III GALA SPORTU

III GALA SPORTU

Wczoraj w Filharmonii Kaszubskiej odbyła się III Wejherowska Gala Sportu na...
WARSZTATY DLA PAŃ

WARSZTATY DLA PAŃ

W marcu rusza kolejna edycja pomorskiej akcji Marzec na Obcasach,...
POSIADAŁ NARKOTYKI

POSIADAŁ NARKOTYKI

Wpadła na ulicy z amfetaminą. Policjanci zatrzymali w Wejehrowie 35-latka,...
MIDNIGHT STORIES

MIDNIGHT STORIES

Koncert promujący nowy album Art’n’Voices odbędzie się w najbliższą...
ZGUBIŁ DROGĘ

ZGUBIŁ DROGĘ

Wypadł z drogi, zjechał do rowu i uciekał na piechotę z unieruchomionego...
19
Środa
Luty 2020
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Bettiny, Konrada, Mirosława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

XV DNI KULTURY POWIATU

2019-09-18 13:49:31

Przed nami kolejna edycja Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego. Pierwsze imprezy rozpoczną się już w najbliższy piątek, a ostatnia ponad dwa tygodnie później. Dni Kultury Powiatu mają na celu przede wszystkim propagowanie i popularyzację regionalnych tradycji, kultury i historii, pielęgnowanie więzi społecznych oraz promocję dorobku artystycznego lokalnych twórców i artystów.

W ramach XV Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego czeka nas szereg imprez, uroczystości, koncertów i jubileuszy. Już w najbliższy piątek 20 września rozpoczyna się VI Zlot turystów seniorów SWUTW.

We wtorek 24 września Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej zaprasza na prezentację filmu dokumentalnego o Edmundzie Kamińskim. To drugi film z cyklu "Stolemowie Kaszubscy". Pierwszy, przybliżający sylwetkę Andrzeja Arendta, zaprezentowany został w zeszłym roku.

We środę 25 września odbędzie się międzynarodowa konferencja pn. "Dzieci syberyjskie" traktująca o perypetiach polskich sierot uratowanych m. in. dzięki pomocy Japońskiego Czerwonego Krzyża, zostały ewakuowane z terenu azjatyckiej części Związku Radzieckiego blisko sto lat temu. Później powróciły do polski i w latach 20-tych ubiegłego wieku znalazły schronienie w Wejherowie. Organizatorem konferencji jest Powiatowy Zespół Kształcenia Specjalnego w Wejherowie, w budynkach którego przebywały dzieci syberyjskie.

Czwartek 26 września należeć będzie do miłośników poezji. Tego dnia w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie odbędzie się wieczór poezji pn. "Do jesieni z wierszem", połączony z promocją tomiku pn. "Cztery minuty" wejherowskiej poetki Joanny Balewskiej.

W piątek 27 września w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej odbędą się aż dwa wydarzenia. Poznamy rozstrzygnięcie XX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Jana Drzeżdżona oraz rozstrzygnięcie II Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego im. Renaty Gleinert na piosenkę w języku kaszubskim. Tego samego dnia przed południem Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na "Spacer literacki śladami lokalnych Ludzi Pióra", a po południu na prelekcję Marcina Gniecha pt. "Życie kulturalne Wejherowian w latach 20-tych XX wieku".

W sobotę 28 września w Filharmonii Kaszubskiej odbędzie się uroczysty koncert w roku Jana Trepczyka pt. "Bò Cebie le wëspiewac mòżna…".

Tradycyjnie w niedzielę kościołach różnych miejscowości z terenu powiatu wejherowskiego odbędą się koncerty pieśni maryjnych w wykonaniu chórów Ziemi Wejherowskiej. Koncertów wysłuchać będzie można 29 wrzesnia w Redzie, Kielnie, Rumi, Gniewinie, Wejherowie, Zwartowie, i Lini.

W poniedziałek 30 września Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej zaprasza na wernisaż wystawy Longiny Wysockej pn. "Wystawa dla Przyjaciół".

Sobota 5 października będzie dniem uroczystej inauguracji roku akademickiego 2019/2020 w Kaszubsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Wejherowie.

Ostatnim wydarzeniem XV Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego będą religijno-patriotyczne Uroczystości Piaśnickie jakie odbędą się w niedzielę 6 października w Kaplicy Leśnej w Piaśnicy.

Kulminacyjnym wydarzeniem obchodów Dni Kultury będzie uroczysta Gala Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego która odbędzie się w piątek 27 września w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wejherowie, podczas której zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia dla osób zasłużonych dla lokalnej kultury i sztuki. Gali towarzyszyć będzie wystawa malarstwa Beaty Zawal-Brzezińskiej oraz wystawa haftu Krystyny Wolf.

Szczegółowy plan obchodów znajduje się na plakacie który publikujemy w załączeniu. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach XV Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego jest bezpłatny.

qratorPrzeczytaj również
Pieniądze z Europejskiego Funduszu Społecznego wesprą aktywizację zawodową osób długotrwale bezrobotnych, niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie. Już niebawem w powiecie wejherowskim ruszy...

2020-02-17 13:48:23

Tylko do piątku można składać wnioski o dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Nabór prowadzi Powiatowy Urząd Pracy...

2020-02-12 21:35:47

Podczas gdy jej mąż uczestniczył w oficjalnych uroczystościach i spotykał się z mieszkańcami Wejherowa, ona – Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Powiatowy Zespół Kształcenia Specjalnego w...

2020-02-11 14:20:15

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!