OSZUKIWAŁ NA BLIKA

OSZUKIWAŁ NA BLIKA

Obcokrajowiec oszukujący metodą na Blika został zatrzymany przez...
PETYCJA MIESZKAŃCÓW

PETYCJA MIESZKAŃCÓW

Akcja społeczna pod nazwą Zryw na Śmiechowie, zatacza coraz szersze kręgi....
PROTEST POD SĄDEM

PROTEST POD SĄDEM

Wczoraj przed jednym z budynków Sądu Rejonowego w Wejherowie miał miejsce...
NOWY PARTNER KPSW

NOWY PARTNER KPSW

Kaszubsko-Pomorska Szkołą Wyższa uatrakcyjnia ofertę edukacyjną i pozyskuje...
NOWE POŁĄCZENIA PKS

NOWE POŁĄCZENIA PKS

Od nowego roku, dzięki pieniądzom z Funduszu Rozwoju Przewozów...
22
Piątek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Dominiki, Mateusza, Wincentego
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

OTWARCIE HALI SPORTOWEJ

2020-01-29 11:10:09

Wreszcie zmaterializowało się marzenieuczniów, nauczycieli, rodziców i lokalnej społeczności Śmiechowa. Wczoraj uroczyście oddano do użytku nową halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wejherowie.

Ta inwestycja była wyczekiwana od lat. Cierpliwość została jednak nagrodzona i nasze miasto wzbogaciło się o kolejny nowoczesny i funkcjonalny obiekt sportowy wraz z zapleczem, który służyć będzie nie tylko uczniom.

We wtorek 28 stycznia br. przedstawiciele władz miasta, radni, dyrekcja szkoły i przedstawiciele wykonawcy, dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi w nowej hali sportowej. Świadkami byli nie tylko uczniowie szkoły ale także zaproszeni goście oraz mieszkańcy dzielnicy Śmiechowo. W trakcie przemowy prezydent Krzysztof Hildebrandt wyróżnił Beatę Dampc, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Medalem Róży, za zaangażowanie w budowę hali sportowej. Na zakończenie części oficjalne uczniowie SP nr 5 dali pokaz swoich umiejętności sportowych i artystycznych, a naprędce zaimprowizowane dwie drużyny złożone z organizatorów, zaproszonych gości i rodziców rozegrały mecz inauguracyjny.

Łączny koszt budowy obiektu, wraz z wydatkami związanymi z projektem i dokumentacją techniczną oraz ułożeniem nowej nawierzchni na drodze dojazdowej do hali, zamknął się kwotą około 10,3 mln zł.

Wielofunkcyjna hala sportowa mieści pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i badmintona oraz trybuny na ponad 200 widzów. Wybudowano także ścianę wspinaczkową o wysokości 7 metrów. Hala posiada możliwość przedzielenia jej na dwie niezależne części, co pozwala na indywidualne wykorzystywanie każdej z nich. Obiekt posiada niezbędne zaplecze techniczne i sanitarne - pomieszczenia magazynowe na sprzęt sportowy, szatnie, toalety oraz niezależne wejście do hali bezpośredni z zewnątrz (co umożliwia korzystanie z obiektu także w czasie zamknięcia szkoły).

Wykonawcą inwestycji był Zakład Robót Ogólnobudowlanych Stanisław Repiński z Kościerzyny.

qratorPrzeczytaj również
Pracownicy Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie wyróżnieni Odznakami za Zasługi Ochrony Zdrowia przyznanymi przez Ministra Zdrowia, na wniosek Klubu Honorowych Dawców przy 43. Batalionie...

2021-01-15 10:36:15

Będzie padał śnieg, powieje silny wiatr i spadnie temperatura. Wzrasta ryzyko wychłodzenia, szczególnie u osób starszych, samotnych, bezdomnych i niezaradnych życiowo. Bądźmy czujni, dbajmy o...

2021-01-15 10:59:56

Spadł śnieg, a wraz z nim właścicielom posesji przybyło obowiązków. Trzeba odśnieżać chodniki, usuwać śnieg i sople z dachów. Każdy kto zlekceważy swoje obowiązki naraża się mandat karny.

2021-01-16 13:13:59

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!