NOWY GASTROSKOP

NOWY GASTROSKOP

Radni powiatowi wsparli wejherowski szpital. Podczas ostatniej sesji Rady...
STARTUJE RUNDA FINAŁOWA

STARTUJE RUNDA FINAŁOWA

Już jutro Gryf Wejherowo rozpocznie bój o utrzymanie się w III lidze. Rusza...
NAGRODY ZA PALMY

NAGRODY ZA PALMY

Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną zakończony. Wejherowskie...
ŚMIERTELNY WYPADEK

ŚMIERTELNY WYPADEK

We środę po południu doszło w Gowinie do tragicznego w skutkach...
GŁOSUJEMY

GŁOSUJEMY

Aż trzy inwestycje z terenu powiatu wejherowskiego zostały zgłoszone do...
10
Sobota
Kwiecień 2021
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Borysławy, Makarego, Michała
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

LICZENIE BEZDOMNYCH

2019-11-09 18:09:26

W ramach realizowanego od kilkunastu lat w Wejherowie programu "Pomagamy Bezdomnym", funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili spisu osób bezdomnych przebywających na terenie miasta. Sprawdzano pustostany, leśne szałasy i inne ogólnodostępne miejsca które chętnie odwiedzają bezdomni.

Akcja rozpoczęła się w październiku. Funkcjonariusze przez wiele dni sprawdzali wszystkie miejsca na terenie miasta, gdzie zwyczajowo chronią się bezdomni. W trakcie kontroli z osobami bezdomnymi przeprowadzane były wywiady środowiskowe oraz oferowana była im pomoc – pobyt w schronisku dla bezdomnych. Funkcjonariusze informowali także o możliwościach korzystania z bezpłatnych posiłków w stołówce klasztoru Ojców Franciszkanów. Strażnicy sprawdzali też, czy dana osoba nie jest poszukiwana przez organa ścigania.

Na terenie Wejherowa przebywa 16 bezdomnych, w tym 14 mężczyzn i 2 kobiety. Najstarszy bezdomny ma 63 lata. Najmłodszą bezdomną jest kobieta w wieku 28 lat. Aż 9 osób spośród bezdomnych pochodzi z Wejherowa. Z przeprowadzanych rozmów wynika, że główną przyczyną bezdomności jest alkohol i problemy rodzinne. Trzecim w kolejności wskazywanym powodem były problemy finansowe. Aż 15 bezdomnych jest także bezrobotnymi, a jeden z nich posiada rentę inwalidzką.

Bezdomni w Wejherowie utrzymują się przede wszystkim ze sprzedaży surowców wtórnych (złom, butelki, makulatura), żebractwa oraz zasiłków socjalnych, a także wsparcia finansowego od krewnych i znajomych.

W trakcie dokonywania spisu, wszystkim zaproponowano pobyt w schroniskach dla bezdomnych. Żaden z tej możliwości nie skorzystał. Bezdomni zostali także poinformowani, że wsparcie w każdej chwili mogą otrzymać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej lub w Straży Miejskiej. Tam mogą także otrzymać skierowanie i bilet na przejazd do schroniska dla bezdomnych.

qrator

foto: SM WejherowoPrzeczytaj również
Choć pogoda oraz sytuacja epidemiczna nie zachęcają do odwiedzania placów zabaw, to funkcjonariusze Straży Miejskiej już sprawdzają stan tych obiektów. Wszystko po to aby dzieci które na nich się...

2021-04-06 14:51:26

W kwietniu odbywać się będzie w Wejherowie Objazdowa Zbiórka Odpadów Niebezpiecznych. Mieszkańcy będą mogli bezpłatnie pozbyć się zalegających, uciążliwych śmieci i odpadków.

2021-04-06 09:40:51

Kolejne święta naznaczone są piętnem koronawirus. W okresie, kiedy spędzamy czas z bliższą i dalszą rodziną, zaleceniem jest przebywanie w izolacji. Świętom Wielkanocnym towarzyszy  bogaty...

2021-04-03 13:58:53

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!