NOWY PARTNER KPSW

NOWY PARTNER KPSW

Kaszubsko-Pomorska Szkołą Wyższa uatrakcyjnia ofertę edukacyjną i pozyskuje...
NOWE POŁĄCZENIA PKS

NOWE POŁĄCZENIA PKS

Od nowego roku, dzięki pieniądzom z Funduszu Rozwoju Przewozów...
PILI NA ROZGRZEWKĘ?

PILI NA ROZGRZEWKĘ?

W miniony weekend wejherowscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych...
WSTRZYMANIE DOSTAW WODY

WSTRZYMANIE DOSTAW WODY

Ważna wiadomość dla mieszkańców osiedla Przemysłowa w Wejherowie. Jak...
ŁOPATY W RUCH

ŁOPATY W RUCH

Spadł śnieg, a wraz z nim właścicielom posesji przybyło obowiązków. Trzeba...
20
Środa
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Fabioli, Miły, Sebastiana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

REWITALIZACJA I TERMOMODERNIZACJA

2019-10-12 22:30:42

W miniony czwartek 10 października w Urzędzie Miasta Redy marszałek województwa Mieczysław Struk podpisał aneksy do umów dofinansowania, zwiększające kwoty pieniędzy przekazanych samorządom. Wśród beneficjantów znalazły się m. in. Powiat Wejherowski, Wejherowo, Reda, Rumia, a także gminy: Luzino, Szemud i Wejherowo. Podpisano także umowy na przekazanie nowych środków.

Unijne dofinansowanie obejmuje między innymi termomodernizację budynków w Rumi, Wejherowie, gminie Luzino, Redzie i gminie Szemud. Aneksy z naszymi samorządami podpisał marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Dodatkowe pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, a pojawiły się tam dzięki korzystnym różnicom kursowym euro i złotówki.

Dofinansowanie zostanie wykorzystane na termomodernizację budynków użyteczności publicznej w Wejherowie; szkół podstawowych w Robakowie, Wyszecinie oraz Zelewie; budynków komunalnych i obiekty użyteczności publicznej w Szemudzie; Szkoły Podstawowej nr 9 i nr 10 oraz budynku Cmentarza Komunalnego w Rumi; budynki przedszkola Akademia Pana Kleksa i Przy Parku, budynki komunalne oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Redzie. Skorzystają także wybrane budynki należące do Powiatu Wejherowskiego: budynek Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego oraz Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych.

Rumia i Wejherowo otrzymały łącznie prawie 1,9 mln zł na rewitalizacje dzielnic. W Śródmieściu Wejherowa za ponad 1,5 mln zł zaplanowano m.in. zakup wyposażenia dla Klubu Integracji Społecznej oraz utworzenie punktu Aktywni+. W punkcie będą realizowane lokalne inicjatywy rewitalizacyjne dotyczące np. zagospodarowania terenów zieleni i przestrzeni publicznych, realizacji wspólnych koncepcji małej architektury, wspólnych inicjatyw artystycznych. Celem projektu jest poprawa jakości i wzrost poziomu życia mieszkańców Wejherowa. Natomiast za ponad 348 tys. zł. będzie wykonana rewitalizacja Zagórza w Rumi. W tym projekcie chodzi o zwiększenie aktywności społecznej i gospodarczej mieszkańców poprzez przeprowadzenie kompleksowych, zintegrowanych, celowych działań w sferze społecznej, przestrzennej i gospodarczej, w oparciu o zdiagnozowane problemy. Oba projekty mają zostać zrealizowane do końca 2022 r.

qratorPrzeczytaj również
W związku z panującą pandemią koronawirusa, MSWiA i MON podjęły decyzję o wprowadzeniu nowych zasad przeprowadzania kwalifikacji wojskowej i w dwóch terminach.

2021-01-14 11:28:41

Od nowego roku, dzięki pieniądzom z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, w powiecie wejherowskim uruchomiono kilkadziesiąt nowych połączeń autobusowych oraz zorganizowano dodatkowe kursy na...

2021-01-19 12:01:07

Pięciu kandydatów może stanąć w szranki w przedterminowych wyborach Wójta Gminy Wejherowo. We wtorek 12 stycznia br. Komisarz Wyborczy w Słupsku przekazał informację o komitetach wyborczych które...

2021-01-12 20:42:06

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!