co doprowadza momentami do całkowitej blokady drogi. Drogą tą mogą poruszać się jedynie rowery, pojazdy służb miejskich, nadleśnictwa i autobusy PKS.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej i Policji nasilą kontrole w rejonie ul. Ofiar Piaśnicy i w najbliższej okolicy, a niesforni kierowcy będą karani mandatami.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: SM WejherowoPrzeczytaj również
Skromnie i  zachowaniem ograniczeń społecznych wynikających z pandemii koronawirusa, odbywał się w Wejherowie tradycyjny odpust Podwyższenia Krzyża Świętego, podczas którego w spólnie modlono się...

2020-09-14 11:15:38

Najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu rozpoczną się prace budowlane związane z budową ulic Gryfa Pomorskiego i Necla. To oznacza, że trzeba będzie się przygotować na spore utrudnienia w...

2020-09-12 12:08:14

Już za kilka dni rusza druga edycja ogólnopolskiej akcji #sadziMY, w ramach której każdy może bezpłatnie otrzymać sadzonkę i zasadzić drzewko. Inicjatywie patronuje Prezydent RP Andrzej Duda i...

2020-09-16 09:19:59

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!