MOTOCYKL I ALKOHOL

MOTOCYKL I ALKOHOL

Prawdziwie ułańską fantazją wykazł się pewien 17-latek. Który nie...
XV DNI KULTURY POWIATU

XV DNI KULTURY POWIATU

Przed nami kolejna edycja Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego. Pierwsze...
DZIECIĘCY TEATRZYK

DZIECIĘCY TEATRZYK

W najbliższą sobotę scena teatralna w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan...
BOISKO I LINARIUM

BOISKO I LINARIUM

Zakończył się III etap budowy terenu rekreacyjnego na osiedlu...
ODPUST NA KALWARII

ODPUST NA KALWARII

W sobotę i niedzielę kalwaryjski odpust Podwyższenia Krzyża św., który w...
19
Czwartek
Wrzesień 2019
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Januarego, Konstancji, Leopolda
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

INWESTYCJE NA MEDAL

2019-09-07 14:49:53

Podczas uroczystej gali w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie Modernizacja Roku 2018. Wśród finalistów znalazły się aż dwie inwestycje z Wejherowa, a jedna z nich decyzją jury konkursu otrzymała wyróżnienie w swojej kategorii.

W finale XXIII edycji Konkursu znalazły się aż dwa wejherowskie obiekty. W kategorii tereny zieleni rywalizował Park Miejski im. A. Majkowskiego w Wejherowie, a w kategorii obiekty szkolnictwa budynek Przedszkola Specjalnego w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. Obie inwestycje zdobyły tytuł Finalisty.

Łącznie, we wszystkich kategoriach konkursowych startowało ponad pięćset realizacji z całego kraju. Do finału zakwalifikowanych zostało tylko 85 obiektów w 14 kategorii. W każdej z nich przyznawano Tytuł "Modernizacja Roku", Wyróżnienie "Modernizacja Roku" oraz "Budowa XXI w."

Wyróżnienie "Modernizacja Roku" w kategorii Zdrowie i Opieka Społeczna otrzymał Powiat Wejherowski za przebudowę i adaptację na cele edukacyjno-przedszkolne budynku przy ul. Sobieskiego 277a w Wejherowie, w którym znajduje się Przedszkole Specjalne Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie.

Autorem projektu przebudowy jest firma WK Architekci Sp. z o.o. sp. k. ze Swarzędza, a wykonawcą inwestycji była firma Woj-Mar Mariusz Gustowski z Sopieszyna. Przyznając wyróżnienie, jury zwróciło szczególną uwagę na przebudowę budynku i dostosowanie go trudnych wymagań obowiązujących w przedszkolach dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Dodać należy, że nagrody główne i wyróżnienia przyznało Jury Konkursu po dokonaniu wnikliwych obserwacji i porównań.

Ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu "Modernizacja Roku 2018"  oraz " Budowa XXI w." miało miejsce we czwartek 5 września br. w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie.Nagrodę dla finalisty w kategorii obiekty szkolnictwa oraz wyróżnienie w kategorii zdrowie i opieka społeczna dla budynku Przedszkola Specjalnego przy Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie odebrała starosta Gabriela Lisius, a nagrodę dla finalisty w kategorii tereny zieleni, w której rywalizował Park Miejski im. A. Majkowskiego w Wejherowie, odebrał sekretarz miasta Bogusław Suwara.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: modernizacjaroku.org.plPrzeczytaj również
W najbliższą sobotę scena teatralna w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan zaprasza najmłodszych na wielką, leśną przygodę, podczas której gajowy, krecik i rusałka będą ratować las przed pożarem...

2019-09-17 10:00:37

Wszystkie kolory tęczy będzie można zobaczyć w sobotę 14 września w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan. Podczas kolejnego spotkania z cyklu "Akademia małych odkrywców" dzieci obejrzą barwne...

2019-09-11 08:39:12

Dokument zrealizowany na zlecenie Muzeum Piaśnickiego w Wejherowie, po szeregu pokazach zamkniętych, trafił do dystrybucji na telewizyjną antenę ogólnopolską. Film emituje kanał TVP Historia.

2019-09-04 09:42:00

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!