PROJEKT WSPARCIA

PROJEKT WSPARCIA

Pieniądze z Europejskiego Funduszu Społecznego wesprą aktywizację zawodową...
TYTANKI PRZEGRYWAJĄ

TYTANKI PRZEGRYWAJĄ

Liderki pokazały swoją moc. Kobieca drużyna SPR Arka Gdynia bez trudu...
RUMSCY UCZNIOWIE W FINALE

RUMSCY UCZNIOWIE W FINALE

Sukces i awans do turnieju finałowego. Drużyna uczniów Szkoły Podstawowej...
PIERWSZA POMOC DLA KAŻDEGO

PIERWSZA POMOC DLA KAŻDEGO

Możesz pomóc sobie, swoim bliskim lub osobom spotkanym na ulicy. Podstawowa...
NARESZCIE!

NARESZCIE!

Emocje do samego końca i wielki wybuch radości po kocowym gwizdu. Piłkarze...
17
Poniedziałek
Luty 2020
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Donata, Gizeli, Łukasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

"PIAŚNICA" W JEDYNCE

2019-09-14 18:07:07

W zeszłym tygodniu film dokumentalny PIASNICA emitowany był na ogólnopolskiej antenie w kanale TVP Historia. Kto nie zdążył go obejrzeć, będzie miała kolejna szansę. Już za kilka dni wyemituje go program pierwszy Telewizji Polskiej.

Fabularyzowany dokument o niemieckiej zbrodni w Lesie Piaśnickim przygotowany na zlecenie Muzeum Piaśnickiego w Wejherowie to przedsięwzięcie historyczne i edukacyjne, zrealizowane nowoczesnymi środkami wyrazu oraz z dużym rozmachem. Podczas pierwszych publicznych emisji w Filharmonii Kaszubskiej w grudniu zeszłego został bardzo dobrze odebrany przez lokalną publiczność. Świadczą o tym także pozytywne recenzje jakie publikowaliśmy na naszym portalu – TUTAJ i TUTAJ.

W bieżącym roku Muzeum Piaśnickie czyniło starania aby film trafił do jak największej rzeszy odbiorców. Organizowano wiele spotkań i pokazów w różnych miastach. We wrześniu tego roku "Piaśnica" trzykrotnie była emitowana przez kanał TVP Historia. Ci, którzy nie widzieli tego filmu, a chcieliby go zobaczyć, będą mieli szansę w przyszłym tygodniu. Film dokumentalny "Piaśnica" wyemitowany zostanie w dniu 18 września br. (środa) o godzinie 23:10 w kanale TVP1.

Dokument w reżyserii Mariusza Sławińskiego, powstał w ramach cyklu filmów dokumentalnych pt. "Młyny historii", który opowiada o miejscach i okolicznościach pomorskiej zbrodni na polskich elitach w czasie krwawej jesieni 1939 roku. "Piaśnica", pierwsza z całego cyklu, składa się z dwóch około 25-minutowych odcinków. Pierwsza część traktuje o codziennym wykuwaniu polskości Pomorza w dwudziestoleciu międzywojennym rękoma patriotów, którzy po inwazji niemieckiej w 1939 roku zginęli w Piaśnicy. Część druga to już opowieść o mechanizmie zbrodni w Lasach Piaśnickich, zacieraniu przez Niemców jej śladów i ekshumacji ofiar.

"Piaśnica" została zakwalifikowana do tegorocznego Konkursu Głównego XI Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci, który odbędzie się w dniach 26 – 29 września w Gdyni.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Śmieci zamiast do kosza i do utylizacji, trafiają na dzikie wysypiska, które jak grzyby po deszczu powstają w Wejherowie. Kolejne zmiany w regulaminie utrzymywania czystości i organizacji odbioru...

2020-02-16 13:37:54

Dzień Bezpiecznego Internetu był pretekstem do spotkania policjantów z uczniami Szkoły Podstawowej nr 8. Mundurowi  wyjaśniali młodzieży zagrożenia na jakie można natknąć się w sieci oraz...

2020-02-15 11:43:53

Kluby sportowe, organizacje i stowarzyszenia, prywatne firmy, instytucje oraz wiele osób prywatnych postanowiło włączyć się w akcję zbierania datków na leczenie chorego na złośliwy nowotwór mózgu...

2020-02-10 12:01:50

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!