UROCZYSTE OTWARCIE SĄDU

UROCZYSTE OTWARCIE SĄDU

W miniony piątek odbyła się uroczystość oficjalnego oddania do użytku nowej...
ZASŁUŻONA PORAŻKA GRYFA

ZASŁUŻONA PORAŻKA GRYFA

W sobotę Gryf poniósł pierwszą porażkę na własnym boisku w sezonie. Na...
TYTANI ZWYCIĘŻAJĄ

TYTANI ZWYCIĘŻAJĄ

Okazałe zwycięstwo Tytanów w Elblągu. W meczu drugiej kolejki I ligi piłki...
WEEKEND SENIORA

WEEKEND SENIORA

Specjalnie dla osób 60+, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej...
PROJEKT "DOSTĘPNA SZKOŁA"

PROJEKT "DOSTĘPNA SZKOŁA"

Dostępna szkoła to szkoła, w której każde dziecko może w pełni rozwinąć...
26
Niedziela
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

OTWARCIE HALI SPORTOWEJ

2020-01-29 11:10:09

Wreszcie zmaterializowało się marzenieuczniów, nauczycieli, rodziców i lokalnej społeczności Śmiechowa. Wczoraj uroczyście oddano do użytku nową halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wejherowie.

Ta inwestycja była wyczekiwana od lat. Cierpliwość została jednak nagrodzona i nasze miasto wzbogaciło się o kolejny nowoczesny i funkcjonalny obiekt sportowy wraz z zapleczem, który służyć będzie nie tylko uczniom.

We wtorek 28 stycznia br. przedstawiciele władz miasta, radni, dyrekcja szkoły i przedstawiciele wykonawcy, dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi w nowej hali sportowej. Świadkami byli nie tylko uczniowie szkoły ale także zaproszeni goście oraz mieszkańcy dzielnicy Śmiechowo. W trakcie przemowy prezydent Krzysztof Hildebrandt wyróżnił Beatę Dampc, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Medalem Róży, za zaangażowanie w budowę hali sportowej. Na zakończenie części oficjalne uczniowie SP nr 5 dali pokaz swoich umiejętności sportowych i artystycznych, a naprędce zaimprowizowane dwie drużyny złożone z organizatorów, zaproszonych gości i rodziców rozegrały mecz inauguracyjny.

Łączny koszt budowy obiektu, wraz z wydatkami związanymi z projektem i dokumentacją techniczną oraz ułożeniem nowej nawierzchni na drodze dojazdowej do hali, zamknął się kwotą około 10,3 mln zł.

Wielofunkcyjna hala sportowa mieści pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i badmintona oraz trybuny na ponad 200 widzów. Wybudowano także ścianę wspinaczkową o wysokości 7 metrów. Hala posiada możliwość przedzielenia jej na dwie niezależne części, co pozwala na indywidualne wykorzystywanie każdej z nich. Obiekt posiada niezbędne zaplecze techniczne i sanitarne - pomieszczenia magazynowe na sprzęt sportowy, szatnie, toalety oraz niezależne wejście do hali bezpośredni z zewnątrz (co umożliwia korzystanie z obiektu także w czasie zamknięcia szkoły).

Wykonawcą inwestycji był Zakład Robót Ogólnobudowlanych Stanisław Repiński z Kościerzyny.

qratorPrzeczytaj również
W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, rozkład jazdy linii autobusowej nr 6 zostanie skorygowany. Miejski Zakład Komunikacji poinformował, że zmiany będą obowiązywać od poniedziałku, 27 września.

2021-09-22 09:33:20

Tylko do końca września mamy czas na dokonanie spisu w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Kto tego nie zrobił, powinien jak najszybciej wykonać tzw. samospis przez...

2021-09-21 10:59:19

To już 40 lat minęło odkąd na ulicach Wejherowa pojawiły się miejskie autobusy. Z tej okazji w Miejskim Zakładzie Komunikacji Sp. z o.o., odbyła się jubileuszowa uroczystość podsumowująca...

2021-09-23 10:31:59

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!