III GALA SPORTU

III GALA SPORTU

Wczoraj w Filharmonii Kaszubskiej odbyła się III Wejherowska Gala Sportu na...
WARSZTATY DLA PAŃ

WARSZTATY DLA PAŃ

W marcu rusza kolejna edycja pomorskiej akcji Marzec na Obcasach,...
POSIADAŁ NARKOTYKI

POSIADAŁ NARKOTYKI

Wpadła na ulicy z amfetaminą. Policjanci zatrzymali w Wejehrowie 35-latka,...
MIDNIGHT STORIES

MIDNIGHT STORIES

Koncert promujący nowy album Art’n’Voices odbędzie się w najbliższą...
ZGUBIŁ DROGĘ

ZGUBIŁ DROGĘ

Wypadł z drogi, zjechał do rowu i uciekał na piechotę z unieruchomionego...
19
Środa
Luty 2020
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Bettiny, Konrada, Mirosława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ZDROWO I EKOLOGICZNIE

2019-09-16 13:02:28

W dniach 16 – 22 września trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W tym roku do tej międzynarodowej akcji postanowiło dołączyć Miasto Wejherowo, zachęcając mieszkańców do zmiany niezdrowych i kosztownych nawyków transportowych.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu został zainicjowany przez Komisję Europejską w 2002 roku. Od tego czasu zawsze w dniach 16 – 22 września prowadzona jest kampania, której towarzyszą przeróżne wydarzenia i imprezy, mające na celu zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych i ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji zbiorowej, czy car-poolingu. Wydarzeniem kulminacyjnym jest Europejski Dzień Bez Samochodu, który przypada 22 września.

Miasto Wejherowo, jako partner akcji, włącza się w obchody Tygodnia Zrównoważonego transportu między innymi poprzez organizacje w szkołach spotkań i pogadanek edukacyjnych poświęconych popularyzacji zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach. Zajęcia skierowane będą głównie do uczniów klas IV-VI ponieważ dzieci z tych klas podchodzą do egzaminów na kartę rowerową i motorowerową i zaczynają poruszać się jednośladami po drogach publicznych.

Ponadto na profilu facebookowym Miasta Wejherowo rozpoczął się konkurs z nagrodami. Wystarczy wysłać swoje zdjęcie podczas podróży do pracy na rowerze aby wziąć udział w losowaniu niespodzianek.

Miejski Zakład Komunikacji w sobotę 21 września organizuje "dzień otwarty" zajezdni autobusowej. Tego dnia w godzinach od 10:00 do 13:00 każdy będzie mógł zwiedzić bazę MZK przy ul. Tartacznej. Ułatwi to specjalna linia autobusowa, która zostanie uruchomiona tego dnia, a która będzie kursować od placu Wejhera do zajezdni MZK przy ul. Tartacznej. Bezpłatna linia autobusowa nosić będzie nazwę "Wejherowo Wita".

Wydarzeniem kulminacyjnym będzie przypadający 22 września, „Dzień bez Samochodu”. W tym dniu właściciele pojazdów osobowych na podstawie okazanego dowodu rejestracyjnego pojazdu, będą mogli jeździć bezpłatnie środkami komunikacji miejskiej obsługiwanymi przez SKM Trójmiasto oraz Przewozy Regionalne.

qratorPrzeczytaj również
Śmieci zamiast do kosza i do utylizacji, trafiają na dzikie wysypiska, które jak grzyby po deszczu powstają w Wejherowie. Kolejne zmiany w regulaminie utrzymywania czystości i organizacji odbioru...

2020-02-16 13:37:54

W marcu rusza kolejna edycja pomorskiej akcji Marzec na Obcasach, kierowanej do wszystkich aktywnych kobiet. Przedsięwzięcie jest adresowane do pań, które chcą poznać i poszerzyć własne...

2020-02-19 09:57:08

Z okazji setnej rocznicy Zaślubin Polski z Morzem, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie przygotowało wystawę pt. "Kaszubskie drogi do Niepodległej. Casus rodu...

2020-02-12 13:05:07

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!