FERIE W PZPOW

FERIE W PZPOW

Z udziałem Starosty w miniony piątek odbyło się uroczyste podsumowanie...
W ROCZNICĘ ZAŚLUBIN...

W ROCZNICĘ ZAŚLUBIN...

Dla uświetnienia setnej rocznicy zaślubin Polski z Bałtykiem, Muzeum...
WATAHA

WATAHA

Zdziczałe, wałęsające się psy mogą byćniebezpieczne dla zwirząt...
BOHATERSKA POSTAWA

BOHATERSKA POSTAWA

Odważnie wskoczył do lodowatej wody i uratował od niechybnej śmierci...
OKIEM DZIEWULSKIEGO

OKIEM DZIEWULSKIEGO

W ramach cyklu spotkań z cyklu biesiad literackich w Małym trójmieście...
27
Poniedziałek
Styczeń 2020
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Anieli, Juliana, Przemysława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

BĘDĄ KARY

2019-08-26 13:05:33

Remont mostu na rzece Redzie w ciągu ulicy Ofiar Piaśnicy bardzo utrudnia życie kierowcom oraz mieszkańcom okolicznych ulic. Nie usprawiedliwia to jednak łamania ustanowionych w związku z przebudową zakazów. Straż Miejska i Policja będą uważnie przyglądać się sytuacji, a w razie konieczności posypią się mandaty.

Remont mostu, będącego elementem drogi wojewódzkiej nr 218, potrwa do połowy listopada. W tym czasie przejazd po nim nie będzie możliwy. Na czas prac remontowych zostały wyznaczone i oznakowane objazdy. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Szybko okazało się, że wielu kierowców, głównie mieszkających w okolicy, nie dostosowało się do nałożonych ograniczeń i beztrosko łamie zakaz ruchu. Część z nich omija znaki zakazu i przejeżdża mostem. Nawet na ustawione betonowe barierki uniemożliwiające jazdę kierowcy znaleźli. Są one nagminnie objeżdżane, a pod osłoną nocy nieznani sprawcy przysuwają te zapory, co umożliwia swobodny przejazd remontowanym mostem. Ryzykują przy tym bardzo wiele, ponieważ budowla ma obniżoną nośność, która ze względu na wykonywane prace konstrukcyjne jest dodatkowo nadwątlona.

Kierowcy muszą także pamiętać, że w okresie zamknięcia przejazdu ul. Ofiar Piaśnicy, wyłączona z ruchu jest także droga łącząca drogę wojewódzką 218 przez Kąpino z Wejherowem. Aktualnie trwa jej utwardzanie i budowa nowej nawierzchni.

Przypominamy także, że z ruchu kołowego wyłączony został leśny przejazd pomiędzy ul. Ofiar Piaśnicy a starą pętlą autobusową przy ul. Jagalskiego opodal szpitala. Obowiązujący tam zakaz ruchu jest nagminnie łamany przez kierujących, którzy nie tylko przejeżdżają ten odcinek ale także parkują na nim swoje pojazdy, co doprowadza momentami do całkowitej blokady drogi. Drogą tą mogą poruszać się jedynie rowery, pojazdy służb miejskich, nadleśnictwa i autobusy PKS.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej i Policji nasilą kontrole w rejonie ul. Ofiar Piaśnicy i w najbliższej okolicy, a niesforni kierowcy będą karani mandatami.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: SM WejherowoPrzeczytaj również
Zdziczałe, wałęsające się psy mogą byćniebezpieczne dla zwirząt gospodarskich i ludzi. Szczególnie gdy w okresie zimowym, gdy trudno o schronienie i pokarm, utworzą hordy skłądające się z wielu...

2020-01-25 22:49:08

W Pracowni Kardiologii Inwazyjnej Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie zespół lekarzy, pielęgniarek i techników wykonał  po raz pierwszy trzy...

2020-01-22 16:58:23

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wejherowie dołącza do grona instytucji, które w ramach współpracy z platformą Legimi oferują darmowe e-booki. Aby skorzystać z oferty wystarczy być zapisanym w...

2020-01-23 10:10:05

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!