PIENIĄDZE NA DROGI

PIENIĄDZE NA DROGI

Są oszczędności, będą wyremontowane drogi. We środę Wojewoda Pomorski...
DRZEWKO DLA CIEBIE

DRZEWKO DLA CIEBIE

Zbliżające się wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia wielu  z nas...
NIEWIELE ZABRAKŁO…

NIEWIELE ZABRAKŁO…

Tuż za podium uplasowała się ekipa Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w z...
KONCERT BOŻONARODZENIOWY

KONCERT BOŻONARODZENIOWY

Najbliższe spotkanie z muzyką Kaszub będzie mieć charakter...
PLEBISCYT MIAST

PLEBISCYT MIAST

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu Świeć Się z Energą, w której udział...
13
Piątek
Grudzień 2019
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Dalidy, Juliusza, Łucji
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PODWÓJNA NAGRODA

2019-11-13 12:42:41

Jeden konkurs i dwie nagrody. Na V Ogólnopolskiego Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej Music Everywhere, Wejherowski Chór Mieszany Camerata Musicale został dwukrotnie nagrodzony Złotym Dyplomem, w dwóch kategoriach festiwalowych.

Decyzją jury, Wejherowski Chór Mieszany "Camerata Musicale" pod dyrekcją Aleksandry Janus, działający przy Filharmonii Kaszubskiej otrzymał Złoty Dyplom w kategorii chórów mieszanych oraz Złoty Dyplom w kategorii muzyka sakralna na V Ogólnopolskim Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej "Music Everywhere". Sukces tym większy, że udział w nim wymagał od chórzystów wielkiego wysiłku w przygotowaniu na jeden festiwal dwóch różnych programów konkursowych. Ta sztuka udała znakomicie, a efektem tego są aż dwie nagrody.

V Ogólnopolski Festiwal Współczesnej Muzyki Chóralnej "Music Everywhere" organizowany przez Stowarzyszenie Music Everywhere oraz Akademię Muzyczną im. St. Moniuszki w Gdańsku odbywał się w dniach 9 i 10 listopada w Centrum św. Jana w Gdańsku i zgromadził ponad pół tysiąca chórzystów z całej Polski. Ich występom przysłuchiwało się jury w składzie: przewodniczący - prof. zw. dr hab. Marek Rocławski oraz członkowie prof. zw. dr hab. Marcin Tomczak, prof. dr hab. Marek Gandecki, dr hab. Agnieszka Franków-Żelazny, prof. AM i dr hab. Aleksandra Grucza-Rogalska prof. AM.

Ogólnopolski Festiwal Współczesnej Muzyki Chóralnej "Music Everywhere" jest wyjątkowym miejscem tworzenia i konfrontowania nowatorskich i nowoczesnych brzmień chórów i zespołów wokalnych. To unikatowe w swym charakterze przedsięwzięcie daje okazję do przenikania się wielogatunkowych, współczesnych trendów muzycznych, a także do wzajemnej inspiracji. Festiwal stał się miejscem spotkania utalentowanych, pełnych pasji ludzi, którzy swym śpiewem chcą łamać schematy i pokazywać bezkompromisowe novum. Przedsięwzięcie zostało stworzone z myślą o chórach amatorskich działających samodzielnie, a także przy domach kultury, parafiach, szkołach ogólnokształcących oraz muzycznych, jak również przy uczelniach wyższych.

qrator

foto: @CamerataMusicalePrzeczytaj również
Mikołaj przyjechał, rozdawał słodycze i wręczał prezenty, a plac Wejhera rozbłysnął świątecznymi iluminacjami. W piątek po południu na wejherowskim rynku odbył się tradycyjny festyn mikołajkowy.

2019-12-08 17:46:16

Zbliżające się wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia wielu  z nas spędzi przy prawdziwej, pachnącej choince. Zamiast kupować je w marketach, czy od ulicznych handlarzy, można je kupić...

2019-12-13 08:57:59

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu Świeć Się z Energą, w której udział bierze Miasto Wejherowo. Konkurs ma Ne celu wyłonienie i nagrodzenie najpiękniejszych świątecznych iluminacji miejskich....

2019-12-12 12:19:02

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!