PANIE POKAZAŁY KLASĘ

PANIE POKAZAŁY KLASĘ

Ostatni weekend był bardzo owocny dla naszych kickboxerek, które na dwóch...
TYTANI ROZPOCZĘLI ROZGRYWKI

TYTANI ROZPOCZĘLI ROZGRYWKI

Od przegranej rozpoczęli sezon 2021/2022 szczypiorniści KS Tytani...
BIEGANIE I POMAGANIE

BIEGANIE I POMAGANIE

W niedzielę w Bolszewie odbyła się charytatywna impreza sportowa, której...
ZLOT TURYSTÓW SENIORÓW

ZLOT TURYSTÓW SENIORÓW

Po raz ósmy odbył się w Wejherowie Zlot Turystów Seniorów. Impreza odbywa...
OBOWIĄZKOWA DERATYZACJA

OBOWIĄZKOWA DERATYZACJA

Zgodnie z postanowieniami r egulaminu utrzymania czystości i porządku na...
21
Wtorek
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

SESJA NADZWYCZAJNA

2019-08-31 14:43:13

W miniony piątek odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Wejherowa. Wśród kilku punktów obrad największe emocje wzbudziły te które dotyczyły Przedszkola Samorządowego  nr 1 im. Zaczarowanego Ołówka.

W związku z niewydaniem przez dotychczasową najemczynię budynku na Osiedlu 1000-lecia P.P. 7, w którym działało Przedszkole Niepubliczne „Przygoda”, Zarząd Miasta zawnioskował o podjęcie przez Radę Miasta uchwał, które uchylą wcześniej podjęte uchwały stanowiące o założeniu Przedszkola Samorządowego nr 1 im. Zaczarowanego ołówka, w sprawie wyposażenia w mienie Przedszkola Samorządowego im. Zaczarowanego Ołówka oraz w sprawie utworzenia Zespołu Przedszkolnego nr 1 w Wejherowie w skład którego miały wejść: Szkoła Podstawowa nr 9 i Przedszkole Samorządowe nr 1.

W uzasadnieniu zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz argumentował, że uchylenie tych uchwał jest konieczne w sytuacji gdy dotychczasowa najemczyni, pomimo zakończenia umowy najmu nieruchomości od miasta, nie opuściła i nie oddała przedmiotowej nieruchomości. Uniemożliwia to miastu przygotowanie i wyposażenie budynku na Osiedlu 1000-lecia P.P. 7  tak aby od początku września mógł rozpocząć funkcjonowanie jako Przedszkole Samorządowe nr 1. Powstał spór, który zostanie rozstrzygnięty przez sąd.

Ta sytuacja, która wprowadziła chaos prawny i faktyczny, spotkała się z krytyką części radnych, którą najdobitniej wyrażał Tomir Ponka oraz Teresa Skowrońska, głównie wytykający zaniedbania Zarządu Miasta w kwestii wcześniejszego rozwiązania problemu budynku w którym znajdowało się Przedszkole Niepubliczne „Przygoda”, który teraz skutkuje kłopotami w uruchomieniu Przedszkola Samorządowego nr 1. Odmienne zdanie prezentował radni Wojciech Kozłowski i Rafał Szlas, którzy uważają, że za zaistniała sytuację odpowiada dyrekcja Niepublicznego Przedszkola „Przygoda”.

W całej sprawie poszkodowane są dzieci, które miały uczęszczać od 1 września 2019 r. do Przedszkola Samorządowego nr 1 oraz ich rodzice. Na razie dzieci zostały rozlokowane w innych placówkach, m.in. w utworzonym Publicznym Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Wejherowie – Wesołej Ósemce.

W głosowaniu Rada Miasta przyjęła uchwały o uchyleniu podjętych w kwietniu i czerwcu uchwał ustanawiających przedszkole samorządowe i wyposażające go w mienie oraz utworzeniu na jego bazie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1.

Pozostałe sprawy poruszane na sesji dotyczyły podjęcia uchwał w sprawie ustalenia wysokości opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach samorządowych prowadzonych przez Gminę Miasta Wejherowa, stanowiącej że 5 pierwszych godzin pobytu dzieci w przedszkolach publicznych będzie darmowych, a każda kolejna płatna w wysokości 1 zł.

Rada podjęła także uchwałę w sprawie ustalenia Regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach i przedszkolu prowadzonych przez Gminę Miasta Wejherowa, ustanawiające nowe widełki dodatków motywacyjnych za wychowawstwo klasy w szkołach i przedszkolach publicznych w wysokości 300 zł, a także ustalenia nowych widełek dodatku motywacyjnego dla dyrektorów szkół i przedszkoli publicznych, odpowiednio na poziomie 200 – 1200 zł dla dyrektorów szkół i 100 – 1000 zł dla dyrektorów przedszkoli.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Po blisko dwóch latach od pozyskania dofinansowania, przystań kajakowa na rzece Redzie w Wejherowie została oddana do użytku. Od wczoraj kajakarze, miłośnicy sportów wodnych oraz wszyscy...

2021-09-17 09:39:06

Zgodnie z postanowieniami r egulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Wejherowa , w październiku zostanie przeprowadzona obowiązkowa akcja deratyzacyjna, mająca na celu...

2021-09-20 08:48:22

Młodsi pewnie w ogóle nie znają, a starsi zdążyli zapomnieć. Teraz nadarza się okazja do odświeżenia pamięci i poznania nietuzinkowego dzieła komiksowego, mającego status kultowy. Po wielu latach...

2021-09-15 15:21:07

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!