WYSTAWA RZEŹB

WYSTAWA RZEŹB

Od piątku w galerii Filharmonii Kaszubskiej dostępna jest wystawa rzeźb...
GRAJĄ LIGOWCY

GRAJĄ LIGOWCY

W najbliższy weekend swój pierwszy mecz w sezonie rozegrają szczypiorniści...
MISTRZ KASZUBSKIEGO CZYTANIA

MISTRZ KASZUBSKIEGO CZYTANIA

Przed nami VII edycja konkursu " Méster Bëlnégò Czëtaniô", który wyłania...
REWITALIZACJA PARKU KASZUBSKIEGO

REWITALIZACJA PARKU...

Dzisiaj Prezydent Wejherowa podpisał umowę z firmą Produkcja i Eksploatacja...
WIELKA AKCJA DROGÓWKI

WIELKA AKCJA DROGÓWKI

W czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich...
19
Sobota
Wrzesień 2020
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Januarego, Konstancji, Leopolda
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

RONDO I ULICA

2019-12-23 10:05:10

Choć oficjalnie przebudowane skrzyżowania wraz ze zmodernizowana ulicą Karnowskiego oddano do użytku w miniony piątek, kierowcy już od kilkunastu dni z niego korzystali. Patronem nowego ronda, decyzją Rady Miasta Wejherowa, został działacz kaszubski i poeta Jan Karnowski.

Przebudowa i modernizacja ul. Karnowskiego wraz z budową ronda polegała na wykonaniu całkowicie nowej nawierzchni, chodnika i ścieżki rowerowej na odcinku około 700 metrów. Wymagało to przebudowania wszystkich podziemnych instalacji teletechnicznych, gazowych, elektroenergetycznych, wodociągowych oraz kanalizacji sanitarnej. W ramach inwestycji powstały także wjazdy do posesji i zatoki autobusowe. Przebudowa miała charakterkompleksowy. Prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu i zakończyły po około sześciu miesiącach, w grudniu.

Wykonany odcinek to kolejny element Zachodnio-Północnego Połączenia Drogowego Wejherowa, które sukcesywnie od kilku lat jest etapami realizowane z myślą o przekierowaniu ruchu samochodowego z zakorkowanego centrum miasta na jego obrzeża. W ten sposób Wejherowo przygotowuje się na zmiany w natężeniu ruchu pojazdów który prognozowany jest w związku z budową nowej drogi ekspresowej – Trasy Kaszubskiej.

Inwestycja kosztowała ok. 6,5 mln zł, z czego blisko 2,3 mln zł pochodziło ze środków Funduszu Dróg Samorządowych, a około 500 tys. zł w formie pracy własnej dołożył PEWiK.

W odbiorze inwestycji uczestniczyli m.in. prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, zastępcy prezydenta Wejherowa – Beata Rutkiewicz i Arkadiusz Kraszkiewicz, wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk, starosta Gabriela Lisius, wicestarosta Jacek Thiel, przewodniczący Rady Powiatu Józef Reszke, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bogdan Tokłowicz oraz radni miejscy i powiatowi.

qratorPrzeczytaj również
Już za kilka dni rusza druga edycja ogólnopolskiej akcji #sadziMY, w ramach której każdy może bezpłatnie otrzymać sadzonkę i zasadzić drzewko. Inicjatywie patronuje Prezydent RP Andrzej Duda i...

2020-09-16 09:19:59

Skromnie i  zachowaniem ograniczeń społecznych wynikających z pandemii koronawirusa, odbywał się w Wejherowie tradycyjny odpust Podwyższenia Krzyża Świętego, podczas którego w spólnie modlono się...

2020-09-14 11:15:38

Najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu rozpoczną się prace budowlane związane z budową ulic Gryfa Pomorskiego i Necla. To oznacza, że trzeba będzie się przygotować na spore utrudnienia w...

2020-09-12 12:08:14

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!