BRAK NOWYCH ZACHOROWAŃ

BRAK NOWYCH ZACHOROWAŃ

Weekend nie przyniósł zmian w zakresie zagrożenia epidemicznego Sars-CoV-2....
SPADŁ NA ULICĘ

SPADŁ NA ULICĘ

Pies wypadł z mieszkania na trezcim piętrze i spadł na bruk. Na szczęście...
EKO-FABRYKA

EKO-FABRYKA

Kolejny krok na drodze do wybudowania Eko-Fabryki. W zeszłym tygodniu...
WEJHEROWIANIE ZDECYDOWALI

WEJHEROWIANIE ZDECYDOWALI

Mobilizacja wyborców zaowocował wysoką frekwencją, większą niż dwa tygodnie...
KOLEJNA PORAŻKA PIŁKARZY

KOLEJNA PORAŻKA PIŁKARZY

Same dobre chęci nie wystarczą. Młody i niedoświadczony zespół Gryfa nie...
13
Poniedziałek
Lipiec 2020
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Danieli, Irwina, Małgorzaty
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

INWESTYCJE NA MEDAL

2019-09-07 14:49:53

Podczas uroczystej gali w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie Modernizacja Roku 2018. Wśród finalistów znalazły się aż dwie inwestycje z Wejherowa, a jedna z nich decyzją jury konkursu otrzymała wyróżnienie w swojej kategorii.

W finale XXIII edycji Konkursu znalazły się aż dwa wejherowskie obiekty. W kategorii tereny zieleni rywalizował Park Miejski im. A. Majkowskiego w Wejherowie, a w kategorii obiekty szkolnictwa budynek Przedszkola Specjalnego w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. Obie inwestycje zdobyły tytuł Finalisty.

Łącznie, we wszystkich kategoriach konkursowych startowało ponad pięćset realizacji z całego kraju. Do finału zakwalifikowanych zostało tylko 85 obiektów w 14 kategorii. W każdej z nich przyznawano Tytuł "Modernizacja Roku", Wyróżnienie "Modernizacja Roku" oraz "Budowa XXI w."

Wyróżnienie "Modernizacja Roku" w kategorii Zdrowie i Opieka Społeczna otrzymał Powiat Wejherowski za przebudowę i adaptację na cele edukacyjno-przedszkolne budynku przy ul. Sobieskiego 277a w Wejherowie, w którym znajduje się Przedszkole Specjalne Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie.

Autorem projektu przebudowy jest firma WK Architekci Sp. z o.o. sp. k. ze Swarzędza, a wykonawcą inwestycji była firma Woj-Mar Mariusz Gustowski z Sopieszyna. Przyznając wyróżnienie, jury zwróciło szczególną uwagę na przebudowę budynku i dostosowanie go trudnych wymagań obowiązujących w przedszkolach dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Dodać należy, że nagrody główne i wyróżnienia przyznało Jury Konkursu po dokonaniu wnikliwych obserwacji i porównań.

Ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu "Modernizacja Roku 2018"  oraz " Budowa XXI w." miało miejsce we czwartek 5 września br. w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie.Nagrodę dla finalisty w kategorii obiekty szkolnictwa oraz wyróżnienie w kategorii zdrowie i opieka społeczna dla budynku Przedszkola Specjalnego przy Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie odebrała starosta Gabriela Lisius, a nagrodę dla finalisty w kategorii tereny zieleni, w której rywalizował Park Miejski im. A. Majkowskiego w Wejherowie, odebrał sekretarz miasta Bogusław Suwara.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: modernizacjaroku.org.plPrzeczytaj również
Zakończył się jubileuszowy X Festiwal Filmów Kaszubskich. Nagroda główna - Filmòwi Grif – trafiła w tym roku wyjątkowo do dwóch filmów. Organizatorem imprezy był Oddział Zrzeszenia Kaszubsko –...

2020-07-11 12:54:37

Od dziś Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku rozpoczyna przyjmowanie wniosków o dofinansowanie przydomowych instalacji magazynujących wody opadowe lub roztopowe....

2020-07-01 14:25:40

Od jutra w pomorskich pociągach SKM i Polregio wchodzi w życie Taryfa Pomorska. Taki bilet będzie uprawniał do dowolnego wyboru przewoźnika (SKM lub Polregio) na określonej trasie przejazdu....

2020-06-30 13:55:04

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!