PIECE I "KOPCIUCHY"

PIECE I "KOPCIUCHY"

Mamy początek sezonu grzewczego a to oznacza palenie w domowych piecach. O...
PIAŚNICKIE SEMINARIUM

PIAŚNICKIE SEMINARIUM

Dla wszystkich, którzy chcą poznać fakty i najnowsze ustalenia w sprawie...
PRZEGRANA Z OUTSIDEREM

PRZEGRANA Z OUTSIDEREM

W starci słabeuszy lepsza okazała się Legionovia. W meczu 13kolejki II ligi...
REWITALIZACJA I TERMOMODERNIZACJA

REWITALIZACJA I...

W miniony czwartek 10 października w Urzędzie Miasta Redy marszałek...
NAUCZYCIEL NA MEDAL

NAUCZYCIEL NA MEDAL

Wśród 10 nauczycieli i wychowawców nominowanych do tytułu Nauczyciel...
14
Poniedziałek
Październik 2019
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Alany, Damiana, Liwii
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

XV DNI KULTURY POWIATU

2019-09-18 13:49:31

Przed nami kolejna edycja Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego. Pierwsze imprezy rozpoczną się już w najbliższy piątek, a ostatnia ponad dwa tygodnie później. Dni Kultury Powiatu mają na celu przede wszystkim propagowanie i popularyzację regionalnych tradycji, kultury i historii, pielęgnowanie więzi społecznych oraz promocję dorobku artystycznego lokalnych twórców i artystów.

W ramach XV Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego czeka nas szereg imprez, uroczystości, koncertów i jubileuszy. Już w najbliższy piątek 20 września rozpoczyna się VI Zlot turystów seniorów SWUTW.

We wtorek 24 września Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej zaprasza na prezentację filmu dokumentalnego o Edmundzie Kamińskim. To drugi film z cyklu "Stolemowie Kaszubscy". Pierwszy, przybliżający sylwetkę Andrzeja Arendta, zaprezentowany został w zeszłym roku.

We środę 25 września odbędzie się międzynarodowa konferencja pn. "Dzieci syberyjskie" traktująca o perypetiach polskich sierot uratowanych m. in. dzięki pomocy Japońskiego Czerwonego Krzyża, zostały ewakuowane z terenu azjatyckiej części Związku Radzieckiego blisko sto lat temu. Później powróciły do polski i w latach 20-tych ubiegłego wieku znalazły schronienie w Wejherowie. Organizatorem konferencji jest Powiatowy Zespół Kształcenia Specjalnego w Wejherowie, w budynkach którego przebywały dzieci syberyjskie.

Czwartek 26 września należeć będzie do miłośników poezji. Tego dnia w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie odbędzie się wieczór poezji pn. "Do jesieni z wierszem", połączony z promocją tomiku pn. "Cztery minuty" wejherowskiej poetki Joanny Balewskiej.

W piątek 27 września w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej odbędą się aż dwa wydarzenia. Poznamy rozstrzygnięcie XX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Jana Drzeżdżona oraz rozstrzygnięcie II Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego im. Renaty Gleinert na piosenkę w języku kaszubskim. Tego samego dnia przed południem Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na "Spacer literacki śladami lokalnych Ludzi Pióra", a po południu na prelekcję Marcina Gniecha pt. "Życie kulturalne Wejherowian w latach 20-tych XX wieku".

W sobotę 28 września w Filharmonii Kaszubskiej odbędzie się uroczysty koncert w roku Jana Trepczyka pt. "Bò Cebie le wëspiewac mòżna…".

Tradycyjnie w niedzielę kościołach różnych miejscowości z terenu powiatu wejherowskiego odbędą się koncerty pieśni maryjnych w wykonaniu chórów Ziemi Wejherowskiej. Koncertów wysłuchać będzie można 29 wrzesnia w Redzie, Kielnie, Rumi, Gniewinie, Wejherowie, Zwartowie, i Lini.

W poniedziałek 30 września Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej zaprasza na wernisaż wystawy Longiny Wysockej pn. "Wystawa dla Przyjaciół".

Sobota 5 października będzie dniem uroczystej inauguracji roku akademickiego 2019/2020 w Kaszubsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Wejherowie.

Ostatnim wydarzeniem XV Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego będą religijno-patriotyczne Uroczystości Piaśnickie jakie odbędą się w niedzielę 6 października w Kaplicy Leśnej w Piaśnicy.

Kulminacyjnym wydarzeniem obchodów Dni Kultury będzie uroczysta Gala Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego która odbędzie się w piątek 27 września w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wejherowie, podczas której zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia dla osób zasłużonych dla lokalnej kultury i sztuki. Gali towarzyszyć będzie wystawa malarstwa Beaty Zawal-Brzezińskiej oraz wystawa haftu Krystyny Wolf.

Szczegółowy plan obchodów znajduje się na plakacie który publikujemy w załączeniu. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach XV Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego jest bezpłatny.

qratorW miniony czwartek 10 października w Urzędzie Miasta Redy marszałek województwa Mieczysław Struk podpisał aneksy do umów dofinansowania, zwiększające kwoty pieniędzy przekazanych samorządom....

2019-10-12 22:30:42

Wylewa rzeka Reda i Cedron. Zagrożone są zabudowania mieszkalne. Do akcji ruszają służby mundurowe. Trzeba jak najszybciej zapobiec niebezpieczeństwu. Taki był scenariusz ćwiczeń Powiatowego...

2019-10-12 17:31:34

Mieszkańców powiatu wejherowskiego, puckiego oraz goście z innych powiatów i miast pomorskich tłumnie przybyli do Piaśnicy na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz rocznicy mordu w...

2019-10-06 20:02:57

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!