LAUR DLA URZĘDNIKÓW STAROSTWA

LAUR DLA URZĘDNIKÓW STAROSTWA

Wyróżnienie dla urzędników powiatowych. Podczas VI Konferencji...
SENIORZY ZAPŁACĄ WIĘCEJ

SENIORZY ZAPŁACĄ WIĘCEJ

Złą informację dla mieszkańców miał do zakomunikowania zastępca Prezydenta...
TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Wczoraj, podczas specjalnej konferencji w Starostwie Powiatowym,...
"POWIEW WENY" ROZSTRZYGNIĘTY

"POWIEW WENY" ROZSTRZYGNIĘTY

W piątek poznaliśmy laureatów XIV Wejherowskiego Konkursu Literackiego...
PIEŚNI PATRIOTYCZNE

PIEŚNI PATRIOTYCZNE

Wśród wielu imprez towarzyszących obchodom 101. Rocznicy odzyskania...
19
Wtorek
Listopad 2019
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Elżbiety, Faustyny, Pawła
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

INWESTYCJE NA MEDAL

2019-09-07 14:49:53

Podczas uroczystej gali w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie Modernizacja Roku 2018. Wśród finalistów znalazły się aż dwie inwestycje z Wejherowa, a jedna z nich decyzją jury konkursu otrzymała wyróżnienie w swojej kategorii.

W finale XXIII edycji Konkursu znalazły się aż dwa wejherowskie obiekty. W kategorii tereny zieleni rywalizował Park Miejski im. A. Majkowskiego w Wejherowie, a w kategorii obiekty szkolnictwa budynek Przedszkola Specjalnego w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. Obie inwestycje zdobyły tytuł Finalisty.

Łącznie, we wszystkich kategoriach konkursowych startowało ponad pięćset realizacji z całego kraju. Do finału zakwalifikowanych zostało tylko 85 obiektów w 14 kategorii. W każdej z nich przyznawano Tytuł "Modernizacja Roku", Wyróżnienie "Modernizacja Roku" oraz "Budowa XXI w."

Wyróżnienie "Modernizacja Roku" w kategorii Zdrowie i Opieka Społeczna otrzymał Powiat Wejherowski za przebudowę i adaptację na cele edukacyjno-przedszkolne budynku przy ul. Sobieskiego 277a w Wejherowie, w którym znajduje się Przedszkole Specjalne Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie.

Autorem projektu przebudowy jest firma WK Architekci Sp. z o.o. sp. k. ze Swarzędza, a wykonawcą inwestycji była firma Woj-Mar Mariusz Gustowski z Sopieszyna. Przyznając wyróżnienie, jury zwróciło szczególną uwagę na przebudowę budynku i dostosowanie go trudnych wymagań obowiązujących w przedszkolach dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Dodać należy, że nagrody główne i wyróżnienia przyznało Jury Konkursu po dokonaniu wnikliwych obserwacji i porównań.

Ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu "Modernizacja Roku 2018"  oraz " Budowa XXI w." miało miejsce we czwartek 5 września br. w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie.Nagrodę dla finalisty w kategorii obiekty szkolnictwa oraz wyróżnienie w kategorii zdrowie i opieka społeczna dla budynku Przedszkola Specjalnego przy Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie odebrała starosta Gabriela Lisius, a nagrodę dla finalisty w kategorii tereny zieleni, w której rywalizował Park Miejski im. A. Majkowskiego w Wejherowie, odebrał sekretarz miasta Bogusław Suwara.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: modernizacjaroku.org.plPrzeczytaj również
Jaka jest najlepsza recepta na dobre samopoczucie wszystkich dzieci? Zabawa z bańkami mydlanymi. Taka okazja nadarzy się w najbliższy weekend w Porcie Rumia Centrum Handlowe Auchan, na specjalnym...

2019-11-12 13:31:08

Świecący tonik, odciski palców w czekoladzie czy mikroskop z kropli wody będzie można przetestować w najbliższy weekend w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan. Impreza odbywa się w ramach...

2019-11-05 12:36:23

W poniedziałek 4 listopada rusza jesienna loteria w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan. Do wygrania sprzęt który przyda się w każdym domu – oczyszczacze i nawilżacze powietrza, a także...

2019-10-30 11:11:11

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!