1
Grzegorza, Salomei, Walerii

BIEG DLA KANTECKIEGO

2019-10-08 09:57:16

Pomimo niesprzyjającej pogody pobiegli dla swojego profesora. W sobotę 5 października br. na terenie Parku Miejskiego odbył się V Memoriał Macieja Kanteckiego w Otwartych Biegach Przełajowych.

O nauczycielu wychowania fizycznego z wejherowskiego ogólniaka pamiętają nie tylko uczniowie, ich rodzice, absolwenci "Sobieskiego" oraz nauczyciele zatrudnieni w szkole. Maciej Kantecki był postacią znaną w środowisku pasjonatów sportu i rekreacji, przede wszystkim jako propagator i inicjator aktywności fizycznej, którego zainteresowania i pasje wykraczały daleko poza ramy szkolne.

Ci, którzy pomimo deszczowej i zimnej aury zdecydowali się przyjść w sobotę do Parku Miejskiego i pobiec, mogli liczyć nie tylko na gorąca atmosferę samej imprezy ale także po dotarciu do mety na pamiątkowy medal oraz okolicznościową koszulkę.

Podczas memoriału odbyły się dwa biegi. Najpierw rocznik 2006 i młodsi pokonali dystans 1000 metrów, a później starsi (kategoria open) wystartowali na 2000 metrów. Impreza miała formę typowo rekreacyjną. Nie liczyło się miejsce na mecie ani czas w jakim udało się pokonać trasę. Ważne było dobre samopoczucie i satysfakcja z ruchu na świeżym powietrzu.

Poza podium swój udział w Finale Wojewódzkiej Licealiady w Unihokeju Chłopców zakończyli uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie. Ostatecznie uczniowie "Samochodówki" uplasowali się...

2019-11-13 10:44:15

Sportowy sukces uczniów Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi. Drużyna chłopców zwyciężyła w XXI Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Unihokeju.

2019-11-13 09:30:45

Sukces na Licealiadzie. Żeńska drużyna Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie zwyciężyła w XX Wojewódzkiej Licealiadzie w Unihokeju Dziewcząt. W pięknym stylu, jako jedyna w całym turnieju...