NIEWIELE ZABRAKŁO…

NIEWIELE ZABRAKŁO…

Tuż za podium uplasowała się ekipa Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w z...
KONCERT BOŻONARODZENIOWY

KONCERT BOŻONARODZENIOWY

Najbliższe spotkanie z muzyką Kaszub będzie mieć charakter...
PLEBISCYT MIAST

PLEBISCYT MIAST

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu Świeć Się z Energą, w której udział...
PALILI ODPADAMI

PALILI ODPADAMI

Tyle mówi się o smogu, jego kwpływie na zdrowy organizm i szkodliwości...
SAMOTNY MALUCH

SAMOTNY MALUCH

Była pijana i nie zauważyła że jej dziecko samo wyszło z domu. Błąkającego...
12
Czwartek
Grudzień 2019
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Ady, Aleksandra, Dagmary
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

INWESTYCJE NA MEDAL

2019-09-07 14:49:53

Podczas uroczystej gali w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie Modernizacja Roku 2018. Wśród finalistów znalazły się aż dwie inwestycje z Wejherowa, a jedna z nich decyzją jury konkursu otrzymała wyróżnienie w swojej kategorii.

W finale XXIII edycji Konkursu znalazły się aż dwa wejherowskie obiekty. W kategorii tereny zieleni rywalizował Park Miejski im. A. Majkowskiego w Wejherowie, a w kategorii obiekty szkolnictwa budynek Przedszkola Specjalnego w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. Obie inwestycje zdobyły tytuł Finalisty.

Łącznie, we wszystkich kategoriach konkursowych startowało ponad pięćset realizacji z całego kraju. Do finału zakwalifikowanych zostało tylko 85 obiektów w 14 kategorii. W każdej z nich przyznawano Tytuł "Modernizacja Roku", Wyróżnienie "Modernizacja Roku" oraz "Budowa XXI w."

Wyróżnienie "Modernizacja Roku" w kategorii Zdrowie i Opieka Społeczna otrzymał Powiat Wejherowski za przebudowę i adaptację na cele edukacyjno-przedszkolne budynku przy ul. Sobieskiego 277a w Wejherowie, w którym znajduje się Przedszkole Specjalne Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie.

Autorem projektu przebudowy jest firma WK Architekci Sp. z o.o. sp. k. ze Swarzędza, a wykonawcą inwestycji była firma Woj-Mar Mariusz Gustowski z Sopieszyna. Przyznając wyróżnienie, jury zwróciło szczególną uwagę na przebudowę budynku i dostosowanie go trudnych wymagań obowiązujących w przedszkolach dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Dodać należy, że nagrody główne i wyróżnienia przyznało Jury Konkursu po dokonaniu wnikliwych obserwacji i porównań.

Ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu "Modernizacja Roku 2018"  oraz " Budowa XXI w." miało miejsce we czwartek 5 września br. w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie.Nagrodę dla finalisty w kategorii obiekty szkolnictwa oraz wyróżnienie w kategorii zdrowie i opieka społeczna dla budynku Przedszkola Specjalnego przy Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie odebrała starosta Gabriela Lisius, a nagrodę dla finalisty w kategorii tereny zieleni, w której rywalizował Park Miejski im. A. Majkowskiego w Wejherowie, odebrał sekretarz miasta Bogusław Suwara.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: modernizacjaroku.org.plPrzeczytaj również
Niespodzianka, pamiątka, upominek i prezent świąteczny. Komu brakuje pomysłu na bożonarodzeniowy podarek, znajdzie inspiracje na świątecznym jarmarku rękodzieła który rusza w najbliższy piątek w...

2019-12-10 09:51:10

Czas na świąteczne przygotowania! Na najbliższy weekend Port Rumia zaprasza dzieci na kreatywne warsztaty, które dostarczą wiele pomysłów na bożonarodzeniowe dekoracje. W sobotę najmłodsi będą...

2019-12-10 09:35:39

Ręcznie wykonane ozdoby oraz smakołyki z różnych zakątków świata będzie można nabyć na zbliżającym się jarmarku w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan. Początek w najbliższą środę 27 listopada.

2019-11-27 15:07:02

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!