WSPOMÓŻ HOSPICJUM

WSPOMÓŻ HOSPICJUM

W ramach akcji #dobrysąsiad Port Rumia Centrum Handlowe Auchan zachęca do...
ODMRAŻANIE STAROSTWA

ODMRAŻANIE STAROSTWA

Od poniedziałku 25 maja, z zachowaniem procedur sanitarnych, Starostwo...
TRUDNIEJ O BILET

TRUDNIEJ O BILET

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym PKP SKM Trójmiasto zmieniło...
KONCERT SKRZYPCOWY

KONCERT SKRZYPCOWY

Rockowa klasyka w aranżacji na skrzypce. Na nietypowy koncert zaprasza...
DANE EPIDEMICZNE

DANE EPIDEMICZNE

Kolejne dane dobowe napawają optymizmem. Nie przyrasta ilość zakażonych, za...
26
Wtorek
Maj 2020
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

KONKURS "DO HYMNU"

2020-02-28 12:54:55

Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Wejherowie wzięła udział w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych "Do Hymnu". Wczoraj, na przesłuchaniu konkursowym uczniowie szkoły wspólnie zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego oraz Rotę i Gaude Mater Polonia.

"Do Hymnu" to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie, przez co najmniej połowę uczniów szkoły, Hymnu Państwowego oraz wybranych dwóch pieśni patriotycznych. Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Wejherowie jako jedyna w naszym mieście wzięła udział w konkursie.

W zmaganiach bierze udział 300 szkół z terenu całego kraju. W dniach od 17 lutego do 10 kwietnia br. trwają przesłuchania konkursowe pierwszego etapu. Jurorzy odwiedzają wszystkie szkoły zgłoszone do konkursu w danym województwie (w województwie pomorskim jest to 15 szkół podstawowych), by wysłuchać wykonań Hymnu Państwowego oraz dwóch pieśni patriotycznych do wyboru (Bogurodzica; Gaude Mater Polonia; Rota; Marsz Polonia; Boże, coś Polskę; Święta miłości kochanej Ojczyzny; Żeby Polska była Polską).

We czwartek 27 lutego występ uczniów Szkoły Podstawowej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego oceniało jury w składzie:dr hab. Aleksandra Grucza-Rogalska z Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz prof. dr hab. Roman Grucza z Akademii Muzycznej w Gdańsku. Oprócz Mazurka Dąbrowskiego wejherowscy uczniowie zaśpiewali także Rotę raz Gaude Mater Polonia. Zgodnie z regulaminem, utwory musiały zostać wykonane w oryginalnych tonacjach, a cappella, jednogłosowo przy zaangażowaniu nie mniej niż połowy uczniów szkoły.

W sali gimnastycznej szkoły zgromadziło się łącznie 140 uczniów klas od I do VIII, którzy z wielkim zaangażowaniem wspólnie wykonali wszystkie trzy pieśni. Czy zyskają uznanie w oczach jury i awansują do kolejnego etapu, dowiemy się w terminie do 30 kwietnia br. W pierwszym etapie (przesłuchania konkursowe przez lokalne jury) wyłonionych zostanie z każdego województwa 5 szkół, które awansują do etapu drugiego – centralnego.

Tomasz Magulski

Tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: @SP.S.Zmartwychwstanek.WejherowoPrzeczytaj również
Kierowcy powinni wzmóc czujność. Ruszają prace drogowe związane z budową nowego łącznika drogowego pomiędzy ulicami: Sucharskiego i Strzelecką. Będzie to czasowo powodować utrudnienia dla...

2020-05-20 13:50:58

Wczoraj na pustym rynku zabrzmiały muzyka i słowa pieśni religijnej, ulubionej przez Jana Pawła II. W ten sposób aktorzy Teatru OKO działającego przy Wejherowskim Centrum Kultury, uczcili setną...

2020-05-19 13:32:27

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym PKP SKM Trójmiasto zmieniło godziny otwarcia kas biletowych. Zmiany będą obowiązywać do odwołania.

2020-05-24 16:36:44

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!