DANE EPIDEMIOLOGICZNE

DANE EPIDEMIOLOGICZNE

Wciąż dużo zachorowań w powiecie wejherowskim. W całym województwie...
KOLEJNE LABORATORIUM

KOLEJNE LABORATORIUM

Dobra wiadomość dla mieszkańców Pomorza. Laboratorium diagnostyczne Invicta...
LASY NIEDOSTĘPNE

LASY NIEDOSTĘPNE

Ta informacja zasmuciła wielu mieszkańców. Rząd zabrał jedną z ostatnich...
SYPIĄ SIĘ MANDATY

SYPIĄ SIĘ MANDATY

Żarty się skończyły. Od 1 kwietnia w myśl obostrzonych przepisów...
JAJO - FOTO

JAJO - FOTO

Wielka pisanka i wielkanocny zajączek jż zdobią wejherowski rynek. Zawsze...
6
Poniedziałek
Kwiecień 2020
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Ady, Celestyny, Ireneusza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

TOTALNA KWARANTANNA

2020-03-11 13:02:25

W związku z epidemią koronawirusa Rząd zawiesza na dwa tygodnie zajęcia w szkole. Podobnie jest z teatrami, operami, filharmoniami oraz kinami w całym kraju. W ślad  za tym lokalne instytucje i placówki edukacyjne oraz urzędy wydają komunikaty o anulowanych zajęciach, imprezach i uroczystościach.

Przez media przelewa się teraz wielka fala informacji o odwołaniu zajęć szkolnych, przedszkolnych i uczelnianych, imprezach sportowych, kulturalnych, itp. Zainteresowani powinni na bieżąco śledzić portale internetowe oraz oficjalne strony placówek edukacyjnych i kulturalnych aby upewnić się jakie wydarzenia zostały anulowane.

Rząd podjął decyzję o zawieszeniu od poniedziałku 16 marca, na okres dwóch tygodni, zajęć z przedszkolach, szkołach i na uczelniach.. Już od jutra (czwartek 12 marca) szkoły nie będą prowadzić działalności edukacyjnej. W najbliższy czwartek i piątek pracować będą jako oddziały świetlicowe, w których opiekę znajdą dzieci osób, które potrzebują więcej czasu na zorganizowanie we własnym zakresie opieki nad dziećmi. Od poniedziałku wszystkie placówki edukacyjne będą całkowicie zamknięte.

Taki zdecydowany krok w walce z korona wirusem spotyka się ze społecznym zrozumieniem, rodzi jednak szereg pytań: jak w praktyce zorganizować opiekę nad dziećmi i czy taka nieplanowana przerwa będzie rodziła skutki w postaci zmian w kalendarzu szkolnym (terminy egzaminów, zakończenie roku szkolnego, wakacje letnie, itp.) Z pewnością wątpliwości te będą na bieżąco wyjaśniane. Jedyna rada, to uważnie śledzić w mediach kolejne oficjalne komunikaty władz centralnych i lokalnych.

qratorPrzeczytaj również
Z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u jednego z pracowników Oddziału Neurologii w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie podjęto decyzję o wstrzymaniu przyjęć do oddziału....

2020-04-02 16:02:08

Wejherowski szpital na ministerialnej liście placówek medycznych, które zostaną przekształcone w szpitale zakaźne. Minister Zdrowia utworzył nową, składająca się z dziewiętnastu placówek w całym...

2020-03-13 08:50:56

Jest reakcja na dotarcie do kraju koronawirusa COVID-19. Ze względów bezpieczeństwa wejherowski szpital wprowadziła zakaz odwiedzania pacjentów we wszystkich oddziałach szpitalnych.

2020-03-05 10:09:23

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!