ZASŁUŻONA PORAŻKA GRYFA

ZASŁUŻONA PORAŻKA GRYFA

W sobotę Gryf poniósł pierwszą porażkę na własnym boisku w sezonie. Na...
TYTANI ZWYCIĘŻAJĄ

TYTANI ZWYCIĘŻAJĄ

Okazałe zwycięstwo Tytanów w Elblągu. W meczu drugiej kolejki I ligi piłki...
WEEKEND SENIORA

WEEKEND SENIORA

Specjalnie dla osób 60+, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej...
PROJEKT "DOSTĘPNA SZKOŁA"

PROJEKT "DOSTĘPNA SZKOŁA"

Dostępna szkoła to szkoła, w której każde dziecko może w pełni rozwinąć...
SPORTOWA SOBOTA

SPORTOWA SOBOTA

Obie nasze męskie drużyny ligowe rozegrają jutro swoje kolejne mecze....
26
Niedziela
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

EDUKACJA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

2019-12-17 09:18:40

Nowa pracownia wyposażona w nowoczesny sprzęt. Wejherowski "Elektryk" wyznacza nowe standardy szkolnictwa zawodowego w branży układów mechanicznych w elektrowniach jądrowych. Wczoraj odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowej pracowni.

Pracownia powstała w ramach wieloletniej współpracy Starostwa i PZS nr 2 w Wejherowie ze spółką PGE EJ 1, w ramach Programu Wsparcia Rozwoju Gmin Lokalizacyjnych. Program ma na celu umacniania dobrosąsiedzkich stosunków między inwestorem budującym elektrownie jądrową, a władzami gmin lokalizacyjnych. To potwierdzenie kluczowej roli, jaką pełnią relacje ze społecznością lokalną w strategii spółki PGE EJ 1. Nadrzędnym celem Programu jest stworzenie sprawnego modelu finansowania projektów z zakresu działań edukacyjno-informacyjnych propagujących wiedzę na temat energetyki jądrowej, aktywności związanych z lokalnym rynkiem pracy i szkolnictwem zawodowym, wsparcia gminnych projektów inwestycyjnych oraz innych inicjatyw istotnych dla społeczności lokalnej. Program jest kontynuacją założeń zawartych w Porozumieniu o Współpracy podpisanym w styczniu 2014 r. pomiędzy PGE EJ 1, władzami gmin lokalizacyjnych oraz Marszałkiem Województwa Pomorskiego.

W ramach współpracy w tym roku zakupiono dla Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie nowy sprzęt naukowo-dydaktyczny o wartości około 100 tys. zł do pracowni analizy układów mechanicznych w elektrowniach jądrowych. Ułatwi to uczniom poznanie podstaw energetyki jądrowej oraz wszystkich dodatkowych elementów, które są związane z budową i działaniem elektrowni atomowych.

Otwarcie nowej pracowni wpisuje się w szerszy, wieloletni projekt stworzenia w PZS nr 2 ośrodka wspierania rozwoju zawodowego przyszłych pracowników pierwszej polskiej elektrowni jądrowej. Przez cztery lata na ten cel została pozyskana kwota około 400 tys. zł która posłużyła nie tylko doposażeniu szkoły ale także została wykorzystana na sfinansowanie zajęć dodatkowych dla uczniów oraz kształcenie kadry nauczycielskiej.

qrator

foto: Powiat WejherowskiPrzeczytaj również
Dostępna szkoła to szkoła, w której każde dziecko może w pełni rozwinąć swój potencjał. To miejsce, w którym każdy uczeń, każdy nauczyciel oraz rodzic może uczestniczyć w życiu szkoły, bez...

2021-09-25 17:33:24

W ostatnim dniu sierpnia, podczas skromnej uroczystości w Starostwie Powiatowym, odbyło się uroczyste ślubowanie i wręczenie aktów mianowania nauczycielom.

2021-09-02 12:03:29

Kolejny rocznik zakończył studia. W piątek blisko 40. absolwentów odebrało dyplomy ukończenia studiów socjologicznych. Na uroczystym wręczeniu dyplomów obecni byli Starosta Powiatu Puckiego...

2021-07-17 18:19:33

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!